Viorel C.

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

193 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Intalnirea nationala ForumRulote 2017

Viorel C.
On 17.01.2017 at 17:18, Traian M a scris:

Hai sa alegem 3 weekenduri si faceti un poll sa voteze lumea timp de 1 sapt sa zicem.

Doream sa realizez un sondaj cu perioada in care sa aiba loc intalnirea, dar recitind topicul am observat ca majoritatea celor care au scris sunt de acord cu perioada 29.04-01.05 propusa de @Daniel P

Asa ca, aceasta este perioada desfasurarii evenimentului, iar la inceputul lunii februarie, voi realiza sondajul cu propunerile de locatii.

Deja s-au stabilit cateva, dar mai asteptam si altele, iar daca nu apar, cele deja existente in topic vor fi supuse la vot.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristi Enachescu

Buna ziua,

 

avand in vedere faptul ca au fost si ceva "voci" care ar fi agreat si alte perioade pentru desfasurarea intalnirii, va supun atentiei urmatoarea propunere:

- joi 01.06.2017 - luni 05.06.2017

sau o perioada mai scurta in cadrul acestui interval, argumentele mele fiind: joi 01.06.2016 - Ziua Internationala a Copilului - zi libera, Luni 05.06.2017 - A doua zi de Rusalii - zi libera.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Da si asta este o perioada buna Cristi si chiar in acea perioada este mai cald si la munte.   5 zile sint mai bine venite decat 3 cum au fost si anul trecut ,  eu de exemplu anul trecut am preferat sa nu trag rulota de 1700kg dupa mine pana la Fagaras pentru 2 nopti si mi-am luat un apartament in vila de care nu am fost multumit de conditiile gasite  si nici de omul care administra acel loc . 

Modificat de MIHAI DURA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Salutare!

Eu nu pot sa-mi dau cu parerea decat despre perioada, pentru ca experienta mea privind iesirile cu rulota este nula.

La modul subiectiv eu prefer o perioada mai calda, respectiv dupa 15 mai. In calendar primul weekend dupa 15 mai este 19-21 mai

In alta ordine de idei, de 1 Mai ca si in alte ocazii pe Valea Prahovei va fi cumplit de circulat.

Bat zona in permanenta si vorbesc din experienta. Ideal ar fi, asa cum au punctat unii colegi, ca evenimentul sa se desfasoare intr-un weekend obisnuit pentru a evita aglomeratia.

 

Insa.. acest topic este si  un prilej grozav sa aflam despre cat mai multe locatii demne de vizitat si conditiile pe care le ofera. Asa ca stimati colegi - propuneti, propuneti, propuneti  !superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Daca voi considerati ca la 1 Mai este prea frig, ce-ar mai putea fi de spus...:ascratch:

Inseamna ca pentru voi sezonul de rulotit este doar 4 luni pe an, din iunie pana in septembrie...tamp

Am spus de la inceputul topicului ca data si locatia nu va multumi pe toata lumea, dar vor fi acelea care satisfac majoritatea membrilor comunitatii...

Asa ca vorba lui @Radu Ghita, propuneti, propuneti, propuneti...si la 1 februarie vom vota! nay

 

Si inca ceva...Circulatia pe Valea Prahovei e jale in fiecare week-end, fie iarna, fie vara...asa ca asta nu mi se pare un motiv serios...nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Cheile Turzi zona frumoasa e o sugestie Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Anul acesta am fost la Sibiu de 1Decembrie si drumul a fost groaznic din pricina aglomeratiei. Cred ca minivacanta de 1Mai va umple soselele si in loc de voie buna si distractie vom ajunge " un car de nervi" la locatia aleasa. Tinand cont ca venim cu rulotele, aglomeratia de pe sosele trebuie luata in seama. Deoarece traim in Romania, in fiecare perioada aglomerata preturile cresc, odata cu cererea. Va fi aglomerat peste tot, in restaurante si in toate zonele de interes. 

Poate ar fi mai bine sa reconsideram perioada .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

E 1 mai. Nu vreti voi sa facem iesirea la mare? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@AdrianRada, poate n-ai citit, dar s-a mai discutat propunerea asta pe pagina anterioara....Propunere care din punctul meu de vedere, nu e una realista pentru o intalnire nationala....nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Merita sa incerc. :) Am vazut ca s-a propus vama. Am crezut ca nu iti place in Vama. Dar sunt campinguri si in Mamaia , Navodari, Corbu 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Si s-a mai discutat aici ca in perioada respectiva (29.04-01.05) ar fi aglomerate drumurile nationale, trafic greu, etc...

As intreba si eu:

Sa inteleg ca nu plecati nicaieri in minivacanta de 1 Mai?

Stati in casa de teama aglomeratiei?

