Vizitator

Camping Cascada Putnei Lepsa

3 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Cascada Putnei Lepsa

Vizitator

In imediata apropiere a Cascadei Putna, se afla Cabana Turistica Dorina. In curtea cabanei gasiti un teren campare pentru corturi, rulote si parcare masini.

Trebuie un furtun de apa de cca. 50 m pentru ajunge la izvorul din apropiere. Toaleta este cam improvizata.

Peisajul este superb.

Pretul de cazare este de 30 lei /zi rulota

Pentru cei ce doresc un păstrăv proaspăt şi-l pot procura de la Păstrăvăria Lepşa.

De mers pe jos:Cheile Tisitei:

Cheile Tisitei

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Cu 4 km inainte de intrarea in Lepsa, intr-o curba la dreapta, pe partea stanga, apare un panou cu inscriptia "Cascada Putna".Mai departe, dupa cca. un km, tot intr-o curba la dreapta, tot pe partea stanga, apare un pod si diverse panouri cu anunturi de cazare. Se trece podul si pe partea stanga, inapoi un km, pe un drum ingust si neamenajat, gasiti o cabana. In curte, la mal, contra sumei de 30 lei/echipaj inclusiv curent, gazda va ofera: toaleta cu apa curenta (dusurile sunt in constructie), loc de gratar, chiosc acoperit, parcare si nu in ultimul rand, umbra. Exista si un bar unde puteti comanda ... ce va pofteste inima.

Atractii in zona: Parcul Natural Putna Vrancei, Rezervatia Naturala "Focul viu" de la Andreiasu de Jos,   unde puteti admira un fenomen incredibil - focul care arde continuu (foto), podgoriile Panciu, Odobeşti, Coteşti şi Jariştea, staţiunea Soveja (15 kilometri), cu Schitul Lepşa, Cascada Putnei, Cheile Tişiţei, biserica de la Străoane (ctitorie de la 1478), mănăstirile Soveja, Recea şi Vizantea, Casa Tudorei Vrâncioaia de la Bârseşti, Muzeul etnografic din Paltin. 

NDYSYo.jpg

i8ejjt.jpg

5Nx7Dc.jpg

YJ5B6f.jpg

1PS18w.jpg

tnBLgA.jpg

NN5Vo1.jpg

tR4HrS.jpg

Link către postare
Vizitator

Pe drumul ala de un kilometru, nu circula autocamioane.Nu am vazut nici unul.

Tabara de la Galaciuc, este o ruina.Pacat de locatie. Numai fiare vechi , cladiri darapanate, autovahicule si autocamioane dezmembrate.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Salutare,
      În acest week-end mi-am scos familia la Bran pentru "ravasitul oilor".
      Am ajuns acum o ora la camping Vampire unde am fost întâmpinat de Dl. Constantin, foarte amabil.
      Am aruncat ancora repede si am fugit sa mâncăm, am plecat cu frigiderul gol 🤣🤣
      O sa revin cu poze.
      E cineva de pe aici in aceeasi zona?
    • Beres Kinga
      de Beres Kinga
      Dragi colegi!
      Am nevoie de ajutor 🙁. Mã aflu pe plaja Corbu cu rulota, unde vin de 3 ani consecutivi. Anul acesta sunt nevoita ca dupã 4 zile sã pãrãsesc "campingul" din cauza invaziei de tântari 🙁. Vã rog sã-mi recomandati campinguri de pe litoralul Mãrii Negre unde pot merge. Vã multumesc 😉
      Kinga
    • Cristi Purice
      de Cristi Purice
      Salutare,
      Este cineva care a fost cu rulota in Tyulenovo, Bulgaria? Eu am auzit ca este un loc superb si nu foarte aglomerat. Sunt interesat sa aflu daca se poate campa off sau sunt campinguri care accepta si rulote. Cateva sfaturi, impresii si preturi ma vor ajuta foarte mult.
      MULTUMESC!!!
    • Barbu
      de Barbu
      Un camping frumos cu plaja cu nisip, destul de umbros, apa mica pe o distanta mare.
      ideal pentru copii, proprietarul foarte amabil, 24 eur  fara curent, 3 persoane.
      Un camping curat,  la 2 km un supermarket  cu preturi bune!!!  Recomand  tuturor, se ajunge relativ usor fiind chiar linga soseaua principala si autostrada.
      se poate si pescui, cu sardina drept momeala  am aflat acolo  !!!! Un loc frumos

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand un set compus din masa cu patru scaune pliante si un organizator, care sunt noi, nefolosite, in cutia originala.
      Atat masa cat si scaunele, sunt realizate cu structura din profil aluminiu anodizat, fiind extrem de usoare si totodata confortabile.
      Din imaginile postate se poate observa ca scaunele sunt compacte, detin cotiere si au o buna stabilitate, iar masa are picioarele de sprijin reglabile pe inaltime.
      Organizatorul este solutia de folosire ca si dulap cu rafturi, pentru un mai mult spatiu de depozitare in aer liber, avand 3 compartimente, un blat in zona superioara si cu o optiune de aerisire in lateral.
      Toate componentele existente in set se pliaza, ajutand astfel la o cat mai usoara manevrabilitate in transport si depozitare.

Pret total 600 lei!
      Telefon 0724 170 704 si/sau 0768 710 487

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.