Draghiciu Dumitru

Revelion 2017 cu rulota

335 postări în acest subiect de discuţie despre Revelion 2017 cu rulota

Revelion 2017 cu rulota

Viorel C.

Alte imagini primite :)

Despre drona din ultima imagine, trebuie sa scriu ca s-au facut cateva filmari si care cu siguranta vor fi postate, atunci cand voi intra in posesia lor.

 

grup-rulote.jpggrupul-rulote.jpggrupati.jpggrupul-rulotisti.jpgfocul.jpgcarnaciori.jpggratar.jpgdrona.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin S

Gata am ajuns acasa cu parere de rau dar am probleme cu cel mic.

Aseara am avut musafiri 3 ursuleti de vreo 2-300 de kg :laughing:, dupa care fimiu a facut febra si a vomat toata noaptea si colac peste pupaza sa terminat si butelia.

Sa nu va zic ca in prima zi am cazut in rau cand luam apa, sa spart gheata si am facut baita, dar noroc cu palica lui Stefan care avea 7 ani (antigel).

A fost o intalnire pe cinste cum de mult nu am mai facut.

Am avut de toate: muzica , dans , petarde , ursi si distractie ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

isor, faina poiana unde ati campat, zapada, lemne, alimente, bautura, tot, tot, tot!!!

Cred ca si distractia, a fost pe masura! 

Ce n-ati scris voi ori n-am inteles eu :ascratch:, cum s-a desfasurat "programul" in noaptea de Revelion?

Fiecare la rulota lui, ori mai cate-o familie, doua  la un prieten cu rulota mai incapatoare?

Afara sunt constient ca nu s-a putut sta incontinuu, iar ceva de genul 2 rulote cu corturi alaturate montate pentru un spatiu mai mare, incalzit cat de cat cu vre-un incalzitor pe gaz ori mai multe,  n-am vazut!

Am vazut un cort montat, si poate acolo s-a desfasurat evenimentul? 

Oricum meritati toata lauda si toate felicitarile!

Dar nu uitati ca multora dintre noi "ne-ati dat tema de casa" pentru Revelionul viitor si numai!

Sper ca n-a fost nici unul dintre voi sa-i fi "jucat feste soba" la rulota? :cu-rulota:   :camper:

 

 

 

15134263_2025679044325521_1138484965_n.jpg

15781082_1740760932616509_6501806164924490961_n.jpg

Modificat de Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Pai stai sa vedem , toata lumea afara  la bautura, dupa 12 noaptea pupaturi , ceva bautura si la somn ca era un frig de crapau pietrele ...

Cam asta a fost , pentru mine nu este foarte important revelionul , important este ca am reusit intalnirea asta cu oameni deosebiti...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Bine spus Sorine !  superok Respect !hihi:Happy_New_Year:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Dupa imagini, totul a fost la superlativ. Bravo asa da , adevarati RULOTISTI. Stiam ca ursi hiberneaza la vremea asta , se pare ca astia sunt mutanti sau mirosul de carnati la gratar, a fost asa de tare, ca iau trezit din somn. Daca nu sunt indiscret, a cui este drona?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Intradevar o experienta de neuitat, va felicit sa va urez un an nou cu sanatate si cit mai multe iesiri.

Miercuri voi fi si eu in zona, daca mai este cineva campat acolo as vrea sa trec si eu putin in vizita.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Este a unui baiat din Brasov , in cheama Cosmin are dezabilitati dar este un baiat cu suflet mare . Are un wv transporter syncro un camper minunat, adaptat pentru nevoile lui.

Sper ca data viitoare sa fie si el prezent la intalnire...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Cu parere de rau a trebuit sa plec astazi spre casa. Am plecat la ora 18 si surprinzator, cu exceptia a 2-3 km prin Busteni, drumul a fost liber, in 1 ora si 50 minute am fost acasa.

@Eugen David cortul montat a fost al meu dar nu s-a utilizat decat la prepararea unei ciorbite de porc.

 

A fost o experinta dubla, prima iesire iarna si prima de Revelion. Dar o sa o repet ca a fost totul la superlativ, oameni minutati, atat cei pe care il cunosteam deja cat si cei pe care i-am cunoscut acolo.

Modificat de Alin Opran

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

Buna seara! si.......... La multi ani pentru noul an!!

Dupa cum multi colegi stiu, am petrecut revelionul la Laguna Albastra si astazi, la intoarcerea spre casa, am trecut vreme de vreo doua ceasuri pe la colegii care au petrecut si ei trecerea dintre ani pe Valea Cerbului.

Am fost asteptati cu un gratar, cu un ceaun de carne si carnati, si mai ales cu un bidon de muraturi!

Multumiri tuturor celor care au contribuit la masa de pranz - dupa amiaza!!!

Si cateva fotografii si de la mine:

DSC_8242 (600 x 397).jpg

DSC_8244 (600 x 397).jpg

DSC_8247 (600 x 397).jpg

DSC_8252 (600 x 397).jpg

DSC_8257 (600 x 397).jpg

DSC_8259 (600 x 397).jpg

DSC_8261 (600 x 397).jpg

DSC_8263 (600 x 397).jpg

DSC_8265 (600 x 397).jpg

DSC_8266 (600 x 397).jpg

DSC_8268 (600 x 397).jpg

DSC_8269 (600 x 397).jpg

DSC_8275 (600 x 397).jpg

DSC_8280 (600 x 397).jpg

DSC_8282 (600 x 397).jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

:5623b787a01a3_nseara: Poze frumoase si distractie la maxim! Multumesc dragi rulotisti!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Andrei

Super tare ieşeala. Pozele vorbesc de la sine..felicitări hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Asa da :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

hihi:salut!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

La multi ani!