Eu cred ca nu... toti, sau aproape toti vom iesi pe undeva...;)

 

în urmă cu 14 ore, AdrianRada a scris:

Merita sa incerc. :) Am vazut ca s-a propus vama. Am crezut ca nu iti place in Vama. Dar sunt campinguri si in Mamaia , Navodari, Corbu 

Imi place in Vama  Veche, dar nu e cazul acum...;)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Cred ca 1-4iunie  (1 iunie  e liber de anul asta si cade joia) mergea mai bine de mers la munte. De 1 mai imi place sa merg la mare

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ok...E alegerea ta nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Urmăresc cu interes postările voastre dragi colegi în acest topic și mă gândesc la, ce este cu adevărat important pentru voi?

Aglomerația de pe drumuri?

Frigul în perioada 29.04-01.05 ?

Sau este lipsit de importanță și lipsit de interes că ne putem întâlni o singura dată pe an într-o formula aproape completă sa ne cunoaștem și să vorbim printre altele despre pasiunea care ne-a unit pe acest minunat forum?

Vreau să vă spun că nici aglomerația și nici frigul(gerul)nu m-au ținut pe loc atunci când am plecat  la Revelion 2017 pe Valea Cerbului ;și dacă ma întrebați dacă as mai vrea o astfel de experiență v-aș răspunde din toată inima DA pentru că atmosfera creată de minunatii colegi prezenți m-au făcut sa uit și de aglomerație dar mai ales de gerul care se lăsa seara .

În încheiere vreau sa va spun: haideți sa lăsăm"gijile" uitate undeva și sa ne bucurăm de o întrevedere minunată cu OAMENI MINUNAȚI hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Toata stima si respectul pentru tine Laurentiu!  nay  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
29 minute în urmă, Daniel P a scris:

@AdrianRada, poate n-ai citit, dar s-a mai discutat propunerea asta pe pagina anterioara....Propunere care din punctul meu de vedere, nu e una realista pentru o intalnire nationala....nay

Aoleeoo...Dane ...esti rau , tu nu intelegi ca litoralul este cel mai frumos loc din Romania...cel mai ieftin loc din Romania si pe deasupra mai este si fix in centrul Romaniei :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Mulțumesc Daniel dar așa văd eu viața în general și mai ales viata de :cu-rulota: ca din acest motiv am rulotă și din acest motiv sunt în aceasta minunată comunitate.

Dacă vroiam condiții de nu știu câte stele eram de Revelion la nu știu ce hotel dar nu eram atât de mulțumit sufletește cum am fost alături de voi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

eeee...gata cu iesirea asta a voastra de Revelion...pentru ca si acum sunt un car de draci c-am ratat-o tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Daca va ti saturat(va e lehamite) de traficul pe Valea Prahovei, daca nimeni nu poate garanta cateva zile superbe(plaja, baie) in jurul perioadei 01.05 la malul marii, procesati propunerea mea!

Nu exista una mai buna calitate-pret!

Cei 800 de km parcursi de colegii din Constanta, vor face toti banii!

Nu sunt sigur ca am sa pot ajunge, intr un loc sau altul, dar vreau cei mai bun pt."familia mea"!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Observ ca se vin cu propuneri de locatii de tot felul.

Am specificat destul de clar ca aceasta intalnire sa aiba loc in centrul tarii pentru a avantaja pe majoritatea dintre noi.

 

Sunt constient ca fiecare doreste unde crede el de cuviinta ca este bine, dar vin cu o singura notificare si anume, crede vreunul dintre cei care nu doresc sa participe la intalnire prin simplul fapt ca nu se fixeaza locatia si data acolo unde-i convine lui?

Oare este mai importanta iesirea lui de 1 Mai undeva unde a mai fost si nu doreste sa renunte, sau intalnirea noastra, care este doar una pe an?

Consider ca in toata perioada anului se poate duce fiecare unde doreste, dar sa se inteleaga ca eu unul doresc sa ne intalnim majoritatea si sa lasam deoparte oricare motiv.

 

Nu conditionez pe nimeni, dar ma gandesc in sinea mea ca acest forum a adus multe satisfactii si rezolvarii ale problemelor multora si merita si el un "sacrificiu", sau un mic efort, din partea noastra, a fiecaruia.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Tataru

Bravos @Viorel!!! hihihi si o data nay

Despre locatie nu ma pot exprima, pentru ca suntem incepatori, dar perioada pentru noi este ok.

Asteptam sondajul din februarie .... si de-abia asteptam sa ne cunoastem fata in fata!

Modificat de Liviu Tataru

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada
în urmă cu 2 ore, Viorel a scris:

Observ ca se vin cu propuneri de locatii de tot felul.

Am specificat destul de clar ca aceasta intalnire sa aiba loc in centrul tarii pentru a avantaja pe majoritatea dintre noi.

