Vizitator dorunegru

Campinguri de evitat

4 postări în acest subiect de discuţie despre Campinguri de evitat

Campinguri de evitat

Asa cum exista campinguri decente sau excelente, campinguri care ne ofera placerea de a campa si placerea de a reveni oricand, mai ales in momente sau perioade speciale , campinguri ce au inclusiv posibilitatea de a caza la casute  prieteni sau cunostinte care ne insotesc ce nu detin rulote iar conditiile meteo nu permit cazarea la cort , campinguri care cu mare placere le promovam si le recomandam, este corect fata de toti colegii dornici de ruloteala sa indicam si campingurile care trebuiesc evitate , campinguri care nu se incadreaza in limita decentei legat de preturi, dotari , curatenie .....

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Voi incepe cu renumitul Camping Pescaresc , unde anul trecut de Rusalii am stat doua zile, de cosmar, singurul plus este ca are umbra si este langa plaje, in rest JALE.

Curentul oscila ca tensiune , atat de mult incat mi-a ars o lada frigorifica si cateva sigurante la rulota, grupurile sanitare doua la numar , cele vechi comuniste ambele doar cu apa rece  iar unul  la toalete cabinele nu aveau mai mult de 0.5 mp si inaltime 1.60 cm eu care am 1.75 inaltime si 90 kg era cat pe aci sa raman blocat acolo.

Apa calda ? Nu am vazut in cele trei zile cat am stat la acele dusuri.

Dupa diverse telefoane date la numerele afisate la receptie (receptie ce noaptea era inchisa precum si portile ) am apelat la politia locala care a putut da de patroana , care imediat ne-a sunat spunand ca dimineata va veni pentru a discuta problema pagubelor survenite datorita curentului. Surpriza patroana sau cel putin asa s-a recomandat a sosit in jurul orei 13.00 insotita de un paznico-portar-badigard-amant? Somandu-ne sa parasim campingul deoarece ziua de cazare expira la ora 12.00.

Culmea ne-a solicitat la campare plata intregului sejur si ca fraierul am platit , lucru care nu il voi mai face in nici o locatie.

Asadar feriti-va de Camping Pescarec.

Camping Pescaresc

0

Link către postare

Mai nou am mai gasit un subiect supus discutiei.

Incercand cu  trei saptamani inainte de sf Marie (8 sept ) sa leg o intalnire cu Marinii si Mariile  din anturajul apropiat , o parte din cei implicati nu detin rulote iar la cort era destul de rece ( ca idee aveam in gand ceva munte-deal ) am cautat o locatie adecvata pentru un we in care acestia sa poata campa decent (casute ). Am luat in calcul doua locatii si anume una Camping Dragoske in Burlusi Arges si/sau Camping Bradulet - Arges , tinzand ca intentie principala a doua varianta deoarece marea majoritate dintre noi nu mai fusesem acolo , cateodata este binevenita o schimbare , nu ca la prima locatie am fi avut ceva de comentat.

Sun cu trei saptamani inainte , raspunde administratorul de acolo , discut cu el ca am dori sa venim mai multe echipaje cu rulote si alte familii care ne vor insoti la casute , imi comunica la cerere un pret pentru cazare diferentiat rulota-casute , si fiind relativ de acord cu pretul cerut il intreb clar si imi raspunde clar ca ultima zi in care il pot suna si ii pot comunica prezenta si comfirma rezervarea casutelor sa fie fix cu 7 zile inainte de eveniment.

Fix cu 7 zile inainte il sun pentru a finaliza intelegerea iar dansul pe un ton calm imi comunica faptul ca a inchiriat deja , nu mai poate face nimic , nu s-a bazat pe discutia initiala crezand ca suntem neseriosi , nu ne-am tine de cuvant , DAR si-a cerut scuze.

Asadar ii multumesc pe aceasta cale domnului Mihail Stanculescu , si ii promit ca nu il voi mai deranja.

Rezervari

0

Link către postare

Stimati colegi rulotisti!

