Adrian Dediu

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

70 postări în acest subiect de discuţie despre Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Alex I.

Buna ziua,

Rugaminte mare: va rog puneti poze cu camping-ul :) Mai ales ca ati finalizat curatenia de primavara. Urmeaza diverse concedii, Pastele, 1 Mai, 1 iunie, etc.

Dar nu am vazut decat pozele de la inceputul proiectului (cu drenajul), o poza cu o priveliste si vreo doua cu prize de curent. Imi este greu sa-mi fac o idee de cum arata camping-ul acum si mi-as dori sa-l "vad" in cateva poze, sa pot arata familionului sa ne putem decide cand venim.

Multumesc in avans!

• Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Salut @Adrian Dediu

Spune-mi te rog care ar fi costurile pentru o zi pentru trei adulti, masina, rulota si curent electric?

Link către postare
Florin Smolnicki

Oameni minunați, locuri superbe, valoroase obiective istorice și nu numai de vizitat în zonă, în apropiere.

Adriane, TREBUIE să ajungem la voi, cât de curând :) 

Mult succes în toate!

IMG_20160821_122807.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_124219.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_124222.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_130521.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_130911.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_132539.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_132614.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_133326.jpgbilder hochladen kostenlos

• Upvote 4

Link către postare
Adrian Dediu

Buna seara, stimati colegi!

Ne bucuram ca postarea noastra a starnit interes si dorim sa va raspundem pe rand la intrebari.

@Alex I. Si noi ne-am uitat peste pozele de anul trecut (cele cu lucrarile) si am observat cu bucurie cat de mult s-a schimbat livada noastra in bine intr-un singur an. Am mai facut o postare separata anul trecut cam pe vremea asta, pe care o gasiti mai jos si care cuprinde o prezentare mai detaliata, mai multe poze cu campingul si numerele noastre de contact. In plus, suntem prezenti aici si mai avem si o pagina de Facebook unde mai postam uneori. 

Acum anexam si cateva poze recente din camping.

@Levi N Inca de anul trecut am decis asa: 10 lei/rulota, 10 lei/adult - ca donatie recomandata pentru sustinerea acestui proiect. Copii pana la 14 ani - gratis, reduceri la orice sedere de peste o saptamana. Curentul electric e separat, 5 lei/zi.

@Florin Smolnicki Ne-am bucurat sa revedem pozele de la vizita voastra de anul trecut :) Multumim pentru aprecieri si ca ne-ai fost alaturi de la prima noastra postare aici. Te asteptam oricand cu drag la noi!

Ture frumoase tuturor!

C-7.jpg

C-5.jpg

C-4.jpg

C-6.jpg

• Upvote 5

Link către postare
Cornel Mihailescu

Mult succes in continuarea planului dumneavostra .:OK:
Va multumim ca ne tineti la curent cu activitatile facute :multumesc!:
Si de ce nu !!!   Poate facem o intalnire intre noi :rulotisti:  pe domeniul Dvs.
Stima si respect.:salutare!:

• Upvote 2

Link către postare
Alex I.

Perfect! Multumim si spor la treaba in continuare!

• Upvote 1

Link către postare
Adrian Dediu

Pentru orice detalii suplimentare putem fi contactati oricand la urmatoarele numere : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

• Upvote 1

Link către postare
Silviu Pascu

Venim! 

Suntem pe drum :)

Sa ne vedem cu bine!

• Upvote 2

Link către postare
Adrian Dediu

@Cornel C Mihailescu Mulțumim mult pentru urări ! Noi suntem deschiși la idei și propuneri. 

@Silviu Pascu Drum bun! Vă așteptăm!

Paște fericit tuturor rulotiștilor!

• Upvote 1

Link către postare
Silviu Pascu

20170416_161135.jpg

• Upvote 6

Link către postare
Silviu Pascu

Hristos a inviat!

Paste fericit!

#dornaecocamping

20170416_161159.jpg

20170416_161210.jpg

20170416_161616.jpg

20170416_161658.jpg

• Upvote 7

Link către postare
Marius Dan

Paste/vacanta placuta si multumim de poze!

