Alin Opran

4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

265 postări în acest subiect de discuţie despre 4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

4-12 februarie 2017 cu rulota ( Valea Cerbului )

Ninel

Salut,  

a fost o intalnire super frumoasa, alaturi de oameni de nota 10.

Sper sa ne revedem in curand (sper ca am facut fata tuturor nevoilor de la fata locului).

Multumesc tuturor celor care au fost prezenti!!!!

superok

:-)

:camper::bere:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin
14 minute în urmă, ninel a scris:

sper ca am facut fata tuturor nevoilor de la fata locului

Ninele, tu ai avut si ce nu ne trebuia :laughing:. Nici la DEDEMAN nu gasesti ce ai tu in camper doh

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

Ninele subscriu colegului Florin U nici la DEDEMAN nu gasesti ce ai tu in dotare.

Modificat de Ionel URUC

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Am ajuns si eu acasa, am reusit sa gasesc un loc sa parchez rulota pe strada, am dat drumul la apa din instalatie, am tras heblul de la baterie si ma pun la un vinisor fiert.

Exista o singura concluzie dupa aceasta iesire si anume ca totul a fost minunat, colegii de nota 10, vreme minunata.

Deabea astept urmatoarea iesire din martie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

. Sa va fie de bine.      Foarte frumos.  Dar am si  ieu o curiozitate : toate rulotele de acolo au vent ? sau sunt si cu sobita normala ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan S

Foarte frumoasa iesirea dupa cum se vede si din poze, ati facut-o pe iesire.

Bravo si felicitari. 

:salut!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
37 minute în urmă, Ruben a scris:

. Sa va fie de bine.      Foarte frumos.  Dar am si  ieu o curiozitate : toate rulotele de acolo au vent ? sau sunt si cu sobita normala ?

Sunt si cu si fara vent, dar mai sunt care au vent si nu merge doh 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Buna seara dragi colegi! hi

Vreau sa multumesc tuturor celor care au onorat cu prezenta aceasta frumoasa intalnire, dar si colegilor care n-au participat si ne-au adresat felicitari si mesaje de apreciere!

Cred ca fotografiile si filmuletele confirma ca a fost o intalnire reusita, cu oameni deosebiti si distractie pe masura ...:)

Dar cel mai mult m-a bucurat faptul ca toti si-au exprimat dorinta de a fi prezenti si la urmatoarea intalnire de primavara,  pe care o vom organiza in luna martie...:cu-rulota:

Numai bine tuturor!

nay

 

ForumRulote

ForumRulote

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Am ajuns și eu acum 2 ore , am scos bagajele și vreau sa mulțumesc tuturor colegilor prezenți pentru minunata atmosferă creată iar celor care nu ați fost prezenți faceți cumva, ca la următoarea ieșire sa fiți prezenți pentru ca odată ce ne vom cunoaște veți număra lunile și săptămânile pana la următoarea întâlnire. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrescu Marian

Reusita iesire . Felicitari superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

:salut!:  A fost o iesire  foarte frumoasa alaturi de isor minunati . Astept  cu nerabdare urmatoarea intalnire.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Buna dimineataneattza!tuturor

 

Sunt calde inca senzatiile incercate de-a lungul acestor 3 zile de expeditie (dati-mi voie s-o numesc astfel fiind prima iesire la care particip).

Au fost acolo oameni adevarati si marturisesc ca m-am simtit ca in sanul unei familii:

@Ionel URUC si fratele sau George care ne-au pus pe jar cu relatarile despre scrumbia de Dunare afumata si mandri posesori de Husqvarna,

@Ursu Florin proaspat posesor de steag si care m-a tachinat aproape toata ziua de vineri ca nu aveam voie sa beau alcool,

@Daniel P tipul de la cablu, foarte iradiat din cauza lucrului la antene dar care a ramas cu regretul unei mari nereusite - ca n-a intrat in rulota in patru labe,

@Alin Opran tot timpul cu zambetul pe buze si gata in orice moment sa dea un sfat pertinent,

Alex- prietenul lui Alin, prezenta foarte discreta dar care a pus la bataie caii putere ai masinii sale pentru a tracta un ditamai busteanul pana in centrul taberei,

@Traian M cu statura lui impozanta si o superba caciulita - degraba saritor la nevoie;

Marius - cel mai haios taximetrist din Bucuresti (dintre putinii taximetristi cunoscuti de mine!) care a reusit performanta sa se rastoarne cu rulota (a uitat s-o caleze!) si ale carui numere de stand-up comedy le surclaseaza pe ale lui Bobonete.