Daca aveti de gand sa mergeti cu rulota la "Strandul cu valuri" din 1 Mai ( Felix), aflati ca pentru vara lui 2017 ESTE INCHIS!

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Ionel Tecuceanu
      de Ionel Tecuceanu
                 Salut. Locatia se afla la iesirea din Miercurea Ciuc spre Odorheiul Secuiesc la 25 km la intrarea in localitatea Vlahita. Mult spatiu, sursa de apa potabila,  dusuri cu apa calda, toalete , strand termal interior-exterior, trasee prin padure, gratare, umbrele si bancute de lemn.j
                 Rulota inclus electricitate si acces strand 25ron/adult,  15 copil , cort 25 adult , casute 35 adult, camere 45 adult. Nopatea cam rece 6 grade iulie.
      In zona mai sunt doua locatii cu strand dar ceva mai  aglomerate si mai restrictive ca spatiu in cazul rulotelor,  

• Alexandru Marin
      de Alexandru Marin
      Incepand din 19.07.impreuna cu prietenul @Eugen David vom lua drumul spre nord-vestul tarii , vom campa la Tasnad ( Satu-Mare) , locatie pe care am descoperit-o anul trecut, camping mare si foarte curat, strand cu apa termala cu 3 bazine, servicii diverse si de calitate, preturi onorabile, oameni deosebiti, anul trecut am stat 10 zile si a parut putin, eu merg si cu 2 nepoti, poate si @Eugen Davidsa faca la fel, speram sa mai fie colegi amatori, ..daca ne vom reintalni cu prietenul @Ciurea Sorinar fi f.bine,  va asteptam...

• Alin Opran
      de Alin Opran
      Pentru cei din vestul tarii si trecuti de o anumita varsta, Strandul termal de la Herculane, 7 Izvoare, este o amintire de neuitat. Eu unul am petrecut o mare parte din viata colindand acea zona. Dupa revolutie acest strand s-a inchis (litigiu cu terenul pe care era construit).
      Intamplator sotia mea a ajuns zilele trecute in zona si, cu surprindere, a vazut ca s-a redeschis strandul (cu apa geotermla la cca 33 grade) si ca au aparut 2 campinguri in imediata vecinatate.
      Unul dintre ele, situat chiar langa strand se numeste 7 Izvoare, in foto se pot vedea preturile. Al doilea este putin mai departe mergand in continuare pe drum, nu are nume si nici preturi afisate.
      Din cele relatate sunt foarte curate si ofera facilitati ca: curent electric, golire vas wc, apa menajera, mai multe gratare. Predomina corturile dar se pot vedea si rulote.
      Din pacate nu am multe poze dar daca sunt colegi care au fost pot completa descrierea mea si adauga poze.

• Cristian A
      de Cristian A
      Campingul este situat la aproximativ 4 km de Lacul Rosu si la 14 km de Cheile Bicazului. Este dotat cu bai si dusuri cu apa calda. Este un camping OK, cu doua minusuri: nu are curent electric, iar intrarea (si mai ales iesirea) se face dificil, rulotelele mai lungi sau autorulotele dau cu partea din spate de pamant, valabil si pentru mine. Pretul este de 12 lei/ persoana/ zi.

• Lupu Ciprian
      de Lupu Ciprian
      La  acest camping se ajunge dupa ce treci pe la Nufaru cu bacul 5 min...   travesare taxa 20 ron  aprox .
      apoi 8 km pe drum de macadam ...
      tarifele pana in 50 ron la campare 
      casuta cca 100 ron  au si restaurant
      25 locuri max campare ( zicem noi ) dupa evaluarea noastra a rulotistilor 
      site 
      http://www.campoeuroclub.ro/

pe patroni ii cunosc personal  sunt super de treaba  i am cunoscut la targul expo Nautica si caravaning 2016  unde noi am avut stand  ( am promovat rulotismul ) ....
      la o adica se face foc de tabara sau masa festiva daca e cazul ...
      Iata un film  poaspat  facut de un prieten de al meu coleg rulotist   Dani Cojocar
      https://youtu.be/_rq3qbBGtNU
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.