Vizitator rica

Camping in delta

9 postări în acest subiect de discuţie despre Camping in delta

Camping in delta

CampoEuroClub

Din vorba in vorba la o cafea cu o colega am aflat ca tatal ei este Administrator la acest campig in delta.

0

Distribuie această postare

Link către postare
    Distribuie pe alte siteuri

Adrian fata mi-a zis ca au si pozitii pentru rulote.

Cred ca au si drum de acces.

O sa o intreb mai multe detalii.

0

Link către postare

Cunosc locatia. Se poate ajunge si cu masina+rulota, daca treci cu bacul la Ilgani (vreo 15km de la Tulcea).

Este o fosta curte a unui localnic, in zona unde a fost rasturnat Rostok. Drumul de la bac pana la locatie (vreo 7...8 km) era, acum vreo 10 ani, destul de bun - chiar daca era drum neasfaltat. Asa-zisul camping are casute pe margine, pe mijloc o alee si de la fiecare casuta la acea alee inca o potecuta betonata. Spatiul care mai ramane reprezinta loturile pentru rulote/corturi. Adica 6mx5m.

Ex: ca sa-mi pun rulota acolo va trebui sa o proptesc cu spatele (fara suportul de biciclete) in geamul unei casute si sa avertizez cumva cetatenii sa nu se impiedice de protap, care, evident, va fi prin zona aleii centrale.

N-ai voie cu masina in camping (nici n-ai avea unde). Cand am intrebat era de trei stele (chiar daca 3 stele inseamna lot de campare de 80mp). Nu stiu cine e proprietarul, dar este unul dintre cele 3 campinguri "autorizate" de pe cuprinsul Deltei. Si singurul la care se poate ajunge cu masina. Deci, daca vrei cu rulota in Delta, acolo te inghesui. Si, evident, platesti pentru toate cele 3 stele. Asta dupa ce platesti si accesul in rezervatie.

0

Link către postare

Capacitatea de transport a bacului nu e o problema. Din cate imi amintesc incap 6 sau 8 turisme. Am vazut si camioane/tractoare cu remorca. In schimb, din ce imi amintesc malul este cam abrupt. Si la imbarcare, si la debarcare. Rulota mea sigur atinge, daca nu cumva ramane agatata la imbarcare.

0

Link către postare

Adrian ce roman se mai duce in delta?

Mai rar, mai repede vin strainii sa vada delta.

0

Link către postare

Sunt de acord ca sunt piperate unele preturi.

Eu din cate stiu la noi in delta se duc cu cortul o zi douapentru o partida de pescuit.

Mai rar roman care sa se duca sa vada delta si fauna din delta.

Din cauza asta cred ca preturile la ambarcatiuni sunt in euro.

0

Link către postare

Am fost in perioada 27 iunie -2 iulie la Ponton Diadema trei echipaje.

Este o locatie semi-off, ai curent electric, in rest nu ai nimic.

Iarba era pana la parbrizul Toyotei, ca sa ne facem loc a trebuit sa ne invartim jumatate de ora prin iarba cu masinile ca sa putem campa.

Norocul nostru a fost ca am luat o cositoare cu noi.

Peste in delta nu se prinde la undite si lansete ca e tulbure, tantari, muste, viespi si tauni sunt cu milioane.

In sase zile am consumat 15 doze de Autan, doua persoane.

Daca nu aveam salupa si dozatorul cu bere plecam a doua zi.

Preturile cerute de doamna Pusa sunt:

Rulota 30 lei;

Persoana 5 lei;

Curent electric 5 lei;

Cortul unde stateam seara si locul , o banca, unde statea dozatorul de bere 5 lei de rulota;

Total 50 de lei pe zi doua persoane.

Ca o concluzie, daca si poienita unde se campeaza ar fi cosita si putin igienizata, m-as mai intoarce acolo, daca o lasa asa in veci nu mai calc pe acolo.

P.S. Ca sa trecem de socul cu Ponton Diadema, am plecat pe litoral la Camping S, unde usor ne revenim.

Cu stima, Ciprian

9h26o9.jpg

0

Link către postare

Doua zile nu am avut curent electric, ca se lucra la retele, dar banii tot i-am dat.Asta este , dar in veci nu mai calc pe acolo.

