Adrian Dediu

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

69 postări în acest subiect de discuţie despre Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Proiect- Amenajare Camping in Bucovina

Buna ziua,

Rugaminte mare: va rog puneti poze cu camping-ul :) Mai ales ca ati finalizat curatenia de primavara. Urmeaza diverse concedii, Pastele, 1 Mai, 1 iunie, etc.

Dar nu am vazut decat pozele de la inceputul proiectului (cu drenajul), o poza cu o priveliste si vreo doua cu prize de curent. Imi este greu sa-mi fac o idee de cum arata camping-ul acum si mi-as dori sa-l "vad" in cateva poze, sa pot arata familionului sa ne putem decide cand venim.

Multumesc in avans!

1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Salut @Adrian Dediu

Spune-mi te rog care ar fi costurile pentru o zi pentru trei adulti, masina, rulota si curent electric?

0

Link către postare

Oameni minunați, locuri superbe, valoroase obiective istorice și nu numai de vizitat în zonă, în apropiere.

Adriane, TREBUIE să ajungem la voi, cât de curând :) 

Mult succes în toate!

IMG_20160821_122807.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_124219.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_124222.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_130521.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_130911.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_132539.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_132614.jpgbilder hochladen kostenlos

IMG_20160821_133326.jpgbilder hochladen kostenlos

4

Link către postare

Buna seara, stimati colegi!

Ne bucuram ca postarea noastra a starnit interes si dorim sa va raspundem pe rand la intrebari.

@Alex I. Si noi ne-am uitat peste pozele de anul trecut (cele cu lucrarile) si am observat cu bucurie cat de mult s-a schimbat livada noastra in bine intr-un singur an. Am mai facut o postare separata anul trecut cam pe vremea asta, pe care o gasiti mai jos si care cuprinde o prezentare mai detaliata, mai multe poze cu campingul si numerele noastre de contact. In plus, suntem prezenti aici si mai avem si o pagina de Facebook unde mai postam uneori. 

Acum anexam si cateva poze recente din camping.

@Levi N Inca de anul trecut am decis asa: 10 lei/rulota, 10 lei/adult - ca donatie recomandata pentru sustinerea acestui proiect. Copii pana la 14 ani - gratis, reduceri la orice sedere de peste o saptamana. Curentul electric e separat, 5 lei/zi.

@Florin Smolnicki Ne-am bucurat sa revedem pozele de la vizita voastra de anul trecut :) Multumim pentru aprecieri si ca ne-ai fost alaturi de la prima noastra postare aici. Te asteptam oricand cu drag la noi!

Ture frumoase tuturor!

C-7.jpg

C-5.jpg

C-4.jpg

C-6.jpg

5

Link către postare

Mult succes in continuarea planului dumneavostra .:OK:
Va multumim ca ne tineti la curent cu activitatile facute :multumesc!:
Si de ce nu !!!   Poate facem o intalnire intre noi :rulotisti:  pe domeniul Dvs.
Stima si respect.:salutare!:

2

Link către postare

Multumesc @Adrian Dediu

Un numar de telefon se poate?

0

Link către postare

Perfect! Multumim si spor la treaba in continuare!

1

Link către postare

Pentru orice detalii suplimentare putem fi contactati oricand la urmatoarele numere : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

1

Link către postare

Venim! 

Suntem pe drum :)

Sa ne vedem cu bine!

2

Link către postare

@Cornel C Mihailescu Mulțumim mult pentru urări ! Noi suntem deschiși la idei și propuneri. 

@Silviu Pascu Drum bun! Vă așteptăm!

Paște fericit tuturor rulotiștilor!

1

Link către postare

20170416_161135.jpg

5

Link către postare

Hristos a inviat!

Paste fericit!

#dornaecocamping

20170416_161159.jpg

20170416_161210.jpg

20170416_161616.jpg

20170416_161658.jpg

7

Link către postare

Paste/vacanta placuta si multumim de poze!

2

Link către postare

Multumim!

1

Link către postare

Hristos a inviat!

@Silviu Pascu Ne bucuram foarte tare ca ne-am cunoscut, sper ca ati ajuns cu bine. La noi a inceput sa ninga linistit!

2

Link către postare

Salut @Adrian Dediu!

Am ajuns cu bine. Drumul a fost excelent la intoarcere. Din Vatra Dornei pana in  Bucuresti - 7 ore :)

Ne pare nespus de rau ca ne-am intrerupt vacanta. Vremea nu a tinut cu noi dar ne-am odihnit si ne-am incarcat bateriile.

Zona-i de vis, aer tare de munte, liniste, produse eco, camping curat, oameni deosebiti.Vacanta ideala!

Sper sa ne revedem cu bine in vara sa stam de povesti in jurul focului.

Spor in toate Adi & Ella!

#dornaecocamping

20170418_121553.jpg

20170418_121605.jpg

20170418_121611.jpg

20170418_121625.jpg

20170418_121645.jpg

20170418_121650.jpg

20170418_191818.jpg

4

Link către postare

Mulțumim mult @Silviu Pascu ca ați ales să poposiți la noi de Paște și ne bucurăm să auzim că v-a plăcut. Ne-a părut rău că a trebuit să plecați așa repede, dar probabil că v-ar fi prins iarna asta subită la noi. Chiar ați mers bine în doar 7 ore cu rulota până la București!

Vă așteptăm cu drag să reveniți la vară, când vremea va fi mai prietenoasă, sau oricând doriți.

