Sign in to follow this  
Followers 0
Guest rica

Camping in delta

9 posts in this topic

CampoEuroClub

Din vorba in vorba la o cafea cu o colega am aflat ca tatal ei este Administrator la acest campig in delta.

0

Adrian fata mi-a zis ca au si pozitii pentru rulote.

Cred ca au si drum de acces.

O sa o intreb mai multe detalii.

0

Cunosc locatia. Se poate ajunge si cu masina+rulota, daca treci cu bacul la Ilgani (vreo 15km de la Tulcea).

Este o fosta curte a unui localnic, in zona unde a fost rasturnat Rostok. Drumul de la bac pana la locatie (vreo 7...8 km) era, acum vreo 10 ani, destul de bun - chiar daca era drum neasfaltat. Asa-zisul camping are casute pe margine, pe mijloc o alee si de la fiecare casuta la acea alee inca o potecuta betonata. Spatiul care mai ramane reprezinta loturile pentru rulote/corturi. Adica 6mx5m.

Ex: ca sa-mi pun rulota acolo va trebui sa o proptesc cu spatele (fara suportul de biciclete) in geamul unei casute si sa avertizez cumva cetatenii sa nu se impiedice de protap, care, evident, va fi prin zona aleii centrale.

N-ai voie cu masina in camping (nici n-ai avea unde). Cand am intrebat era de trei stele (chiar daca 3 stele inseamna lot de campare de 80mp). Nu stiu cine e proprietarul, dar este unul dintre cele 3 campinguri "autorizate" de pe cuprinsul Deltei. Si singurul la care se poate ajunge cu masina. Deci, daca vrei cu rulota in Delta, acolo te inghesui. Si, evident, platesti pentru toate cele 3 stele. Asta dupa ce platesti si accesul in rezervatie.

0

Capacitatea de transport a bacului nu e o problema. Din cate imi amintesc incap 6 sau 8 turisme. Am vazut si camioane/tractoare cu remorca. In schimb, din ce imi amintesc malul este cam abrupt. Si la imbarcare, si la debarcare. Rulota mea sigur atinge, daca nu cumva ramane agatata la imbarcare.

0

Adrian ce roman se mai duce in delta?

Mai rar, mai repede vin strainii sa vada delta.

0

Sunt de acord ca sunt piperate unele preturi.

Eu din cate stiu la noi in delta se duc cu cortul o zi douapentru o partida de pescuit.

Mai rar roman care sa se duca sa vada delta si fauna din delta.

Din cauza asta cred ca preturile la ambarcatiuni sunt in euro.

0

Am fost in perioada 27 iunie -2 iulie la Ponton Diadema trei echipaje.

Este o locatie semi-off, ai curent electric, in rest nu ai nimic.

Iarba era pana la parbrizul Toyotei, ca sa ne facem loc a trebuit sa ne invartim jumatate de ora prin iarba cu masinile ca sa putem campa.

Norocul nostru a fost ca am luat o cositoare cu noi.

Peste in delta nu se prinde la undite si lansete ca e tulbure, tantari, muste, viespi si tauni sunt cu milioane.

In sase zile am consumat 15 doze de Autan, doua persoane.

Daca nu aveam salupa si dozatorul cu bere plecam a doua zi.

Preturile cerute de doamna Pusa sunt:

Rulota 30 lei;

Persoana 5 lei;

Curent electric 5 lei;

Cortul unde stateam seara si locul ,o banca, unde statea dozatorul de bere 5 lei de rulota;

Total 50 de lei pe zi doua persoane.

Ca o concluzie, daca si poienita unde se campeaza ar fi cosita si putin igienizata, m-as mai intoarce acolo, daca o lasa asa in veci nu mai calc pe acolo.

P.S. Ca sa trecem de socul cu Ponton Diadema, am plecat pe litoral la Camping S, unde usor ne revenim.

Cu stima, Ciprian

9h26o9.jpg

0

Doua zile nu am avut curent electric,ca se lucra la retele,dar banii tot i-am dat.Asta este ,dar in veci nu mai calc pe acolo.

Daca faci un calcul simplu 50 lei fara factura face cat 90 lei cu factura,cat am platit la camping S

0

Era o constatare.

Vizionare placuta la meci! fiesta

0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Linkuri sponsorizate

• Similar Content

• Cristian A
      By Cristian A
      Pe malul lacului, la Zetea, in judetul Harghita.  Se poate si camping si off camping. 
      Avantaje: curat, frumos, peisaje super, izvor cu apa potabila rece si buna, toalete curate, o terasa cu bere rece si mancare (mici etc), acces usor, inchirieri barci sau caiace, pescuit (in 2016, taxa era de 30 lei). In timpul saptamanii doar doua corturi (nu aveam rulota inca). Preturi mici (nu mai tin minte, de aia am uitat)
      Dezavantaje: nu am vazut (nici nu m-am uitat atent fiind cu cortul) dupa prize de curent.