• Upvote 2

Link către postare
Silviu Pascu

Multumim!

• Upvote 1

Link către postare
Adrian Dediu

Hristos a inviat!

@Silviu Pascu Ne bucuram foarte tare ca ne-am cunoscut, sper ca ati ajuns cu bine. La noi a inceput sa ninga linistit!

• Upvote 2

Link către postare
Silviu Pascu

Salut @Adrian Dediu!

Am ajuns cu bine. Drumul a fost excelent la intoarcere. Din Vatra Dornei pana in  Bucuresti - 7 ore :)

Ne pare nespus de rau ca ne-am intrerupt vacanta. Vremea nu a tinut cu noi dar ne-am odihnit si ne-am incarcat bateriile.

Zona-i de vis, aer tare de munte, liniste, produse eco, camping curat, oameni deosebiti.Vacanta ideala!

Sper sa ne revedem cu bine in vara sa stam de povesti in jurul focului.

Spor in toate Adi & Ella!

#dornaecocamping

20170418_121553.jpg

20170418_121605.jpg

20170418_121611.jpg

20170418_121625.jpg

20170418_121645.jpg

20170418_121650.jpg

20170418_191818.jpg

• Upvote 4

Link către postare
Adrian Dediu

Mulțumim mult @Silviu Pascu ca ați ales să poposiți la noi de Paște și ne bucurăm să auzim că v-a plăcut. Ne-a părut rău că a trebuit să plecați așa repede, dar probabil că v-ar fi prins iarna asta subită la noi. Chiar ați mers bine în doar 7 ore cu rulota până la București!

Vă așteptăm cu drag să reveniți la vară, când vremea va fi mai prietenoasă, sau oricând doriți.

A fost o plăcere să vă cunoaștem.

S-auzim numai de bine!

• Upvote 2

Link către postare
Silviu Pascu

Si cand te gandesti ca acum doua zile am stat in tricou aici....

IMG-20170420-WA0001.jpg

IMG-20170420-WA0000.jpg

• Upvote 2

Link către postare
Adrian Dediu

Dragi colegi,

Sa stiti ca intre timp a venit vara si la noi, am tuns deja iarba de cateva ori si am reamenajat putin locul de foc. Am lasat insa si cateva zone cu flori salbatice spre bucuria gazelor si incantarea ochiului.

Si ar mai fi cateva lucruri pe care am uitat sa le trecem in oferta: aerul nostru curat, oxigenat (ne aflam la o altitudine de aprox. 800 m), care va asigura un somn bun (toti oaspetii nostri ne-au asigurat de asta), linistea intrerupta doar de concertul greierilor, apusurile spectaculoase deasupra muntilor Rodnei, posibilitatea de a sta seara in jurului focului, de a face un gratar sau cartofi in jar, de a degusta produse locale naturale, plimbari lungi pana la padurea din apropiere... si multe altele.

Prin urmare, daca doriti sa ne vizitati in mini-vacanta care urmeaza, va asteptam cu drag! 

Ture frumoase!

P.S: Pentru detalii,  putem fi contactati oricand telefonic : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

F-5-2.jpg

F-6-1.jpg

F-2-3.jpg

F-3-4.jpg

• Upvote 4

Link către postare
Andrei B

Cu montatul si alesul echipamentelor de supraveghere video va pot ajuta eu. Free of charge. Ca idee de control al consumului de curent... nu as limita prea mult pe siguranta consumul fiecaruia ci mai degraba as pune contor de consum pe fiecare rulota. Si as mota doua trei antene satelit orientate pe thor5/thor6 cu cate 8 iesiri pe lnb. Cine vrea... isi pune fir si daca are abonament focus sau altceva... se serveste. La fel si aici pot ajuta fara pretentii materiale. In aceeasi ordine de idei as imparti precis loturile. Daca omul are cort la rulota... are loc pt el, daca nu... are spatiu sa isi puna cateva scaunele ale lui sa sta seara cu familia.

Ideal ar fi cadru pe deasupra proprietatii pe care sa se poata monta umbrare din panza.

Succes in ceea ce faceti, sper sa va aduca si profit !