@Dan Armeanu care a facut deliciul comesenilor cu tocanita de oaie (pe care spre rusinea mea marturisesc ca n-am onorat-o) si cu graiul lui molcom si apasat

@ninel omul DJ, omul atelier, omul de la Electrica - caci generatorul lui a slujit cu devotament prizele de 230 v, omul orchestra in final - un adevarat prestidigitator ce nu inceta sa ne uimeasca cu multimea de device-uri pe care le scotea din maneca (camper)- statii de amplificare, stroboscoape, forje, drujbe, beculete, telecomenzi, etc.

Florin , prietenul lui Ninel care ne-a onorat si el cu prezenta si cu un excelent vin roze ;

@StefanCornel Gabor a carui masina e sora de inmatriculare cu a mea si care a facut un superb dans in costum "traditional romanesc"

si niciodata ultimul @Nicolae Stapanul Cartofilor Prajiti si producator de miere delicioasa, baiat simpatic si finut.

Cer iertare doamnelor si domnisoarelor ce ne-au insotit pentru  ca nu le-am mentionat la inceputul postarii - asa cum s-ar fi cuvenit. Prezenta lor gingasa, munca depusa pentru prepararea bucatelor, aranjatul meselor si mai ales intelegerea de care au dat dovada au contribuit enorm la aceasta sarbatoare.

Au curs valuri de tuica fiarta, de vin fiert, de voie buna si veselie. N-am vazut niciun moment de neintelegere, de sfada sau de competitie. Nimeni n-a jignit pe nimeni (chiar daca unii nu stiu sa danseze dupa muzica popularabiggrin). A domnit o stare de concordie generala si a plouat cu glume bune.

Vremea a fost foarte frumoasa, am avut soare si vineri si sambata. Duminica dimineata ne-am trezit intr-un peisaj feeric - totul era inghetat, chiar si buteliile unora dintre noi. Noapea au fost - 12 grade. Insa duminica la plecare soarele a iesit sa ne ureze drum bun inapoi catre casa si sa ne invite sa revenim.

Am plecat de acolo convins ca am castigat trei zile minunate (doua si jumatate - ca sa fiu cat mai riguros), cu recunostinta calda pentru felul in care toti colegii si invitatii lor au inteles sa participe la reusita acestei  intalniri si cu promisiunea ferma facuta mie insumi, ca de acum inainte am sa fac tot posibilul sa nu lipsesc de la intalnirile cu prietenii mei.

Daca in vreun fel anume am suparat sau jignit pe cineva (macar ca eu nu stiu s-o fi facut-o), prin spusele sau faptele mele, va asigur ca a fost  neintentionat si inaintez scuzele de rigoare.

 

La buna vedere nay dragi prieteni

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

După așa o prezentare nu-mi rămâne decâthiși sa mă bucur că te avem lângă noi Radu nay.

P.S. cartofii au ieșit așa delicioși pentru că am avut un ajutor de nădejde la cele 2 gratare; soția ta , o doamnă deosebită. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Nicolae de unde sti tu cum au iesit cartofii ca din cate imi aduc aminte nu ai apucat sa gusti :laughing::pofta:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Păi din două motive:

- nu am primit critici de la nimeni 

- am ceva experiență de-a lungul anilor. 

