Vizitator

Camping "La Nada" - jud Bacau

8 postări în acest subiect de discuţie despre Camping "La Nada" - jud Bacau

Camping "La Nada" - jud Bacau

Vizitator

Un loc de agrement situat la jumatatea distantei dintre localitatile Bacau si Roman, in satul Oniscani. Accesul facandu-se din E85 pe un drum cu prundis de cca. 200m care trece peste digul de protectie (Atentie! Indicatorul nu este foarte vizibil)

Locul este ideal pentru cei care doresc o iesire la un gratar in padure pe malul unui lac, cat si pentru pescarii care doresc sa-si incerce priceperea si sculele. Luciul de apa este de aproape 11 hectare, care seamana cu un brat din Delta Dunarii.

Asemanarea se datoreaza faptului ca este un cot vechi al Siretului, care a fost abandonat prin mutarea cursului. Datorita unor izvoare foarte puternice bratul nu a secat si a devenit loc mirific.

Sub copaci sunt amenajate locuri de campare si gratar, avand la dislozitie apa curenta si grupuri sanitare.

La marginea apei sunt mici pontoane de lemn, de unde pescaruii sa ia pozitie pentru cea mai mare prada a vietii lor. Pe langa faptul ca balta are cam toate speciile de peste care se gasesc si in Delta Dunarii (mai putin sturionii), pescarii si cei care-i insotesc, au la dispozitie terenuri de fotbal, tenis sau volei precum si mese de tenis de masa si biliard, piscina mare pentru adulti, piscina mica pentru copii, sezlonguri si mese cu umbrele.

Noi am fost de Paste;Pret campare:30 lei /zi;In acest pret intra echipajul + RV+ auto + curent +alimentare la apa.

Sunt cateva puncte de alimentare cu energie electrica, dar de 180-190v.

Exista posibilitatea alimentarii cu apa .

Pe malul baltii sunt amenajate gratare.

La piscine au fost amenajate dusuri.

7DWjNL.jpg

pIPOsl.jpg

fqsv5E.jpg

oMV2Ev.jpg

AcOO0G.jpg

hOXpa3.jpg

iQXAiX.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Este un camping modest, chiar foarte modest, dar linistit.

Coordonatele din Google Maps: 46.795961, 26.892447

qacZXj.jpg

JBT7hO.jpg

kbk3xg.jpg

P2lqEo.jpg

AWJbAu.jpgr4M7Ye.jpg

UT0t37.jpg

Link către postare
Vizitator

Anul trecut era 10 lei pe zi de pescuit.Daca esti cu rulota nu platesti nimic pentru pescuit.

Administrator_ d-nul Nada 0721294612;0766587860

Noi suntem un fel de cumetri cu el , ca Bisu al nostru i-a calarit cetelusa .Drept rasplata , pentru munca lui Bisu, am primit  un borcan cu icre de stiuca.

HC88UM.jpg

nAimDD.jpg

5Z9PAQ.jpg

Link către postare
Vizitator

Pana atunci se va face o iesire pe la Ciocanesti, asa ca pastrati-mi si mie un loc.

Link către postare
Catalin Bal

Interesant. Eu sunt din Bacau si nu stiam de acest loc, dar nici pescar nu sunt, asa ca am o scuza. Eu abia am cumparat rulota si in aprile o inmatriculez. Locul pare numai bun pentru testat rulota. Poate trag si o fuga numai cu masina sa spionam putin.

Link către postare
Vizitator

Noi am facut pastele anul trecut la nea Nada. A fost foarte frumos.Vezi de un numar de telefon ca le schimba des.

@George '70 , in legatura cu plimbarea cu barcuta, trebuie intrebat proprietarul .Am vazut ceva barci pe balta .

Link către postare
Licuta

Astazi am vorbit cu administratorul campingului "La Nada" ; vroiam sa mergem in familie de 1Mai , dar se pare ca nu vrea sa mai auda de rulote.Ca lasa numai mizerie si nu este rentabil.

Deci nu se poate campa la "La Nada" . :*

Link către postare
Vizitator

Mare dreptate ai .Sunt unii nesimtiti care arunca cu gunoi asupra intregii comunitati de rulotisti. Pacat de locatie.

Eu cred ca pe stikerul nostru, ar trebui afisat si un omulet cu un sac menajer in mana.

