Draghiciu Dumitru

Revelion 2017 cu rulota

335 postări în acest subiect de discuţie despre Revelion 2017 cu rulota

Revelion 2017 cu rulota

Ursu Florin

Felicitari colegilor pentru iesirea facuta! Imi pare rau pentru ca nu am putut ajunge asa cum am promis ( mi s-a stricat masina ). Sper ca la urmatoarea iesire sa am carligul pus si sa pot ajunge si eu. 

 

Felicitari, mi-ar fi placut mult sa fiu alaturi de voi! :( 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

CristianG

Din pacate nu am reusit sa ajung langa voi pe Valea Cerbului pentru ca la plecare dupa ce am agatat rulota am observat ca aveam probleme la cuiul de tractare care era foarte jos , circa 10 cm intre asfalt si protapul rulotei.

In cazul acesta eram convins ca nu pot pleca la drum si eram negru de suparare deja. Noroc cu un vecin care si el priceput am zis sa vedem ce se intampla. Carligul meu se misca cu tot cu armatura. A durat 4 ore dar pana la urma am reusit sa rezolv treaba dupa care am plecat spre munte sa ajung langa Daniel si ceilalti colegi numai ca deja se facuse intuneric. A durat 2 ore doar sa trec de Sinaia si am fost sunat de un prieten care era la Rasnov in camping sa ma alatur lui si celorlalte 28 de rulote care mai sint acolo. Daniel spunandu-mi la telefon ca ei pleaca marti sau miercuri si de teama sa nu raman singur cu ursii pe acolo am luat aceasta decizie de a merge mai departe pana in camping Rasnov. Deja santem campati aici unde avem apa, curent, fosa si mai stam pana vineri dupa care las rulota aici si mai revenim in weekenduri.

20170102_143809.jpg

20170102_143924.jpg

20170102_145844.jpg

20170102_145932.jpg

Modificat de Cristian Gutescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

 

 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Dupa  avalansa de fotografiii si filmulete prezentate in acest topic,  cred ca toti colegii nu pot avea decat cuvinte de lauda si isi doresc sa inceapa sezonul rulotistic, sa-si scoata casuta la plimbare si sa se bucure de natura. Evident ca efortul celor care au rezistat eroic la frig si cu frica lui Mos Martin, toate aceste zile, este laudabil si merita felicitari depline. Multumim si pentru momentele placute pe care ni le-au oferit.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dupa ce am descarcat pozele facute la intalnire, am gasit si acest filmulet care mi se pare semnificativ pentru trecerea dintre ani.../.;:Happy_New_Year:

 

 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Minos
în urmă cu 20 ore, Ursu Florin a scris:

Felicitari colegilor pentru iesirea facuta! Imi pare rau pentru ca nu am putut ajunge asa cum am promis ( mi s-a stricat masina ). Sper ca la urmatoarea iesire sa am carligul pus si sa pot ajunge si eu. 

 

Felicitari, mi-ar fi placut mult sa fiu alaturi de voi! :( 

Buna seara

Un mare respect pentru voi , in fiecare seara ma uit pe site si abia astept sa vad  poze si filmulete cu, , MAREA CHEFUIALA DIN VALEA CERBULUI  ''.

Nu este nimic mai frumos decat o iesire cu rulota in aer liber , departe de praf , cladiri din beton etc.

La multi , multi ani sanatosi , voiosi si plini de drumetii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Buna seara.

Cu intarziere, fac si eu prezenta pe forum. M-au coplesit sarcinile din ultima vreme si nu am mai deschis laptopul. 

A fost o experienta cel putin interesanta si recomand oricarui posesor de camper, rulota sau alte dotari, sa incerce macar odata. Atmosfera face toti banii, iar mancarea la restaurant, parca nu intra la fel de bine ca cea din aer liber.

De cativa ani, imi doream si chiar propusesem sa fac un revelion in aer liber, cu bus-ul. Am avut o experienta similara, dar prin tari mai calde, unde stateam la maneca scurta.

Cateva saptamani inainte de Anul Nou, ma macina tot mai tare aceasta idee si refuzasem alte idei sau invitatii, sperand pana in ultima clipa ca gasesc ceva pe gustul meu. Am inceput sa caut online, orice eveniment in aer liber, la care puteam participa cu bus-ul si sa fie macar un foc de tabara. Imi trecuse prin minte si ideea nebuneasca de a petrece singur trecerea dintre ani, undeva in natura, dar intr-un loc din care sa am o panorama asupra unei localitati, dar nu imi venea in minte nimic accesibil.

Am inceput in ultimele zile sa caut sugestii, idei, locatii, printre rulotistii din Romania. Initial, gasisem evenimentul de la Fagaras, dar era putin cam departe si nu eram deloc pregatit pentru aceasta vreme, nici cu haine potrivite, izolatie, sau caldura suficienta la bus. 

Cand am gasit aceasta discutie despre Valea Cerbului, mi-am zis ca nu ar strica sa incerc. Era relativ aproape si in caz de ceva nu mergea bine, ma puteam retrage in siguranta.

Zis si facut. Am aruncat ce am putut in masina si am plecat pe ultima suta de metri. Nici cumparaturi nu am apucat sa mai fac si eram sceptic ca mai ajung la timp. Deja ma resemnasem ca ma apuca ora 12 pe drum.