A fost o plăcere să vă cunoaștem.

S-auzim numai de bine!

2

Link către postare

Si cand te gandesti ca acum doua zile am stat in tricou aici....

IMG-20170420-WA0001.jpg

IMG-20170420-WA0000.jpg

2

Link către postare

Dragi colegi,

Sa stiti ca intre timp a venit vara si la noi, am tuns deja iarba de cateva ori si am reamenajat putin locul de foc. Am lasat insa si cateva zone cu flori salbatice spre bucuria gazelor si incantarea ochiului.

Si ar mai fi cateva lucruri pe care am uitat sa le trecem in oferta: aerul nostru curat, oxigenat (ne aflam la o altitudine de aprox. 800 m), care va asigura un somn bun (toti oaspetii nostri ne-au asigurat de asta), linistea intrerupta doar de concertul greierilor, apusurile spectaculoase deasupra muntilor Rodnei, posibilitatea de a sta seara in jurului focului, de a face un gratar sau cartofi in jar, de a degusta produse locale naturale, plimbari lungi pana la padurea din apropiere... si multe altele.

Prin urmare, daca doriti sa ne vizitati in mini-vacanta care urmeaza, va asteptam cu drag! 

Ture frumoase!

P.S: Pentru detalii,  putem fi contactati oricand telefonic : 0745 037 585 – Adi sau 0740 220 215 – Ella.

F-5-2.jpg

F-6-1.jpg

F-2-3.jpg

F-3-4.jpg

3

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Claudiu Chelemen
      de Claudiu Chelemen
      Situat exact in spatele campingului de pe plaja, este un camping linistit si verde. Aleea de acces este usor ingusta si poate fi dificila din cauza masinilor parcate, dar cu putina rabdare se rezolva. Campingul este foarte linistit, seara e ceva zgomot de la terasa copacabana situata fix langa, iar dimineata desteptarea e data de cocosii din gradinile din jur

Toaletele si dusurile sunt curate, apa rece si apa calda. Exista si o masina de spalat automata care presupun ca se poate utiliza, nu am intrebat.

Prize de curent si racorduri la apa la fiecare 10 - 15 m, in functie de locul de campare. Cativa copaci si cateva umbrare sunt prezente in camping. 

In rest, numai lume buna.

Voi reveni cu poze de pe telefon.

Preturi
      20 ron / rulota / noapte 
      20 ron / persoana / noapte 
      10 ron / masina / noapte 
      10 ron / curent / noapte 

• Ionel Tecuceanu
      de Ionel Tecuceanu
                 Salut. Locatia se afla la iesirea din Miercurea Ciuc spre Odorheiul Secuiesc la 25 km la intrarea in localitatea Vlahita. Mult spatiu, sursa de apa potabila,  dusuri cu apa calda, toalete , strand termal interior-exterior, trasee prin padure, gratare, umbrele si bancute de lemn.j
                 Rulota inclus electricitate si acces strand 25ron/adult,  15 copil , cort 25 adult , casute 35 adult, camere 45 adult. Nopatea cam rece 6 grade iulie.
      In zona mai sunt doua locatii cu strand dar ceva mai  aglomerate si mai restrictive ca spatiu in cazul rulotelor,  

• Alexandru Marin
      de Alexandru Marin
      Incepand din 19.07.impreuna cu prietenul @Eugen David vom lua drumul spre nord-vestul tarii , vom campa la Tasnad ( Satu-Mare) , locatie pe care am descoperit-o anul trecut, camping mare si foarte curat, strand cu apa termala cu 3 bazine, servicii diverse si de calitate, preturi onorabile, oameni deosebiti, anul trecut am stat 10 zile si a parut putin, eu merg si cu 2 nepoti, poate si @Eugen Davidsa faca la fel, speram sa mai fie colegi amatori, ..daca ne vom reintalni cu prietenul @Ciurea Sorinar fi f.bine,  va asteptam...

• Alin Opran
      de Alin Opran
      Pentru cei din vestul tarii si trecuti de o anumita varsta, Strandul termal de la Herculane, 7 Izvoare, este o amintire de neuitat. Eu unul am petrecut o mare parte din viata colindand acea zona. Dupa revolutie acest strand s-a inchis (litigiu cu terenul pe care era construit).
      Intamplator sotia mea a ajuns zilele trecute in zona si, cu surprindere, a vazut ca s-a redeschis strandul (cu apa geotermla la cca 33 grade) si ca au aparut 2 campinguri in imediata vecinatate.
      Unul dintre ele, situat chiar langa strand se numeste 7 Izvoare, in foto se pot vedea preturile. Al doilea este putin mai departe mergand in continuare pe drum, nu are nume si nici preturi afisate.
      Din cele relatate sunt foarte curate si ofera facilitati ca: curent electric, golire vas wc, apa menajera, mai multe gratare. Predomina corturile dar se pot vedea si rulote.
      Din pacate nu am multe poze dar daca sunt colegi care au fost pot completa descrierea mea si adauga poze.

• Cristian A
      de Cristian A
      Campingul este situat la aproximativ 4 km de Lacul Rosu si la 14 km de Cheile Bicazului. Este dotat cu bai si dusuri cu apa calda. Este un camping OK, cu doua minusuri: nu are curent electric, iar intrarea (si mai ales iesirea) se face dificil, rulotelele mai lungi sau autorulotele dau cu partea din spate de pamant, valabil si pentru mine. Pretul este de 12 lei/ persoana/ zi.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.