Vizitator rica

Camping in delta

9 postări în acest subiect de discuţie despre Camping in delta

Camping in delta

Vizitator rica   
Vizitator rica

Adrian fata mi-a zis ca au si pozitii pentru rulote.

Cred ca au si drum de acces.

O sa o intreb mai multe detalii.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu    0
Silviu

Cunosc locatia. Se poate ajunge si cu masina+rulota, daca treci cu bacul la Ilgani (vreo 15km de la Tulcea).

Este o fosta curte a unui localnic, in zona unde a fost rasturnat Rostok. Drumul de la bac pana la locatie (vreo 7...8 km) era, acum vreo 10 ani, destul de bun - chiar daca era drum neasfaltat. Asa-zisul camping are casute pe margine, pe mijloc o alee si de la fiecare casuta la acea alee inca o potecuta betonata. Spatiul care mai ramane reprezinta loturile pentru rulote/corturi. Adica 6mx5m.

Ex: ca sa-mi pun rulota acolo va trebui sa o proptesc cu spatele (fara suportul de biciclete) in geamul unei casute si sa avertizez cumva cetatenii sa nu se impiedice de protap, care, evident, va fi prin zona aleii centrale.

N-ai voie cu masina in camping (nici n-ai avea unde). Cand am intrebat era de trei stele (chiar daca 3 stele inseamna lot de campare de 80mp). Nu stiu cine e proprietarul, dar este unul dintre cele 3 campinguri "autorizate" de pe cuprinsul Deltei. Si singurul la care se poate ajunge cu masina. Deci, daca vrei cu rulota in Delta, acolo te inghesui. Si, evident, platesti pentru toate cele 3 stele. Asta dupa ce platesti si accesul in rezervatie.

Link către postare
Silviu    0
Silviu

Capacitatea de transport a bacului nu e o problema. Din cate imi amintesc incap 6 sau 8 turisme. Am vazut si camioane/tractoare cu remorca. In schimb, din ce imi amintesc malul este cam abrupt. Si la imbarcare, si la debarcare. Rulota mea sigur atinge, daca nu cumva ramane agatata la imbarcare.

Link către postare
Vizitator rica   
Vizitator rica

Adrian ce roman se mai duce in delta?

Mai rar, mai repede vin strainii sa vada delta.

Link către postare
Vizitator rica   
Vizitator rica

Sunt de acord ca sunt piperate unele preturi.

Eu din cate stiu la noi in delta se duc cu cortul o zi douapentru o partida de pescuit.

Mai rar roman care sa se duca sa vada delta si fauna din delta.

Din cauza asta cred ca preturile la ambarcatiuni sunt in euro.

Link către postare
Vizitator   
Vizitator

Am fost in perioada 27 iunie -2 iulie la Ponton Diadema trei echipaje.

Este o locatie semi-off, ai curent electric, in rest nu ai nimic.

Iarba era pana la parbrizul Toyotei, ca sa ne facem loc a trebuit sa ne invartim jumatate de ora prin iarba cu masinile ca sa putem campa.

Norocul nostru a fost ca am luat o cositoare cu noi.

Peste in delta nu se prinde la undite si lansete ca e tulbure, tantari, muste, viespi si tauni sunt cu milioane.

In sase zile am consumat 15 doze de Autan, doua persoane.

Daca nu aveam salupa si dozatorul cu bere plecam a doua zi.

Preturile cerute de doamna Pusa sunt:

Rulota 30 lei;

Persoana 5 lei;

Curent electric 5 lei;

Cortul unde stateam seara si locul , o banca, unde statea dozatorul de bere 5 lei de rulota;

Total 50 de lei pe zi doua persoane.

Ca o concluzie, daca si poienita unde se campeaza ar fi cosita si putin igienizata, m-as mai intoarce acolo, daca o lasa asa in veci nu mai calc pe acolo.

P.S. Ca sa trecem de socul cu Ponton Diadema, am plecat pe litoral la Camping S, unde usor ne revenim.

Cu stima, Ciprian

9h26o9.jpg

Link către postare
Vizitator   
Vizitator

Doua zile nu am avut curent electric, ca se lucra la retele, dar banii tot i-am dat.Asta este , dar in veci nu mai calc pe acolo.

Daca faci un calcul simplu 50 lei fara factura face cat 90 lei cu factura, cat am platit la camping S

Link către postare
Vizitator   
Vizitator

Era o constatare.

Vizionare placuta la meci! fiesta

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Beres Kinga
      de Beres Kinga
      Dragi colegi!
      Am nevoie de ajutor 🙁. Mã aflu pe plaja Corbu cu rulota, unde vin de 3 ani consecutivi. Anul acesta sunt nevoita ca dupã 4 zile sã pãrãsesc "campingul" din cauza invaziei de tântari 🙁. Vã rog sã-mi recomandati campinguri de pe litoralul Mãrii Negre unde pot merge. Vã multumesc 😉
      Kinga
    • Cristi Purice
      de Cristi Purice
      Salutare,
      Este cineva care a fost cu rulota in Tyulenovo, Bulgaria? Eu am auzit ca este un loc superb si nu foarte aglomerat. Sunt interesat sa aflu daca se poate campa off sau sunt campinguri care accepta si rulote. Cateva sfaturi, impresii si preturi ma vor ajuta foarte mult.
      MULTUMESC!!!
    • Barbu
      de Barbu
      Un camping frumos cu plaja cu nisip, destul de umbros, apa mica pe o distanta mare.
      ideal pentru copii, proprietarul foarte amabil, 24 eur  fara curent, 3 persoane.
      Un camping curat,  la 2 km un supermarket  cu preturi bune!!!  Recomand  tuturor, se ajunge relativ usor fiind chiar linga soseaua principala si autostrada.
      se poate si pescui, cu sardina drept momeala  am aflat acolo  !!!! Un loc frumos

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Vand un set compus din masa cu patru scaune pliante si un organizator, care sunt noi, nefolosite, in cutia originala.
      Atat masa cat si scaunele, sunt realizate cu structura din profil aluminiu anodizat, fiind extrem de usoare si totodata confortabile.
      Din imaginile postate se poate observa ca scaunele sunt compacte, detin cotiere si au o buna stabilitate, iar masa are picioarele de sprijin reglabile pe inaltime.
      Organizatorul este solutia de folosire ca si dulap cu rafturi, pentru un mai mult spatiu de depozitare in aer liber, avand 3 compartimente, un blat in zona superioara si cu o optiune de aerisire in lateral.
      Toate componentele existente in set se pliaza, ajutand astfel la o cat mai usoara manevrabilitate in transport si depozitare.

Pret total 600 lei!
      Telefon 0724 170 704 si/sau 0768 710 487

• Vriscu Mihai
      de Vriscu Mihai
      Am campat la Mare
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.