Alin Opran

4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

265 postări în acest subiect de discuţie despre 4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

Ursu Florin

Ne descurcam noi, eu nu o sa fac prea multe cumparaturi din Basov, o sa iau doar carne de gratar, in rest o sa cumpar din Busteni in fuctie de ce stabilim acolo :clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Opran

Dragilor, cand credeam ca nimic nu mai intervine..... ei bine, mai avem un coleg rulotist care ni se va alatura, Alex Ene. Nu este inscris pe forum dar il "rasfoieste" din cand in cand.

Ne-am cunoscut vara trecuta la Cheia cand copii nostri s-au imprietenit. Deci ca rezumat, va veni si el de joi dupa-amiaza cu familia. Sa-i uram "Bine  ai venit printre noi Alex!" :bun-venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aline, cand am inceput sa citesc postarea si "cand credeam ca nimic nu mai intervine" prima senzatie a fost ca nu mai vii...biggrin  Atata-ti trebuia...:lovitincap:

Ne bucuram de prezenta lui Alex si il asteptam sa devina membru pe forum...wcmAlex! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Alin Opran, am un prieten bun pe care il cheama Alex Ene, problema e ca nu are rulota si nici copii, cand am vazut numele am crezut ca si-a cumparat rulota si nu mi-a zis ( doreste sa isi cumpere ). 

Il asteptam pe Alex cu mare drag, sa vad cum negociez, poate ajung si eu joi dupa-amiaza biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P
On Friday, February 03, 2017 at 16:48, Nicolae a scris:

Și eu cred ca tot acolo unde am fost de Revelion ma campez 

Alin de data asta chiar am sa ajung primul, știu drumul ca în palmă, pun o fiarta și te aștept nay

Sa inteleg ca ti-a placut locul oferit de mine:laughing:!superok nu degeaba te-am indrumat sa alegi acel loc!f;'

Distractie frumoasa!

Modificat de Stefan P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Neata buna tuturor! hi

Hai ca cineva a furat startul gf...:laughing:

Tocmai m-a sunat un vechi tovaras rulotist care nu e membru pe forum ( Nea Fane din VL, a venit si la iesirea de Revelion pentru cei care au fost acolo ) si intentioneaza sa vina de maine...Asa ca daca mai e cineva care doreste sa vina de miercuri, e bine de stiut ca nu va fi singur.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Pfffff ..... tamp daca stiam...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Update de vreme:

Se pare ca incet-incet spre weekend se va raci atat ziua cat si noaptea si va fi cam la fel ca de Revelion.

 

Vremea Busteni.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Baieti, vin si eu cu conducatorul suprem din dotare :laughing:, dar o sa ajung vineri seara tarziu undeva pe la ora 21. Ca deh, dupa servici, ora 6 -7 seara putem pleca. Sa imi opriti loc si mie :)) Sa se dea cate unul sa ajunga la toata lumea :)).

O intrebare, aveti voi un gratar/ceaun mai mare si facem carnea impreuna?  Eu n-am gratar decat pe gaz gen CADAC si decat o sg butelie care va incalzi rulota si in consecinta nu pot s-o mut la el. Nici nu stiu daca merge gratarul pe gaz iarna afara :))

Abia astept sa ne cunoastem.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Salut @Traian M hi

Eu am in dotare butelie de rezerva (mare), arzator, ceaun de 8 litri pentru ciorba/tocanita/mamaliga si un "tambal" de 60/40 cm. Stiu ca si @Daniel P are un gratar, probabil ca si colegii mai au ceva scule din astea.

La ultima ieseala s-au facut la comun pe mai multe gratare si s-a facut masa intinsa :feliare::bere:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

suna bine masa-ntinsa :feliare::bere::default_fac_cinste:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ma bucur ca te-ai decis sa vii si tu @Traian M... superok 

Este loc suficient pentru 15-20 rulote...:cu-rulota:

Baza materiala exista, gratare, ceaun, trepied, axati-va mai mult pe ce punem in ele si pe lichide...:amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 5 ore, Alin Opran a scris:

Update de vreme:

Se pare ca incet-incet spre weekend se va raci atat ziua cat si noaptea si va fi cam lafel ca de Revelion.

 

Vremea Busteni.JPG

 

M-a sunat colegul @Cristian Gutescu care a trecut azi pe acolo si mi-a zis ca vremea e urata, ploua si zapada s-a cam topit...tamp

Poate avem noroc si mai ninge azi, maine, dar de vineri vremea se raceste semnificativ, chiar geroasa spre -15 grade noaptea si - 5 ziua... asa ca daca terenul va fi inghetat permanent, scapam de stresul dezghetului si noroiului...

Vom vedea cum evolueaza vremea, important e sa nu avem precipitatii si sa putem sta afara.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Scule de gratarit am și eu! (grătar, disc, ceaun). Important e să avem ce pune pe ele. Și sunt convins că nu o să ducem lipsă. :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Mâine definitivez cumpărăturile, după amiază pregătesc rulota și joi dimineață :cu-rulota:.Abia aștept aw

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am facut din nou o numaratoare si pana acum am fi 13 echipaje care si-au anuntat prezenta...superok

1 @Alin Opran

2 @Daniel P

3 @Nicolae

4 @Radu Ghita

5 @Ursu Florin

6 @StefanCornel Gabor

7 @Dan Armeanu

8 @Liviu Tataru

9 @Ionel URUC

10 @ninel

11 @Traian M

12 Alex Ene

13 Nea Fane VL...Trupa serioasa, nu gluma...hiSi cred ca vor mai veni si alte echipaje../.;

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Am senzația că va fi mai frumos decât de Revelion superok.

P.S. de Revelion a fost superb

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asa zic si eu...Iata si prognoza vremii actualizata! :clapping:

 

Screenshot_20170207-172407.png

 

Ger serios noaptea, s-aveti buteliile pline! j;'

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Salutare !

Azi am facut si eu o recunoastere pe acolo.

Zapada s-a cam dus si a lasat locul baltilor si noroiului.  Ploua urat!

Drumul arata  mai rau decat Miclovan in "Cu mainile curate". Viteza 1 e prea mare pentru deplasare.

Jur imprejur domina ceata.

 

Sper sa ninga. Daca nu ninge e naspa rau!

 

Revin cu fotografii. Sper sa nu ma injurati !

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Drumul a fost naspa mereu, nu asta ma intereseaza in primul rand, ci locul de campare ...:ascratch:

Daca nu ninge asa cum se anunta, macar sa fie inghetat sa ne putem desfasura in voie...:smileys-camping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ninel

Salut cine ajunge de joi?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Eu, @Nicolae si Alex Ene cel putin.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

As vrea sa vin si eu tot joi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

5899f3d8c4920_2017-02-0717_36_57.jpg.fc15e2e863c79949707c9e97dfb0bc08.jpgCateva poze din locatie :

 

 

5899f6ad1cb34_2017-02-0717_40_09.jpg.b32634519d593a8c061cf1f73775889b.jpg

5899f7f6122a1_2017-02-0717_42_12.jpg.574b96b5f9036c0c585f242980b9ea53.jpg

Modificat de Cristian Gutescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Mâine dimineața plecam spre mare eu si prietena. Nu avem un plan exact pentru locatie, planuim sa cautam pe drum. Aveti vreo sugestie? 
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.