 

Sunt constient ca fiecare doreste unde crede el de cuviinta ca este bine, dar vin cu o singura notificare si anume, crede vreunul dintre cei care nu doresc sa participe la intalnire prin simplul fapt ca nu se fixeaza locatia si data acolo unde-i convine lui?

Oare este mai importanta iesirea lui de 1 Mai undeva unde a mai fost si nu doreste sa renunte, sau intalnirea noastra, care este doar una pe an?

Consider ca in toata perioada anului se poate duce fiecare unde doreste, dar sa se inteleaga ca eu unul doresc sa ne intalnim majoritatea si sa lasam deoparte oricare motiv.

 

Nu conditionez pe nimeni, dar ma gandesc in sinea mea ca acest forum a adus multe satisfactii si rezolvarii ale problemelor multora si merita si el un "sacrificiu", sau un mic efort, din partea noastra, a fiecaruia.

:-)

Am inteles unde bati . :) Nu am spus ca nu vin . 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu e obligat nimeni sa vina, trebuie sa mergem din placere, eu unul sunt nerabdator. Mergeam si eu inainte de 1 MAI la mare, dar mi se par bani aruncati de pomana pentru ca apa inca e rece, nu prea poti sa faci baie :) 

Legat de "frigul" de 1 mai, anul trecut faceam plaja undeva langa Odorheiul Secuiesc la pescuit :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Dan

Cheile Turzi sugestie 1 mai Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
25 minute în urmă, AdrianRada a scris:

Am inteles unde bati . :) Nu am spus ca nu vin . 

Nu "bat" nicaieri si nu nominalizez pe nimeni.

Este doar o postare pentru care am simtit ca trebuie sa scriu acele randuri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Va propun sa respectam traditia si sa organizam o intalnire care sa marcheze deschiderea sezonului rulotistic 2018, pe platoul situat la intrarea in statiunea Cheia din judetul Prahova, asa cum am facut anul trecut ...
      Vedeti detalii in topicul de mai jos...
       
       
      Motivele alegerii locatiei sunt aceleasi:
      - acces usor la locul de campare in caz de vreme nefavorabila;
      - locatia libera in aceasta perioada, stiindu-se faptul ca din primavara pana- n toamna este full de rulote si corturi si nu se mai pot organiza intalniri de 15 - 20 echipaje;
      - si cel mai important, poienile pline de ghiocei si flori de primavara care trebuiesc admirate, nu? 
      Sa simtim ca a venit primavara...
      Va multumesc, sper sa ne strangem cat mai multe echipaje si vremea sa fie de partea nostra...ca de restul ne ocupam noi 
    • Daniel P
      de Daniel P
       
       
      Asteptam degeaba...
      S-a deschis topic separat, de parca n-ar fi vorba de aceiasi locatie sau de membrii aceleiasi comunitati...
      Nu ma mai surprinde nimic vis-a-vis de atitudinea si egoismul unora dintre colegii nostri, care nu inteleg ideea de comunitate si ma opresc aici cu comentariile ...deocamdata 
      Nici-o problema...AMR  mai putin de 2 zile si vin baietii mari, carora le pasa...
    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare oameni buni! 
      Dupa sarbatorile de iarna,  se apropie cu pasi repezi traditionala noastra intalnire de vacanta copiilor, care anul asta este intre 03 - 11 februarie...
      Profitam si noi de vacanta lor, sa ne mai intalnim cateva zile si sa ne bucuram de o cana de vin fiert si ceva traditionale pregatite la ceaun...
      M-am gandit ca ar fi potrivit sa mai schimbam locatia, dar nu vad niciuna care sa corespunda mai bine din punct de vedere al accesului, tinand cont ca poate fi zapada destul de mare si la un moment dat va trebui sa mai si iesim cu rulotele la drum...
      Asa ca va propun tot pe Valea Cerbului, dar nu in poiana pe care am folosit-o in mod obisnuit, ci in prima de pe dreapta, cum treci de bariera si dupa ce urci acea panta si apoi cobori...sa mai schimbam macar peisajul 
      Ar mai fi fost varianta Cheia, dar acolo zic sa mergem pe la sfarsitul lui martie, cand apar ghioceii...
      Noi vom ajunge cel mai probabil de marti 06.02 si vom ramane pana duminica 11.02...
      Asadar, hai sa vedem cine mai doreste sa participe la o noua aventura! 
    • Dragos M
      de Dragos M
      Am deschis acest topic in care vom posta imagini si vom scrie impresii de la intalnirea nationala de toamna desfasurata la Camping Mustang ! (Parada Baloanelor)
      Va rog sa postati de pe telefon, direct de la intalnire sa poata vedea si cei de acasa in timp real !
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.