In schimb, am ajuns la timp, am fost bine primit si pe deasupra, m-au mai si lasat sa raman :laughing:

Din diverse considerente, nu am fost in cea mai buna forma si probabil, nici la inaltimea asteptarilor, dar am incercat  pe cat posibil, sa fac fata situatiei.

In ziua respectiva, nu dormisem de dimineata, iar pe toata durata sederii la locul faptei, am avut neplacuta surpriza de a constata ca sub o anumita temperatura, caldura de pe bus, face fata cu greu. In concluzie, am tremurat doua nopti la rand de imi clantaneau dintii ca la masina de tuns iarba. Prima seara, am dormit la 10 grade (inpropriu spus dormit, pentru ca am atipit doar spre dimineata, cand s-a mai incalzit afara ) iar a doua seara, cu mici modificari, am reusit sa stau la 15 - 20 de grade.

Odata ajuns acasa, am mai petrecut o noapte alba in fund, incercand sa incalzesc locuinta si m-am bagat in scutece pe la 5 dimineata, tot cu frigul in oase. Pe langa frigul de aici, conditiile de pe Valea Cerbului erau ca intr-o tabara festiva de prescolari. 

Cu toate acestea, nu regret nici o clipa aceasta experienta si cu siguranta as repeta-o. Regret doar ca nu m-am odihnit bine, ca sa ma pot ridica dimineata devreme.

Multumesc tuturor pentru primire, tratatie, compania placuta si atmosfera potrivita !

Va doresc un An Nou Fericit, plin de aventuri placute si drumuri bune !

 

* Voi reveni cu alte materiale media, cand ma simt in stare si gasesc timpul necesar pentru a le edita..

 

YUN00007 (Small).jpg

YUN00023 (Small).jpg

YUN00027 (Small).jpg

YUN00039 (Small).jpg

 

YUN00039 (Small).jpg

 

YUN00043 (Small).jpg

YUN00048 (Small).jpg

YUN00054 (Small).jpg

YUN00059 (Small).jpg

 

YUN00067 (Small).jpg

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

@Cosmin Sfelicitari pentru ambitia de care dai dovada. :clapping:

Si fotografiile postate sunt foarte frumoase. superok

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ma bucur ca ne-am cunoscut @Cosmin S, pregateste-te pentru urmatoarea ieseala! nay

Multumim pentru postare si imagini, care sunt superbe! superok

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Mulțumim Cosmin pentru imagini care sunt de vis:clapping:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Multumim mult pentru pozele....SUPERBE. @Cosmin S hi
Felicitari oameni buni.superok
A-ti fost la inaltime si la propriu si la figurat.:bravo:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Ma bucur ca ai decis sa ajungi la aceasta intalnire si totodata ma bucur ca faci parte din aceasta comunitate!

 

Imaginile sunt de 10 cu plus si vorbesc de la sine despre locul minunat unde v-ati aflat cu totii  la cumpana dintre ani.

:-)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Felicitari @Cosmin S.

Au iesit super pozele in ciuda curentilor si a vremii! Bravo!

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Bravo @Cosmin S, felicitari pentru pozele realizate si postate!! superok   :bravo:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

:bravo:Cosmin, ești foarte talentat.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
în urmă cu 23 ore, Stefan P a scris:

Felicitari @Cosmin S.

Au iesit super pozele in ciuda curentilor si a vremii! Bravo!

 

In primul rand, trebuie să-ți mulțumesc ție pentru că m-ai ajutat mult și te-am bătut la cap toată ziua ! Altfel, ținând cont de condiții, mi-ar fi fost destul de greu să mai și filmez. De fapt, chiar și așa am renunțat să mai folosesc diverse alte scule si camere ce le aveam cu mine. Frigul și faptul că mă deplasam greu prin zăpadă, mi-au cam potolit pofta de filmări. Dacă nu stricam jucăria, ieșea mult mai fain acest timelapse. Însă mulțumită disponibilității tale de a muta camera de colo colo, a ieșit cât de cât ceva.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Multumesc @Cosmin S, placerea a fost de partea mea. ma bucur ca te-am putut ajuta...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Foarte frumos @Cosmin S, multumim! superok

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

Salut și jos pălăria...hifoarte frumos!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Multumim @Cosmin S.

Ma apucat transpiratiile cand am vazut clipul si partea cand ai trecut peste brazi!

Dar na, ....am avut noroc, am fost ghid bun:laughing: nu te-am bagat in brazi!

A iesit super super filmarea!

 

Meriti toate like-urile!superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S
3 minute în urmă, Stefan P a scris:

Multumim @Cosmin S.

Ma apucat transpiratiile cand am vazut clipul si partea cand ai trecut peste brazi!

Dar na, ....am avut noroc, am fost ghid bun:laughing: nu te-am bagat in brazi!

A iesit super super filmarea!

 

Meriti toate like-urile!superok

Nu a ieșit exact cum îmi doream, dar având în vedere condițiile, tot e mai bun decât nimic. Nici editările nu le-am putut face cum trebuie, pentru că am ecranul crăpat la lapt si sunt nevoit să mă descurc cu un monitor extern, cu rezoluția unui știulete de porumb.   Mulțumesc @Daniel P @Radu Adrian !

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Absolut superb. Cuvintele sunt de prisos, imaginile spun totul.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.