Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Cristian N.

Buna Seara,

 

O propunere ar fi si  Camping Vampire Bran,

Poate acomoda in jur de 50 - 80 rulote.

 

Facilitati:

Electricitate, Apa, Dusuri cu apa calda, Tualete, Spalatoare vase, Masina spalat rufe daca este cazu :) ; ceva conditii decente. 

Au si un foisor destul de generos.

Pentru miscare avem destul de multe trasee pentru toate gusturile.

 

Pentru cazare la pensiune sunt oferte destul de multe.

 

Seara buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moldovan

Recunosc că nu am urmărit toate postările din acest topic și scuze dacă răspunsul la întrebarea mea era ascuns pe undeva pe aici, dar care este termenul când se închide votarea și se decide locația?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu este un termen anume, dar nici sa ne  lungim cu votarea pana in ajunul intalnirii biggrin

 

Consider ca 30-35 de zile inainte de data care va fi fixata este ok, pentru a avea timp sa luam legatura cu administratorul locatiei respective pentru rezervare.

 

Cu siguranta vor vota destui colegi care sa decida majoritatea, in urma email-ului pe care-l vor primi.

 

Am si o propunere pentru fiecare dintre participanti, constand in initiarea de topic in care sa se vina cu idei despre desfasurarea programului, a concursurilor, sau a tot ce poate fi in masura sa realizam o intalnire care sa nu se uite multa vreme.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Parerea mea e ca ar fi cam mult sa prelungim votarea pana la 30-35 zile inainte de data intalnirii... S-ar putea sa avem surpriza neplacuta ca locatia votata de majoritate, sa fie atunci deja rezervata...tamp

Eu zic ca pana la 15 martie ar avea fiecare timp suficient sa se gandeasca, sa-si aranjeze treburile si sa voteze...si apoi sa facem rezervarea si sa discutam detaliile de organizare...:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Atunci 15 martie sa fie, ca doar nu este nimeni contra-impotriva :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Din punctul meu de vedere cred ca locatia poate fi votata doar in momentul in care s-a stabilit data intalnirii, poate doar cu exceptia celor ce au posibilitatea sa mearga indiferent de data.

Cred ca perioada pentru votarea  datei ar trebui sa se incheie mai devreme de  15 martie.

In situatia mea, pentru locatie voi vota doar daca pot veni in  perioada aleasa in urma incheierii votului  pentru stabilirea datei.

Modificat de Eusebiu C.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa definitivam votarea datei pentru data de 1 martie?

 

Astept alte propuneri :)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asa zic si eu...:)

Daca observam ca peste 3-4 saptamani, nu mai voteaza nimeni, eu zic ca n-are rost s-o mai lalaim... tragem linie atunci si cum va voi poporul, asa facem...superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

:salut!: Am votat si eu, o locatie si o data... dar asa cum am mai spus,  90% voi fi prezent indiferent de loc sau data...unii fac calcule, consulta astrologii, meteorologii, profetiile lui Nostradamus. nene daca vrei sa vii, faci si pe dracu-n patru si vii :amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Corect! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Eu zic ca este mult si 15 Martie, la 1 Martie cred ca trebuie definitivate si locatia si data, este destul timp o luna de zile ca oamenii sa se gandeasca. superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Enache

Multumesc de invitatia de a participa la intrunirea anuala , dar dupa cum v-am spus, eu nu prea pot sa particip deoarece nu circul cu rulota decat dupa mai pana prin octombrie ( asigurarea o fac doar pe 6 luni ).

Eu sunt un rulotist caruia ii place doar vara in rulota .Fiind brasovean sunt satul de ploaie frig si chestii din acestea. 

Va urez o intalnire placuta  (la Fagaras nu este o idee rea, indiferent care din cele doua locatii alegeti)!

Numai bine tuturor!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Zicea colegul @Cristian N. de camping vampire mai sus si m-a facut curios si m-am uitat la preturi vampire camping

Ce m-a frapat a fost taxarea cainelui in lesa cam la acelasi pret ca de copil fara lesa :) cum ar veni.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian N.

Buna Dimineata,

 

Cu siguranta se poate negocia ceva decent :)

Echipaj = Masina, Rulota, doi adulti, doi copii, + toate facilitatile 50 Roni / Zi 

Atat am platit eu anu trecut, ideea este de a negocia preturile respective :D

 

E doar o sugestie, oriunde am merge trebuie negociat ca doar suntem Romani :)

 

Zu frumoasa va doresc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Cristian N. nu avem o pensiune acolo in camping doar in apropiere :) nu avem o sala unde sa tinem o masa festiva :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pauld

Cred ca perioada e super

Locația a-și vrea ceva mai sălbatic nu neapărat un chempig se poate și pe malul unei ape gen Dunare

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
31 minute în urmă, Pauld a scris:

Cred ca perioada e super

Locația a-și vrea ceva mai sălbatic nu neapărat un chempig se poate și pe malul unei ape gen Dunare

Ai citit topicul?

Eu zic ca nu, fiindca probabil ai fi observat care sunt criteriile.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre
On 1/26/2017 at 23:34, Andrei Urucu a scris:

Ar mai exista o locatie interesanta, dar nu stiu cum v-a fi vreme in perioada respectiva. Obarsia Lotrului, unde exista un camping ( doar cu casute si cu loc suficient pentru 15-25 de rulote) Nu este un loc specia amenajat pentru rulote, dar, daca exista interes cred ca ne descurcam! ( casutele au curent si apa in apropiere)

Ce parere aveti? 

