Dani

Probleme pompa apa wc

32 postări în acest subiect de discuţie despre Probleme pompa apa wc

Probleme pompa apa wc

Eusebiu Cretu

Intrerupatorul este la butonul ce actioneaza clapeta on/off de la WC, in momentul in care se apasa sa aude un "tic" 

2017-01-09 12.00.36.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stelian Romeo
On 09.01.2017 at 9:32, Eusebiu C. a scris:

Am verificat-o, nu este arsa  !

Despre cea din imagine vorbim, da?

siguranta.jpg

Ma interesa cum pot sa desfac  cablurile de la pompa....

Ar trebui sa desfac suruburile si sa scot cutia (cea mai ingalbenita) ?

 

On 09.01.2017 at 11:37, Gabriel Schuster a scris:

Teoretic trebuie sa gasesti conexiunea cu intrerupatorul si alimentarea de 12 v.Vezi unde vin si aceste cabluri.

Bună

  Am rugamintea să mă îndrumați spre locul unde se află siguranța respectivă;

  Am reusit sa deblochez pompița wc -ului, dar nu am tensiune pe firele care alimentează.

                 mulțumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Daca scoti rezervorul, trebuie sa o vezi.Poti sa bagi un telefon si sa faci niste poze si o vei observa, are un capac cu filet, negru  .

20170108_193748_resized_zpsxsehbpam.jpg

sig.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stelian Romeo

Mulțumesc frumos

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stelian Romeo

Siguranța era arsă, din moment ce rotorul era gripat;am găsit foarte ușor locașul siguranței, încă odată mulțumesc mult.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eusebiu Cretu

Cu placere! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Oana Stoica
      de Oana Stoica
      Bună ziua, Am o rulota lunar venus 570 din 2018 și am o problema la instalația de apa dar nu ii dau de capăt.
      Anul trecut am schimbat pompa care alimenta cu apa rulota și a mers bine dar anul acesta când am pus-o în funcțiune ea merge dar continuu nu se mai oprește, scoate un zumzait .
      Ce as putea verifica din instalatie ca să îmi dau seama ca nu am altceva defect 
       
      Mulțumesc 
    • Stefan Ion
      de Stefan Ion
      Turbina (dispozitiv )anti miros wc rulota ! Garantat 0 miros chiar si fara soluții !!!! 0726193315 // 300 lei // Asigur telefonic suport instalare ! Instalare simpla , necesita alimentare 12 v si montaj întrerupător .
    • Stefan Ion
      de Stefan Ion
      Turbina (dispozitiv )anti miros wc rulota ! Garantat 0 miros chiar si fara soluții !!!! 0726193315 // 300 lei //  Asigur telefonic suport instalare  ! Instalare simpla , necesita alimentare 12 v si montaj întrerupător   .





    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!
       
      Astazi, pe canalul Youtube "The Trudgians",  Dan Trudgian a postat un film explicativ extrem de bine pus la punct, prin care arata cum se utilizeaza toaleta chimica de la rulota/autorulota. In cele 8 minute, el acopera toate aspectele legate de cum se umplu/golesc rezervoarele, diferite aspecte legate de sistemele uzuale de "tras" apa, dar si sfaturi privind utilizarea toaletei la drum, dar si iarna. Filmul se poate traduce automat intr-o romana aproximativa, eu nu am urmarit subtitrarea nici in engleza (generata automat si ea!), dar este posibil sa fie greseli grosolane (inerente unei traduceri automate).
      Dan Trudgian face parte dintr-o comunitate de rulotisti din Anglia si este bine vazut printre acestia. Este autorul multor filme explicative si despre reparatii in regim DIY.
      Filmul il gasiti aici.
       
      Zile frumoase si fara... mirosuri neplacute din toaleta!
    • Adam Adrian
      de Adam Adrian
      Salutare! Folosește cineva întrerupătorul ăsta? Cu ce pompa? Pot pune o pompa externa de pe OLX  cu debit de 3l sau 6l. El oprește pompa la presiunea de 1 bar, dar nu știu dacă e de ajuns debitul acestor pompe. Mulțumesc!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.