Vizitator

Service rulote si auto, in Bucuresti

84 postări în acest subiect de discuţie despre Service rulote si auto, in Bucuresti

Service rulote si auto, in Bucuresti

TEODOR

Mult succes in noua afacere! Cu siguranta suntem multi din cei peste 700 de membri ai forumului care avem nevoie de asa ceva.Chiar te-ai gandit bine!Daca poti cand intri mai profund in miezul afacerii, posteaza-ne si noua o lista de preturi pentru serviciile prestate la rulote.Daca stim tarifele , ne facem niste calcule si poate ni se renteaza si noua cei care suntem mai departe de Bucuresti(provincia) sa apelam la serviciile tale.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Pentru cei care nu au timp pot prelua masina din fata blocului sau de la oricare adresa , facem constatarea , facem o oferta de pret , reparam masina , si o aducem unde doreste clientul, fie ca este vorba de dosare de dauna , fie ca este vorba de lucrari de intretinere sau de ITP.

superok

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Pentru o revizie a sistemului de franare ( ceea ce inseamna montat/demontat roti , montat/demontat tamburi , reglaje ) pretul este de 80RON ,
iar testul de franare pe stand ITP este de 40RON .
Pentru gaz nu exista nicaieri in Romania atelier de incercare si/sau certificare . In urma cu ceva timp vroiam sa fac eu asa ceva , si cel mai probabil voi continua proiectul in perioada urmatoare.
In Europa de Vest , se face o revizie periodica a sistemului de gaz , se verifica etanseitatea acestuia si se elibereaza un atestat la fel ca revizia ITP de la masina , pentru o  perioada determinata de timp. La noi insa , normele ISCIR nu cuprind , nici macar prin asimilare , tot ceea ce tine de rulota , asa ca ramane la latitudinea fiecaruia sa faca astfel de verificari prin forte proprii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Giurumea
On 1/9/2016 at 9:42, Adrian V. a scris:

Pentru gaz nu exista nicaieri in Romania atelier de incercare si/sau certificare . In urma cu ceva timp vroiam sa fac eu asa ceva , si cel mai probabil voi continua proiectul in perioada urmatoare.

Te corectez @Adrian V..
Autorizat de Truma executa autorizat, verificari instalatie gaz, acel de treaba ungur de la Dej,  Peti (Luidort Petru - 0722 509 492)
e-mail luidort.p@gmail.com prin firma sa,  SC. INSIDE-SERVCOM SRL. DEJ - RO 232833,  IMPORT ACCESORII AUTO - RULOTE NOI reprezentanta in Romania   KNAUS-TABBERT-GROUP - REPREZENTANTA FABRICII DE RULOTE DIN UNGARIA KNAUS, TABBERT, WILK, EIFELLAND RULOTE SI ACCESORII  .
Are mai multe adrese de email. Cea mai aproape-mi este Knaus-Tabbert, Weinsberg pe Facebook.
Acolo veti gasi numar telefon,  alte adrese de email.  Este o singura problema. Este la Dej, langa Cluj. De la ei mie-mi place Deseo...

deseo-lakokocsik1 (1).jpg

On 1/9/2016 at 9:42, Adrian V. a scris:

Pentru o revizie a sistemului de franare ( ceea ce inseamna montat/demontat roti , montat/demontat tamburi , reglaje ) pretul este de 80RON ,
iar testul de franare pe stand ITP este de 40RON .

Convenabile preturi.
Am notat.

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Bree , cand vin sa-i izolez podeaua  si sa-i fac si revizie ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@Giurumea Service-ul este in capatul strazii Calea Giulesti , dincolo de capul tramvaielor inca vreo 200m .

Aproximativ ar fi aici 

Drumul Săbăreni, București, Romania
Latitude: 44.474413 | Longitude: 26.013452

Eu am in semnatura numarul de telefon , asa ca oricine este interesat ma poate suna pentru indicatii de orientare.

@Sorin S Cand ai tu timp , ma suni si facem o programare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am incercat sa fac filmul unei reparatii la o masina Solenza ; sunt cateva nesincronizari , dar in esenta se poate vedea rezultatul muncii unei echipe de tinichigii.