Ordinea o stabilești tu:amuzat:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Si pentruca nu a apucat sa o faca nimeni, cu permisiunea ta @Radu Ghita , da-mi voie sa te caracterizez eu : un mare gentleman, un excelent observator si un fin analist. Ma bucur ca esti din Ploiesti, aproape de noi si, daca nu am avut inca onoarea sa te cunoastem, in mod cert,  se va intampla asta,  cat de curand!  nay

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Radule să ne trăiești , mulțumim mult pentru redactarea filmului "4-12 Februarie ", am citit descrierea ta și parcă am fost acolo , o parte dintre colegi i-am cunoscut anul trecut la Cheia , iar de ceilalți îmi dau seama din spusele tale că nu se lasă mai prejos, sper să îi cunosc la o următoare întâlnire cum de altfel și cu tine am discutat doar telefonic și sper să ne vedem curând .

 Nu pot spune decât :LA MAI MULTE ȘI LA MAI MARE ! Toate urările de bine !hi:clapping:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Excelenta caracterizare @Radu Ghita, la fel si tuica ta fiarta! superok:laughing::laughing:

Multumesc pentru tot si astept cu nerabadare urmatoarea iesire de peste cateva saptamani...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

În amintirea meselor de odinioară, sper să nu provoc :pofta: :laughing:

20170210_103159-1280x720.jpg

20170211_171424-1280x720.jpg

20170209_195558-1280x720.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flo Pandele

Servus!! O initiativa minunata. De abia astept sa iau si eu parte la asa evenimente!!! O intrebare numai am. Rulota mea este un Swift Fairway din 2006 cu Truma vent, boiler pe gaz si curent. S-ar fi pretat la asa iesire? Nu ingheta apa in tevi? Sunt novice, de abia am luat-o. Multumesc anticipat

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sigur ca s-ar fi pretat... dar despre toate aceste nelamuriri gasesti raspunsuri rasfoind paginile forumul in sectiunea Discutii tehnice ...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

A fost o iesire SUPER !!!!!!! 

Vreme superba, oameni minunati ! Ce iti poti dori mai mult?

Am vrut sa postez si eu cateva fotografii, dar, din pacate, nu am reusit sa le micsorez suficient, motiv pentru care il rog pe Daniel sa faca asta pentru mine. (Inca o data multumesc !!!)

P.S. Eu si calculatorul suntem prieteni doar la distanta suppar

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Felicitări, colegii!!! :clapping: hisuperok 

Am citit cu sufletul la gură întregul topic, toate relatările voastre din acest topic.

Spun fiecăruia în parte: :-)!
Frumoase poze! Frumoasă ieșire! gbb

Cine îmi poate explica și mie, de ce sunteți atât de departe de Suceava? :ascratch: /.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea
în urmă cu 5 ore, Florin Smolnicki a scris:

Cine îmi poate explica și mie, de ce sunteți atât de departe de Suceava? :ascratch: /.;

Florin, am inteles ca intrebarea ta este retorica, totusi, o prima explicatie iti pot da eu. Convingerea mea este ca, in viata, pe primul loc este familia si tocmai din aceasta cauza, acolo unde se afla familia, trebuie sa fim si noi. De la alti colegi, vei primi si alte argumente. Q.e.d. biggrin hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 12 ore, Dan Armeanu a scris:

A fost o iesire SUPER !!!!!!! 

Vreme superba, oameni minunati ! Ce iti poti dori mai mult?

Am vrut sa postez si eu cateva fotografii, dar, din pacate, nu am reusit sa le micsorez suficient, motiv pentru care il rog pe Daniel sa faca asta pentru mine. (Inca o data multumesc !!!)

P.S. Eu si calculatorul suntem prieteni doar la distanta suppar

 

Gata Dane...superok Le-am selectat pe cele care nu au mai fost postate...:)

 

 

IMG_4519.JPG

IMG_4535.JPG

IMG_4664.JPG

IMG_4689.JPG

IMG_4738.JPG

IMG_4680.JPG

IMG_4670.JPG

IMG_4707.JPG

IMG_4756.JPG

IMG_4696.JPG

IMG_4745.JPG

IMG_4717.JPG

 

 

@Ciurea Sorin, sa stii ca m-am tinut de promisiune si cana aia de tuica fiarta de mai sus, am baut-o pentru tine! superok  :default_fac_cinste:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare,
      Mâine dimineața plecam spre mare eu si prietena. Nu avem un plan exact pentru locatie, planuim sa cautam pe drum. Aveti vreo sugestie? 
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.