La ora 8:30 am ajuns si eu acasa de pe Valea Cerbului!

O iesire super minunata!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am primit doua videoclipuri din partea lui @Stefan P, in care se observa sosirea lui @Daniel P si cateva artificii la cumpana dintre ani.

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Gata, o facuram si p-asta...:)

Multumesc tuturor celor prezenti pentru curajul de a petrece la rulota trecerea dintre ani! :clapping:

Din punctul meu de vedere, a fost una dintre cele mai reusite intalniri la care am participat...Vremea a tinut cu noi, iar atmosfera, distractia si voia buna ni le-am creat singuri.../.;

Pana la urmatoarea intalnire, nu-mi ramane decat sa va doresc tuturor numai bine, drumuri bune si vant din spate! superok

LA MULTI ANI ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

La multi ani dragi colegi, pot spune că nu regret ca am ales sa fac revelionul  pe Valea cerbului alături de niște oameni frumoși din toate punctele de vedere. 

Chiar dacă serile și nopțile  au fost cam friguroase a fost o atmosferă minunata și trecerea dintre ani a fost de neuitat prea curând. 

P.S. aștept cu nerăbdare următoarea ieseala(nebunie).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
27 minute în urmă, Nicolae a scris:

P.S. aștept cu nerăbdare următoarea ieseala(nebunie).

 

Posibil sa fie in februarie, de vacanta copiilor.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

O filmare matinala realizata de @Stefan P

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Daaa! Asta este dimineata de dupa noaptea de revelion!superok

La multi tuturor Rulotistilor!

Despre program, ....daca tot am ajuns primul vreau sa mentionez cate ceva!

 

Pe 30.12.2016 eu am ajuns la ora 18, urmat apoi de @Nicolae si @Alin Opran.

I-am intampinat cu o tuicomicina fiarta asa de incalzire dupa care fiecare a inceput sa-si despacheteze bagajele, ....sa se face comod in casuta sa. 

Rog pe @Nicolae sa povesteasca faza cum a ajuns aici cand a vazut luminitele:laughing: si cum am mers cu lanterna la el in timp ce @Daniel P ii dadea indicatiile!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

31.12.2016

Trezirea sa facut asa la relanti fiecare cum a simtit...!

O cafea, o tuiculita fiarta....

Al 4-lea mohican a fost @Sorin S cu familia.

Intre timp si-au facut aparitia colegii Viorel si Doru cu camperele si familia de la Targoviste.

De acum eram in  asteptarea nerabdatoare a lui @Daniel P care sa cam lasat asteptat bine, :laughing: sosind in jurul orei 20 si apoi a aparut Cosmin din Brasov.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Ati avut o iesire frumoasa! Felicitari pentru curaj! Multumim pentru fotografi si filmari sunt minunate!
Pot spune ca acum ati vazut si veti stiti ce inseamna o iesire cu rulota iarna!;)

Cei care doresc ne pot impartasiti si noua cateva impresi despre cum a fost !

@Sorin S multa sanatate la fecior! Am inteles ca racit bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Am gasit un copac intreg rupt in padure, dar ne-am chinuit ca era departe de drum, nu ajungea funia.

L-am tras/impins mai spre drum, dupa aia l-am prins de varf cu funia si l-am tras cu masina lui Alin, apoi l-am tras de tulpina cu masina mea pana la foc.

 

 

Bineinteles si ceva distractie

 

 

 

Ieri pe zi, am strans ornamentele alea mai frumoase, dar tot am pus o instalatie mai mica si si usor de luat.

Asa, de ultima seara.

 

 

 

Dupa amiaza zilei de 31 ca sa nu ramanem fara foc si sa tremuram de frig am convocat pe @Nicolae si @Alin Opran, am mers spre padure unde deja ochisem un pom rupt de vreme!

A fost nevoie sa ne chinuim putin pentru ca era departe de drum, zapada mare, si chingile care le aveam nu ajungeau.

Asa ca am facut echipa si am tras/impins ditamai copacul greu mai spre drum unde dupa cateva incercari ( se rupeau chingile) "cu masina lui Alin am reusit sa-l tragem pana in drum.

De aici l-am preluat eu cu masina mea si l-am dus la destinatie.

Aici am avut noroc cu Viorel si Doru care ne-au ajutat cu drujba lor si l-am tocat, altfel la topor ne sarea toata tuicomicina!

Va multumim pe aceasta cale colegii!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

 

 

IMG-20170103-WA0079-800x450.jpg

20161231_165202-800x600.jpg

Pentru ca nu aveam o masa rotunda sa incapem toti, am improvizat ajutat de colegii @Nicolae si @Alin Opran!

20161231_165745-800x600.jpg

20161231_165710-800x600.jpg

20161231_170148-800x600.jpg

Dupa ce a sosit si @Daniel P am pregatit afara in aer liber langa foc masa cu de toate, produse traditionale aduse de fiecare din vistieria lor ( piftie, salata boeouf, icre, peste afumat, slanina, caltabos, lebar si lista continuaaa... bautura....!!!

Am gustat cate ceva si apoi s-a preparat la fel un gratar traditional si ceva la disc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.