Despre locatie , o parere foarte buna...insa despre cum se ajunge pina acolo e alte poveste.Se poate ajunge dinspre Brezoi , Voineasa , aici drumul e bun.Pe portiunea de la Lacul Vidra pina in Voineasa am fost , acum ceva timp si era in regula .Se mai poate ajunge si din Sebes , pe acolo nu am ajuns inca.Dinspre Gorj , pe la Novaci , Ranca e alta cale de a ajunge , ocazie cu care vedeti si Transalpina, care e spectaculoasa.Acum , despre calea de acces dinspre Petrosani, aici e jale...Drumul incepe din Petrosani , spre statiunea Parang si la un moment dat faci stanga spre Cheile Jietului, care apatin de Petrila .Acest sector de drum, national se zice, DN7a, e praf si pulbere incepand de pe valea Jietului pina la Gropa Seaca , adica aproape de Obarsia Lotrului. S-a inceput reabiltarea , dar in ritmul in care se lucreaza , mai dureaza. Avem o experienta similara cu Defileul Jiului, E79, care trebuia sa fie gata de mult timp si inca nu e gata, deci si aici v-a mai dura indiferent de termenele prevazute .

Se pote vedea aici cam cum se circula dinspre Obarsia Lotrului , spre Petrosani, dar dupa ce se va topi zapada in primavara va fi si mai rau

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
FlorinHanganu

Salut, din păcate n-o sunt in țara pana la toamna

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Petre, in clip am vazut calea de acces. Dar locatia cum arata?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexabv

O locatie cu adevarat frumoasa ar fi undeva intre lacul Bolboci si pestera Ialomicioara.

Personal as prefera un cort mare decat o pensiune chiar daca e mai complicat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cris

se poate  campa si cu cortul?facilitati?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

@Cris se poate campa cu ce doresti ! Facilitatile sunt in functie de locatia aleasa( votata) , daca ma iau dupa clasamentul de acum, la Fantanita, am avut curent , cam putine posturi, dar ne-am descurcat, si wc se puta folosi unul din locatie ( cred ca cel din restaurantul mare ) care a fost foarte ok! Anul trecut am avut o camera inchiriata ( goala ) care se putea folosii pentru a face dus ( cine nu avea unde sa faca ) Problema mai mare a fost cu apa, dar si acolo , cu ajutorul unui coleg -se stie el care- am reusit sa tragem un furtun aproape de noi. Cred ca una din calitatile rulotistilor, este si aceea de a improviza/ descurca  ori ce problema, asa ca nu-mi fac griji ca nu ne descurcam, indiferent de locatia aleasa! 

Singura problema, in cazul tau, este doar vremea, dar si asa cu putin antigel ...se rezolva si asta !

 

Spor

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre
în urmă cu 2 ore, ilie F1A a scris:

Petre, in clip am vazut calea de acces. Dar locatia cum arata?

Locatia in sine e destul de frumoasa, aer curat, paduri de brad  , atatea cate au mai scapat defrisarilor.Daca treceti prin zona o sa observati versanti intregi goliti.Din aceasta cauza si starea drumurilor , cat despre facilitati de camping, nu sunt multe de spus.Exista un camping cu casute din lemn, care apartine de cabana Obarsia Lotrului, dar din ce am inteles daca vrei apa sau dus doar la cabana , peste drum.Am vizitat zona si in luna august si in alta perioada, dar in lunile iulie, august zona se transforma intr-o tabara a culegatorilor de ciuperci si fructe de padure, afine, zmeura.Afluxul de turisti e destul de mare, asemenator cu Transfagarasanul, dupa impresia pe care am avut-o eu, dat fiind faptul ca acolo e intersectia drumurilor din 4 judete :Alba, Gorj, Valcea si Hunedoara si e si punctul de plecare spre Ranca pe drumul cunoscut ca Transalpina .Am si imagini foto, video din preumblarile mele prin zona, dar atunci nu eram posesor de rulota si nu urmaream facilitati de campare cu rulota.Cat despre off-camping , este o zona foarte vasta, unde poti sa iti petreci timpul liber in natura.In zona sunt cateva pensiuni, cabane, lacul Vidra, parauri care se varsa in lac , un loc destul de  salbatic .Iarna e un resort de schi la Voineasa, prea putin cunoscut si promovat dar si acela duce lipsa de infrastructura turistica, gen facilitati de cazare, alimentatie publica, etc..Distanta pina in Petrosani e de cca 30 km, ca sa poti sa te aprovizionezi, sa incarci butelia sau altceva asemanator.Pana in Voineasa de la coada lacului sunt vreo 20 km, dar nu stiu ce magazine sau statii peco sunt.Se poate cobori in Sebes , sau spre Ranca, Novaci.

 

:salut!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter

Multumesc pentru invitatie, dar din nefericire in perioada pe care majoritatea o prefera (29aprilie -1mai) nu sunt in tara. Voi urmarii topicul si daca se va vota o alta perioada, voi participa cu siguranta. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.