• Cristi A.
      By Cristi A.
      Urmeaza sa am cateva zile de treaba in Iasi.
      As fi interesat sa-mi inaugurez rulota mergand intr-un camping din zona Iasi.
      Daca cunoaste cineva vreo locatie va rog sa-mi spuneti si mie.
      Am citit pe forum dar nu am gasit referiri la un astfel de camping.
      Multumesc!
    • Guest antovetus
      By Guest antovetus
      Salutare,
      stie cineva in zona ardealului (Gheorgheni,Miercurea Ciuc....), camping sau off-camping ok?
      Multam anticipat!
    • Guest
      By Guest
      Localizare:
      Bulevardul Mamaia Nord, la 300 m iesire din Statiunea Mamaia spre Navodari. Se afla gard in gard cu camping GPM.
      Telefon: 0241 831 170
      Numele nu are nici o legatura cu locul. Poate cu multi ani in urma sa fi avut logica numele. Nu stiu... Campingul este mult mai bun la capitolul umbra. Este plin de copaci si iti poti pune cortul sau rulota sub ei. Ai umbra pe toata perioada zilei. Plaja este mare si aerisita. In schimb calitatea serviciilor este de tot ………,lasa de dorit.
      Tarife 2014 camping Pescaresc:
      rulota-30 lei(curent electric inclus,cam 170V)
      1 persoana-15 lei
      auto-10 lei
      Conditii...daca esti echipat cu tot ce iti trebuie ...repet absolut totul..este OK
      Baile lasa de dorit, spalatoarele pentru vase la fel. La corpurile cu toalete si dusuri ,cabinele sunt inghesuite, dar...[****] dupa aia te duceai la dus, dus care nu avea nici usa nici perdea, dar avea apa . N-am avut starea necesara pentru un dus, mai ales ca erau in aceeasi camera cu wc-urile alea oribile
      Curentul era inclus in pret, noroc cu un prelungitor de 100m care m-a salvat, deci aviz amatorilor, cumparati un prelungitor cat mai lung pentru camping, ca nu se stie unde este cutia unde va racordeaza.Pentru alimentarea cu apa a rulotei trebuie deasemeni furtune mai lungi.
          Curat, verdeata multa, predominant copaci mari care ofereau umbra multa. Chiar mi-a placut. Iti puteai bea berea linistit si sa privesti marea. Te simteai impacat cu tine si te cuprindea acea stare placuta cu furnicaturi in stomac care te facea sa spui "da dom'le, asta e un moment pe care am sa-l tin minte". Treaba asta cu momentul tinea... cateva momente... pentru ca apareau '''personajele'' care vand pe plaja din Mamaia, zmeura, mure si altele...ACESTEA SUNT CAZATE aici... 

• Guest
      By Guest
      Situat la 15Km de Sovata mergand in directia Reghin.
      Un camping dragut, curat la standarde europene. La spusele proprietarilor, campingul este destinat recreeri (petrecaretii in ritm de manele aici nu sunt bine veniti). Este un camping cum putine sunt in tara. Bine administrat de oameni tineri,gospodari,primitori,deschisi si inventivi. Incercati plimbarile cu Unimogul (camion militar) prin muntii Gurghiului,cu branza ceapa si palinka baute la marginea drumului de munte si veti intelege. Sau drumul cu mocanita pana la Sovata si inapoi.
      In fiecare an,ultimul weekend din luna septembrie,se organizeaza festivalul Baloanelor cu Aer Cald .
      Facilitatii: Grup sanitar modern si igienic cu dush cald gratuit; curent electric ;casute pentru 2 sau 3 persoane;bucatarie echipata cu aparate electrocasnice;foisor cu loc pentru gratar;masina de spalat; wireless gratuit
      Preturi: Adult - 11 lei, Copil - 6,5 lei, Rulota - 13 lei, Masina - 4,5 lei, Electricitate - 11 lei, Camper - 17 lei
      Contact Camping Mustang
      Campu Cetatii Nr.16/A;Jud. Mures;GPS: N: 460 40' 068'';E: 250 00' 437''
      Tel: 004-0265.347044
      Mobil: 004-0744.684121
      Email: mustangcamping@yahoo.com
      mustangcamping

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.