 

 

 

 

Am avut si o rulota in atelier , un HOBBY , la care s-au efectuat urmatoarele lucrari :

- indreptat suport amortizor

- montat amortizor ( cel vechi "disparuse"in urma unui soc )

- revizie frane , cu test de franare 

- gresare culisa protap

- inlocuire boiler electric Truma 

- inlocuire pompa apa 

Pentru cateva poze dati click AICI

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am avut de curand doua rulote in reparatie :

- una a colegului Mihai - ceva "subtire" : verificat , curatat , reglat frane  si gresat culisa cupla remorcare 

- una a unui nou coleg din Ciorogarla , Paul , - ceva mai mult "deranj" : schimbat piulitele de la calele spate stg+drt , gresat calele fata si spate , gresat culisa cupla , demontat - curatat- montat frigider , remediat deformare teava scurgere 

Pentru poze click pe Pagina de Facebook

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Confirm, am fost cu rulota la Adrian pentru rezolvarea problemei cu franele. Si daca tot o avea acolo, s-au mai uns una/alta. Acum cu frana de mana trasa, pleci cu rulota taras. S-a miscat rapid - dimineata am dus-o, seara era gata. Asadar, recomand din toata inima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Adrian V.

faceti si upgrade-uri? daca Da in Aprilie o aduc (rulota )  si eu ptr panouri solare si altele :) ..

Vorbim in privat .

Modificat de Razvan78

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Facem de toate , pentru toata lumea . 
Astazi a fost aici colegul @Avramita Marian ca sa-i schimbam sabotii de frana de la rulota. nay
Ne mai vizitase el cu o saptamana inainte ca sa-i fixam carligul de remorcare. Deocamdata i le-am rezolvat pe toate , si il astept sa ne insoteasca la iesiri.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Avramita Marian

Confirm cele spuse de Adrian , am fost la service si am rezolvat si cu carligul de remorcare si cu sabotii rulotei .

Sunt foarte multumit de lucrare asa dar recomand din toata inima !hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Ok. Cutia cat a costat ??? Cat au costat sabotii si cat manopera?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Avramita Marian

Sabotii 200 lei, manopera:inlocuit sabotii , reglaje frane, test frane, 150 lei 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Sabotii si i-a cumparat singur de la Knott . Asta pentru a clarifica faptul ca pe piese nu am luat nici macar un singur leu.
Multumesc pentru feedback, si in continuare ii astept pe cei care au nevoie de ajutor sa ma contacteze , fie ca este vorba de masina sau de rulota.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am avut de curand rulotele colegilor @MARIUSGEORGE si @lucianistrate pentru verificare si reglare sistem de franare .

A urmat un Tabbert , la care pe langa frane am reparat si Truma ; click AICI

 

Tot saptamana asta am terminat reparatia la un Chevrolet Epica , care a venit lovit in partea stanga fata , pe platforma ( roata si articulatii smulse , caroserie stramba ). 

Aveti mai jos un scurt filmulet 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Lucrare profi cu moverul. Felicitari!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nici foarte profi , pentru ca niste fiare de sprijin de acolo au fost prea torsionate si nu le-am putut aduce la forma initiala 100% .

Mai am de refacut o piesa care s-a rupt si apoi urmeaza montajul si proba finala.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Motorul de mover a fost montat in weekend-ul trecut , am facut si ceva probe . Totul OK !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

@Adrian V. ma inscriu si eu cu rulota pt o vizita la tine la service in saptamana 11-17 aprile. Vreau sa o curat si gresez pe la cale, frane, si pe unde mai stii tu.

Nu am pb cu franele dar nu strica o inspectie.

As vrea si truma inspectata si curatata, tot asa de mentenanta.

Si daca tot e ocazie s-o ridic pe elevator, sa ne mai uitam pe sub ea. 

Modificat de traianm

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Poti veni oricand doresti , doar sa ma anunti cu o zi inainte ca sa fac loc pe canal. Nu trebuie ridicata pe rampa ; o tregem pe canal si se poate inspecta pe dedesubt fara probleme .  La Truma nu ar trebui sa umbli daca functioneaza . Daca in schimb ti se pare ca nu ar functiona corespunzator o sa-i facem o proba si eventual o dam jos si ii facem o "toaletare" . 

Astept telefonul tau .
Merci ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Ok, mersi, te sun cu o zi doua inainte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Am fost azi la Blue Car Service, baietii de acolo au facut tot ce le-am cerut. Am desfacut tamburii de frane, curatat si reglat, curatat si gresat cale, curatat truma,  cateva gresari si alte idei de-ale mele,  testare itp frane. 200 lei per total. OK, recomand pt mecanica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.