Daca faci un calcul simplu 50 lei fara factura face cat 90 lei cu factura, cat am platit la camping S

0

Link către postare

Era o constatare.

Vizionare placuta la meci! fiesta

0

Link către postare

• Conţinut similar

• Doru Negru
        deDoru Negru
        Camping Alexandroupolis
        Adresă: Alexandroupolis , Makris str , GR- 681 00, Grecia   Telefon: +30 25510 26 055               +30 25510 28 735   e-mail : camping@ditea.gr
        Campingul Alexandropouli este situat chiar pe plaja , 216 locuri de campare , taverna ( mancare buna dupa gustul meu si preturi decente ) , magazin de incinta cu produse de larg consum  , avand plaja proprie cu umbrele sau umbrare , beneficiaze de locuri pentru campere si rulote individuale , delimitate de gard viu de leandri sau arbusti de begonia , avand o parte betonata pentru atelaj iar restul cu gazon , locuri mai mici ca suprafata cu gazona pentru corturi ( incape cu succes o rulota si cortul , plus spatiu de mese si alte acareturi ) , 80  % din locuri au umbra , grupurile sanitare foarte curate si deajuns ca numar  pentru a nu sta la coada pentru a fi utilizate .

Lista preturi 

Harta cu traseul destul de usor : Clic Aici

Plaja lata , dotata cu umbrare , apa curata si limpede cu intrare lina , cam 30 de metri pentru a ajunge unui adult la gat , nisip fin fara pietre .

Lidl la cca 600 m de poarta campingului , la 100 m magazin general alimentar , la 1 km pescarii ,  la 5-7 km Metro, Jumbo , Carrefour , Practiker .
      • Vizitator
        deVizitator
        Campingul Pefkari a fost o alegere norocoasă. Am făcut, de curiozitate, un tur şi pe la celelalte, dar mi s-au părut ba prea mari şi aglomerate, ba prea slab dotate, în timp ce Pefkari ne-a oferit acea necesară combinaţie de condiţii bune cu linişte, intimitate, umbră, apă limpede şi un cor de greieri căpiaţi, activi exact când ai fi tras un pui de somn la prânz – ei bine, de ultimii puteam să ne lipsim, dar erau şi ei incluşi în pachet.Treaba cu greierii a tinut vreo trei zile, asa ca nu va speriati.
        Campingul este dotat cu tot ce este nevoie:
        • Grupuri sanitare (duşuri, chiuvete, toatele) curate
        • Terasa cu gratar
        • Chiuvete pentru spălat vase si alimente
        • Maşini de spălat
        • Masa de calcat cu fier de calcat
        • Internet wireless
        • Electricitate
        Grupuri sanitare sunt decente si multe, se face des curăţenie, m-au amuzat dintotdeauna prezenţa odorizantelor, mai ales că spaţiul este cumva în aer liber, nefiind închis ermetic. Există nişte lăzi mari frigorifice si frigidere în care toată lumea pune mâncarea şi toată lumea o găseşte tot acolo (cel mult se mai schimbă locul dar nu dispare).
        Tot în camping aveţi acces la un minim necesar: o terasă restaurant de genul self-service cu preţuri decente şi mâncare grecească sau internationala, un magazin din care puteţi lua mancare de dimineaţă sau de gătit, îngheţaţă, bere…
        Plaja este curată şi înconjurată de pădure sau stânci. Iar apa, ca peste tot în Grecia, este limpede precum râsul unui copil. Apă in care peştii mici mişună nestingeriţi. Spre seară pe plajă se face sport, se joacă volei, badminton sau orice altceva aveţi în dotare. Nisipul este amestecat cu pietre, de aceea, pentru partea cu sportul poate că nu v-ar strica încălţările adecvate.
        Acest camping mi-a placut cel mai mult, daca voi mai merge in Thassos tot aici voi campa .Toti stateau la mese, cu lumanari, romantici, serveau cina si apoi un pahar de vin, ca si noi de altfel, liniste, nu manele si tarani, lumea te saluta respectuos, dar nu se uita la ce faci, ce mananci, se uita la tine doar cand te saluta. Iti este si jena sa faci galagie.
        Calitatea serviciilor din acest camping pur si simplu nu are comparatie cu unele campinguri de pe litoralul romanesc. E ca si cum ai compara un restaurant frantuzesc cu kebabu' de la colt.
        Despre locuri de vizitat in continuarea acestui topic.
        Preturile sunt pe :http://www.camping-pefkari.gr/prices
        Camping Pefkari Beach
        GPS: 40.615581, 24.599783
        Email:
        info@camping-pefkari.gr

