Manolescu Paul

Gradina noastra - Peris, jud.Ilfov

61 postări în acest subiect de discuţie despre Gradina noastra - Peris, jud.Ilfov

Gradina noastra - Peris, jud.Ilfov

Cornel Mihailescu

:OK:  Gospodar nu gluma.
Felicitari domnule .:salutare!:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Manolescu Paul

Avem pentru ce traii:default_emoticons-animated-3:

20170401_135728.jpg

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul
57 minute în urmă, Cornel C Mihailescu a scris:

:OK:  Gospodar nu gluma.
Felicitari domnule .:salutare!:

Asa am fost educati , sa avem si sa pretuim ce avem:OK:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg

@manolescu paulpana la urma colegii de pe forum o sa faca urmatoarea intalnire a rulotistilor la tine in gradina:default_big_grin:

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:nedecis:...:laughing::laughing::laughing:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Sunt convins ca Paul ar fi foarte fericit sa ne aiba drept musafiri!. :OK::OK:

De altfel, daca-mi aduc bine aminte, in una din primele lui postari ne ruga sa nu-l ocolim si sa-l vizitam neaparat!:bravo:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg

@Radu Ghita, te cred, insa cum ar fi sa se trezeasca cu toate rulotele la poarta?:default_big_grin::default_big_grin::default_big_grin:.Prea are gradina mare si aranjata, cred ca e loc pentru toti!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Consider ca suntem  o famile normala.Muncim inpreuma , , ne plimbam inpreuna, ne ajutam la nevoie.:OK:

  • Upvote 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Cand vreti, puteti  veni la Peris.

Am unde campa 30 rulote pe propietatea mea.:OK:

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul
acum o oră, Vali Dlg a scris:

@Radu Ghita, te cred, insa cum ar fi sa se trezeasca cu toate rulotele la poarta?:default_big_grin::default_big_grin::default_big_grin:.Prea are gradina mare si aranjata, cred ca e loc pentru toti!

Ce frumos ar fi sa am in livada 30  de rulote:default_emoticons-animated-3:

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Asa te vreau Paul!:OK:

Romanul si mai ales rulotistul trebuie sa fie primitor. De altfel, la cat de muncitori si dornici de distractie ai dovedit ca sunteti  toti cei din familia ta, nici nu puteai sa ai decat o inima larga. 

Am simtit-o de la inceput si de aceea am spus despre voi ca " Sunteti oameni frumosi cu suflete frumoase! :bravo:

Eu unul, cand o sa am drum catre Bucuresti si daca te vei nimeri acasa, am sa te vizitez cu placere:noroc:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul
în urmă cu 1 oră, Vali Dlg a scris:

@manolescu paulpana la urma colegii de pe forum o sa faca urmatoarea intalnire a rulotistilor la tine in gradina:default_big_grin:

De aia astept sa ne intalnim  la mine in livada, la 100m de balta Peris sau sa dam in ele .:OK:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul
Chiar acum, Radu Ghita a scris:

Asa te vreau Paul!:OK:

Romanul si mai ales rulotistul trebuie sa fie primitor. De altfel, la cat de muncitori si dornici de distractie ai dovedit ca sunteti  toti cei din familia ta, nici nu puteai sa ai decat o inima larga. 

Am simtit-o de la inceput si de aceea am spus despre voi ca " Sunteti oameni frumosi cu suflete frumoase! :bravo:

Eu unul, cand o sa am drum catre Bucuresti si daca te vei nimeri acasa, am sa te vizitez cu placere:noroc:

Azi cand eram la Depoul Pl. am intrat pe forum si m-am gindit la dvs.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg

Daca e vorba si de pescuit spun prezent in august:OK:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Cred ca invitatia asta, facuta din suflet, nu trebuie sa ramana fara urmari.:clapping:

Am sa incep sa lustruiesc lansetele pentru luna august, sa pregatesc vorfach-urile, sa scot spomb-ul de la naftalina si sa schimb monofilamentul pe bbrlc-uri. Atac la baioneta ca la Verdun baieti, ca la Verdun..... :fishing:

Presimt ca o sa fie ceva extra:105:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Nu o fi mare lucru sa facem o paranghelie la mine in livada.Numai sa ma anuntati  cu 3zile inainte sa cosesc zona.:salutari:

  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Vin si eu cu motocoasa sa te ajut!:noroc:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Vizionati topicul: Gradina mea si o sa vedeti ca avem spatiu sa dam in ele.:noroc:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Multumesc pt. ajutor , dar am tot ce trebuie. numai sa ma anuntati cu 4 zile inainte ca veniti sa ne cunoastem si sa ne distram , de restul ma ocup eu.:OK:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul
în urmă cu 2 ore, Radu Ghita a scris:

Sunt convins ca Paul ar fi foarte fericit sa ne aiba drept musafiri!. :OK::OK:

De altfel, daca-mi aduc bine aminte, in una din primele lui postari ne ruga sa nu-l ocolim si sa-l vizitam neaparat!:bravo:

Ce frumos ar fii sa veniti la Peris si pe urmqa sa plecam  la Cheia sau  la Dunare Gostinu etc.:OK:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Manolescu Paul

Crezi ca eu sunt Nenea Viteza?

Nici cum, nu se muta marea sau muntele asa ca eu plec la plimbare!

Si vreau de fiecare data sa ma intorc acasa sanatos:OK:

20161204_141029.jpg

  • Upvote 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Dlg
On 05.04.2017 at 11:26, manolescu paul a scris:

Crezi ca eu sunt Nenea Viteza?nici cum , nu se muta marea sau muntele asa ca eu plec la plimbare si vreau de fiecare data sa ma intorc acasa sanatos:OK:

20161204_141029.jpg

Banuiesc ca este 4x4 dar eu ce sa fac cu pisica asta!

IMG-20160818-WA0001.jpg

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

daca este vorba si de pescuit ne bagam si noi superoknay:default_fac_cinste:

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Nelu Z
      de Nelu Z
      ANSAMBLUL ARHITECTONIC DE LA BALCIC - Un loc care trebuie neaparat vizitat de fiecare roman, cel putin o data in viata.
      FOSTA RESEDINTA A REGINEI MARIA
       
      O alta locatie pe care am vizitat-o cand am fost campat la Saint George Resort, a fost Domeniul de la Balcic, locul de inima al reginei Maria.
      Intregul ansamblu a fost construit sub indrumarea directa a reginei Maria, care a pus la treaba arhitecti renumiti ai vremii.
      Spun ca acest loc trebuie neaparat vizitat de orice roman, deoarece regina Maria merita intrega noastra recunostinta, ea fiind artizanul realizarii Romaniei
      Mari.
      Desi descendenta a reginei Victoria, odata devenita sotia lui Ferdinand si apoi regina a Romaniei, ea s-a integrat perfect si a devenit mai romanca decat multi dintre noi.
      In plus ansamblul este unul construit pe pamant romanesc (fost), cu bani romanesti, de catre romanii nostrii. Ce a rezultat, este ceva inegalabil.
      Cei care nu l-au vizitat, trebuie neaparat sa o faca si ii asigur ca nu vor regreta.
      Castelul reginei Maria de la Balcic, asa cum este el cunoscut, nu impresioneaza in mod deosebit., in schimb intregul demeniu construit in terase, cu aductiuni de apa, care asigura microclimatul plantelor exotice, cu cascade, cu poteci pavate strajuite de copaci deosebiti, porti cu bolti de piatra, locuri de meditatie si odihna, locuri de rugaciune si impresionanta gradina botanica cu colectiile de miii si mii de cactusi, sunt unice in lume.
      Trebuie sa va marturisesc ca gradina de la Balcic m-a impresionat mai tare, decat gradina reginei Elisabeta, de langa Buckingham Palace, din Londra.
      Daca va hotarati sa vizitati acest loc, rezervati-va  o zi doar pentru acest loc si neaparat sa va incaltati cu incaltaminte confortabila.
      Povestea este una, imaginile spun ceva mai mult, dar nu chiar totul...
      Eu atat pot sa va ofer, cine vrea mai mult trebuie sa viziteze acest loc si sa perceapa totul prin propriile lui simturi.
       





       
      Sper ca imaginile de mai sus sa va spuna mai mult decat am incercat eu.
       
       


































  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.