Vizitator

Cazare Belis - Fantanele , jud.Cluj

9 postări în acest subiect de discuţie despre Cazare Belis - Fantanele , jud.Cluj

Cazare Belis - Fantanele , jud.Cluj

Vizitator

Am fost pe malul lacului Fantanele in loc. Belis ( ce-i drept fara rulota  ])]) si am stat cateva zile la Pensiunea Zori de zi,

conditii exceptionale , dotari de nota 10 , si gazde mai mult decat primitoare.

In zona se pot face plimbari cu barca pe lac (se inchiriaza barci , la cerere) , sunt cateva trasee de "luat la picior" si se poate merge la cascada "Valul miresei" aflata la 20 km.

Gazdele pot pune la dispozitie harti cu traseele din zona si va pot ajuta in alegerea obiectivelor ce prezinta interes.  mqq

In afara de petrecerea week-end_ului sau a concediului se pot face si intalniri corporate - team building.  gbb

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Sper sa se vada slide-ul de prezentare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Am discutat cu proprietarul pensiunilor si in plan are amenajarea unor locuri de campare cu rulota intr-o zona cu brazi.

Deasemenea am discutat ce anume asteptari are un rulotist , sau mai bine spus care ar fi conditiile ce trebuiesc oferite pentru a fi atractiv , bineinteles si pretul ce poate fi cerut.

Pentru moment s-ar putea campa in  curtea complexului , unde este facuta o terasa destul de dreapta , cu iarba dar fara pomi.

Daca sunt doritori nu au decat sa imi spuna ca sa vorbesc cu proprietarul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Viorel, am sunat azi, 24 mai 2015,   la Pensiunea Zori de zi si mi-au spus ca nu au amenajat nici un loc pentru rulote si nu au posibilitatea sa asigure camparea lor.  :*  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator...

Sunt din zona si spre rusinea mea nu am fost inca la Belis, dar la Cincis nu recomand nimanui sa mearga.Am fost ani la rand la Cincis inainte sa se construiasca vile si case de vacanta peste tot si era superb.Acum nu gasesti decat gunoaie (la propriu si la figurat) si multa galagie.

Mai sunt zone frumoase care merita vizitate in zona, recomand Costesti de unde ajungi rapid la cetatile Dacice.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@mircea

Ultima mea fraza din prezentarea locatiei este asa : "Daca sunt doritori nu au decat sa imi spuna ca sa vorbesc cu proprietarul".

Proprietarul este o foarte buna cunostinta de-a mea si cu toate ca nu are un loc special destinat camparii cu rulota poate face o exceptie pentru cei care sunt trimisi de mine, cu recomandare. Motivul este simplu : inainte au fost altii acolo cu cortul si cu rulota si au lasat mizerie !  ])]

Apreciez faptul ca vrei sa dai o mana de ajutor , dar te rog sa citesti cu atentie ce este scris in topicuri de la un capat la celalalt, altfel riscam sa bulversam lumea cand unul zice "hais" si unul "cea".

Multumesc !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Adrian,   :* din nou. Eu am citit cu atentie postarea facuta de tine si am inteles ca, daca pui tu pila, noi bagam camila, in curte, evident  :) :) :)

Eu am postat asa "mi-au spus ca nu au amenajat nici un loc pentru rulote si nu au posibilitatea sa asigure camparea lor". Asta inseamna ca : intindem noi cabluri pana la nu stiu ce priza din casa pentru energie electrica, mergem cu hardaile si canistrele de apa menajera folosita  in wc-ul din pensiune sa le  golim, caram apa cu canistrele din bucataria sau wc ul pensiunii, de intins cortul rulotei si de facut mancare in zona prin care se plimba turistii cazati e cam aiurea  si la urma golim si portofelul pentru favoarea ce ni s-a facut. Fara sa am experienta, sunt convins ca acest procedeu se poate aplica la multe pensiuni care au curtea cu parcare mare, ca pe gazon n-o sa te lase nimeni sa il strici.  Eu personal nu as dori asta. Prefer off camping pe malul apei, daca nu este alta posibilitate. :* hi 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Hai sa nu punem calul inaintea carutei sau sa jelim drobul de sare de pe soba.

Eu am fost acolo , am vazut locul , am vazut posibilitatile .

Moka nu se va sta pe nici un teren sau in nicio curte privata .

In zona aia eu nu am vazut nici un loc unde s-ar putea sta cu rulota off-camping , dar daca sunt colegi din zona care cunosc mai bine topografia locului, ii astept cu detalii.

Merci !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Florin Smolnicki
      de Florin Smolnicki
      Exemplu: Eu, Florin Smolnicki, plec mâine din Suceava (punctul A), la Iași (punctul B).
      Iau cu plăcere un bagaj din Suceava, pentru un coleg din Iași și i-l duc în fața casei.
      Același lucru îl poate face un alt coleg din localitatea C pentru un coleg din localitatea D.
      Și astfel ne ajutăm între noi. Ne putem cunoaște mai bine și mai repede. Putem aduce în siguranță obiectele comandate.
      Concret: La sfârșitul săptămânii viitoare plec pentru o zi de la Suceava, la Roman. Dacă are cineva nevoie de dus ceva de la Suceava la Roman, sau invers, îl rog să-mi spună.
      Concret: Am cumpărat din București niște materiale pentru rulotă. Este vreun coleg care vine săptămâna aceasta sau săptămâna viitoare la Suceava? Sau știți pe cineva din București care vine în curând la Suceava?
    • Macsim
      de Macsim
      Salutari!!! Nu am mai scris aici de cativa ani!!!
      Sunt Macsim Cristian....am avut o rulota Adria din 1984....ieri am cumparat o englezoaica....Fleetwood Gardland 146/5!
    • Cornea Alexandru
      de Cornea Alexandru
      Buna ziua,
       
      Din pacate am descoperit la nou achizitionata rulota niste probleme cu infiltratii. Puteti sa imi recomandati un service in Cluj-Napoca care se ocupa de asa ceva?
      Eu am gaslit asta pe net.
       
      Multumesc anticipat.
       
    • Sorin Peiu
      de Sorin Peiu
      Buna ziua,
       
      Intentionez sa achizitionez o rulota din Cluj si as dori sa stiu daca ar putea sa ma ajute cineva in vizualizarea rulotei, pentru a nu bate atata drum degeaba. As fi recunoscator pentru ajutorul acordat. 
       
      Va multumesc anticipates si astept cu interes sfaturile voastre.
       
      Va salut,
    • Raul V
      de Raul V
      Salutari tuturor si bine v-am gasit.
      Rulota mea englezeasca cu volan pe dreapta... :)) e un Sprite Eccles. Am achizitionat-o sa il scoatem cat mai des in natura pe mostenitorul nostru, care acum implineste 8 luni ?
      E o baba batrana de prin anii 90... nu stim exact, dar speram sa fie cat mai multi de acum inainte.
      M-am inregistrat pe acest forum in speranta de a cunoaste si intalni cat mai multi oameni care au aceasta pasiune, asa ca invitatiile la intalniri si evenimente sunt bine venite.
      Va salut!
       
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.