Telefon:0030-25930-51190 ; 0030-25930-51595

Fax:0030-25930-51190

• Vizitator
        deVizitator
        Campingul este situat  la doar 15 minute de orasul Veliko Tarnovo, la est de satul Dragizhevo , care este la 4 km sud de drumul spre Makaza.Este un camping de tranzit pentru cei care  merg in Grecia.
        Este un camping luxos, curat , frumos si are o suprafata destul de mare. Campingul are si restaurant unde se mananca foarte bine preparate bulgaresti si internationale.
        Acest camping este dotat cu o mica bucatarie , loc de spalat vase , un grup sanitar cochet, alimentare cu energie electrica si apa pentru fiecare loc de campare, fosa septica.
        Tariful de campare este de 15 euro /zi/ echipaj 2 persoane+ curent 3 euro
        Despre locurile si obiectivele de vizitat in zona :
        Veliko Tarnovo cu cetatea, bisericile, centrul vechi: - Cetatea Tsarevets
        -  Galeria de Arta
        -  Monumentul Asenevtsi
        -  Casa Sarafkina si Muzeul Etnografic
        -  Catedrala din Veliko Tarnovo
        -  Biserica Fortificata a celor 40 de Sfinti Martiri
        -  Biserica Sfintiilor Petru si Pavel
        Arbanasi cu ale lui case pitoresti, manastiri si muzee -Satul este un adevarat muzeu in aer liber, case vech cu arhitectura specifica inconjurate de ziduri groase din piatra, ca niste mini fortarete.
        Localizare:
        Vasil Levski Street, No.70
        Dragizhevo 5145
        Lyaskovets
        Bulgaria
        Tel : 00 359 (0)619 42777
        Mob : 00 359 (0)886 877 244
        Website:campingvelikotarnovo

• Calin Creanga
        deCalin Creanga
        Daca ajungeti in Arieseni, va recomand cu drag Campingul Westkarpaten situat chiar la intrarea in Arieseni (dinspre Campeni).
        Nu este foarte mare asa ca incercati sa va programati din timp in sezon.
        Proprietarii sunt nemti foarte draguti, comunicativi si accepta "prieteni" in curtea lor. Se numesc Carmen si Erwin vorbesc si limba romana :-)
        Le plac musafirii linistiti asa ca aveti sanse sa aveti parte de liniste in concediul dumneavoastra.
        Exista bai cu dus apa calda (curate), curent, gratar si disc (are omul daca nu va duceti de acasa), Ariesul trece pe marginea curtii.
        Se pot vizita foarte usor din locatie: Ghetarul de la Scarisara, Cascada Varciorog, Groapa Ruginoasa ...
        Se poate lasa rulota in curte, daca doriti sa reveniti dupa o perioada de timp.
        Daca mai aveti prieteni care nu au rulota exista si doua cabanute din lemn pentru cazare.
        link
        Locatie GPS: N 46.472456     E 22.761185
        Tel.: 0785.185.786

• smaraiordache80
        desmaraiordache80
        Buna seara,  
        Intentionam sa mergem in august cu rulota intr-un camping in zona Venetia. Rezervarea este pentru perioada 30.07 - 11.08.
        Dar fiind distanta destul de mare, ne-a gandit sa cautam un camping in zona Slovenia unde sa o ducem pe la inceputul lunii iulie, urmand sa o luam la final de iulie si sa ne continuam drumul. 
        Ma poate ajuta cineva o informatie referitoare la parcuri de rulote? Sau zone unde se poate lasa pentru o perioada mai mare, iar costurile sa nu fie mari?
        Am tot cautat pe net si nu am gasit vreo informatie in acest sens.
        Am gasit de exemplu campercontact dar pentru autorulote, nu si pentru rulote. 
        Multumesc anticipat!
        Smaranda 
    • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.