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Cristian Bednar
      de Cristian Bednar
      Buna seara dragi colegi rulotisti,
      Astazi am gasit un prim raspuns la intrebarea ‘unde sa mergem aproape de Bucuresti cu rulota pentru o iesire de weekend?’. La camping 
      La Artar, in Jud Dambovita, si doar 50 km de Bucuresti, in directia Targoviste. Detalii despre locatia exacta gasiti pe site-ul lor www.la-artar.ro sau direct la telefon 0744.554.382 sau email contact@la-artar.ro
      Accesul se face pe asfalt pana la poarta lor, deci extrem de facil pentru oricine. Aici am gasit un spatiu enorm, vedeti in pozele de mai jos, cu infrastructura necesara de apa, curent, toalete si dusuri, mese, frigider exterior etc. Noi nu am solicitat decat apa de la ei insa toate sunt incluse in pretul de campare, si pentru ca tot am intrat in toalete sa fac poze pentu forum, pot spune ca sunt curate bec, ca acasa. Suntem fascinati de design-ul rustic chic, de spatiul enorm, de frumusetea locului si de linistea asternuta seara, totul la doar 1 ora de condus cu rulota. Sincer, este un loc excelent de organizat o intalnire intre prieteni din zona Bucurestiului. Pretul platit de noi pentu o rulota cu 2 adulti, un copil si catel, totul inclus, 80 ron pe noapte. Mult, putin, voi decideti. Noi credem ca este fantastic aici si face fiecare leu. Au si o locatie de evenimente la 50-100 m de camping unde am mancat si servit o cafea/bere dupa caz, la preturi absolut decente. Atasez si cateva poze cu locatia, care are un aer absolut mirific… mese albe cu scaune albe in padure, cu rau si lac langa. Proprietarii au fost draguti si ne-au primit chiar daca aveau un eveniment privat si am fost omeniti cu ce ne-a poftit inima si stomacul. Jos palaria pentru “client service” si disponibiletate. 
      Recomand locatia pentru orice familie cu copii sau catel.
      In rest las pozele sa vorbeasca de la sine si sa aveti o seara perfecta.

PS. In caz ca va intrebati, fireste ca am vrut sa il vizitam pe @Daniel P in locatia lui insa nu este “acasa” la Letca noua, umbla prin tara bucurandu-se de concediu si azi din cate stiu este la un alt rulotist apropiat de sufletul nostru, @Fejer Antal, insa locatia lor ar fi presupus 3, 5-4 ore de condus dus, si tot atatea la intors maine…

• Bota TEODOR
      de Bota TEODOR
      Ma numesc Ionut, sunt din Bistrita Nasaud unde intenționez sa deschid un camping pentru rulote intr un loc deosebit si am ales sa ma informez de la viitorii mei oaspeți despre ce nevoi ar avea.

daca aveti ceva sugestii, mi ar prinde tare bine.

va salut si sper sa ne intalnim sănătoși in camping!

ps: intenționez sa achiziționez o rulota 
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. As vrea sa ajung in zona Alba Iulia pentru 2 nopti si sa ma campez off camping. Apoi vreau sa merg in Maramures fara rulota. Daca este vreun coleg prin zona unde sa pot lasa rulota in siguranta 3-4 zile, v-as fi recunoscator. Va multumesc pentru orice sfat. 
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Salut,
      Intrucât a trebuit să renunțam anul acesta la vacanta noastră din Țările Baltice, ne-am gândit ca parcă riscul n-ar fi atat de mare dacă am trage o fugă în Grecia. Totuși n-aș vrea să merg până în Peloponez, ci mai în nord, o vacanța mai de leneveală. Am văzut câteva sugestii pe aici, pe forum, dar mă gândesc că poate n-au fost prezentate chiar toate camping-urile . Așadar, vă rog să mă ajutați cu câteva recomandări. Căutam un camping nu foarte mare, nu foarte aglomerat, cât mai aproape de apă, care e musai să fie cristal. Relieful zonei am prefera să nu fie plat, gen litoralul românesc... Mulțumim anticipat!
    • Dragos M
      de Dragos M
      Cei de la Camping.bg tocmai au actualizat un ghid cu campingurile din Bulgaria.

Puteti vedea in format PDF aici: 
      http://camping.bg/root/ckfinder/userfiles/files/Camping-Guide-2020-temp6.pdf

Harta interactiva aici: https://camping.bg/ro/

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.