• Upvote 3

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Florin Smolnicki
      de Florin Smolnicki
      Sfânta Mănăstire Putna este una din cele mai cunoscute mănăstiri din țara noastră.

Am hotărât să mergem la Putna împreună cu alți doi colegi.
      Așadar, pe 26 mai 2017 ajungeam în apropiere de Mănăstirea Putna. 

A doua zi am plecat devreme să vizitez puțin mănăstirea.

Am plecat apoi în iarmaroc, la Vicovul de Sus

Am vizitat și am cumpărat din magazinele firmelor de încălțăminte, localitatea Bivolăria. Merită să vă opriți pe la aceste magazine!

După prânz am mers din nou la mănăstire.

Pe cățelușul acela „mic” îl chiamă Lăbuță 

La mănăstire:

Duminică, pe 28 mai:

am plecat lă Mănăstirea Sihăstria Putnei. Între Mănăstirea Putna și Mănăstirea Sihăstria Putnei sunt o mulțime de locuri pentru campare off-camping.

Ne-am aprovizionat și cu apă de izvor.

la rulotă, am primit de la domnul Costică o mulțime de idei pentru amenajarea unui duș.

Am fost și la nea Titi - un om extraordinar de la care luăm apă întotdeauna când mergem la Putna. 
      Are și o pensiune tare frumoasă și făcută cu foarte mult bun gust.
      Puteți trece pe la el oricând ca să luați apă, să beți o cafea bună sau să vă luați o cameră, dacă nu sunteți cu rulota. 
      Este tare plăcut să stai de vorbă cu nea Titi și cu doamna Tudorița, soția lui.

Înainte de a place spre casă am vizitat chilia lui Daniil Sihastrul

Drumul spre Suceava:

Apă am luat de la nea Titi.
      De mâncare și alte cumpărături am luat de la supermarketurile aflate în centrul localității Putna.
      Locația o găsiți ușor, foarte ușor:

aproximativ 6 - 700 de metri de Mănăstirea Putna, pe drumul care duce spre Mănăstirea Sihăstria Putnei, înainte de intrarea în mănăstire, lângă Peco, este un indicator care se vede foarte bine.

Cine dorește, poate veni să viziteze această minunată parte din Bucovina.

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Salutare,
      În acest week-end mi-am scos familia la Bran pentru "ravasitul oilor".
      Am ajuns acum o ora la camping Vampire unde am fost întâmpinat de Dl. Constantin, foarte amabil.
      Am aruncat ancora repede si am fugit sa mâncăm, am plecat cu frigiderul gol 🤣🤣
      O sa revin cu poze.
      E cineva de pe aici in aceeasi zona?
    • Beres Kinga
      de Beres Kinga
      Dragi colegi!
      Am nevoie de ajutor 🙁. Mã aflu pe plaja Corbu cu rulota, unde vin de 3 ani consecutivi. Anul acesta sunt nevoita ca dupã 4 zile sã pãrãsesc "campingul" din cauza invaziei de tântari 🙁. Vã rog sã-mi recomandati campinguri de pe litoralul Mãrii Negre unde pot merge. Vã multumesc 😉
      Kinga
    • Cristi Purice
      de Cristi Purice
      Salutare,
      Este cineva care a fost cu rulota in Tyulenovo, Bulgaria? Eu am auzit ca este un loc superb si nu foarte aglomerat. Sunt interesat sa aflu daca se poate campa off sau sunt campinguri care accepta si rulote. Cateva sfaturi, impresii si preturi ma vor ajuta foarte mult.
      MULTUMESC!!!
    • Barbu
      de Barbu
      Un camping frumos cu plaja cu nisip, destul de umbros, apa mica pe o distanta mare.
      ideal pentru copii, proprietarul foarte amabil, 24 eur  fara curent, 3 persoane.
      Un camping curat,  la 2 km un supermarket  cu preturi bune!!!  Recomand  tuturor, se ajunge relativ usor fiind chiar linga soseaua principala si autostrada.
      se poate si pescui, cu sardina drept momeala  am aflat acolo  !!!! Un loc frumos

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.