Ovidiu Cica

Rulote - Argumente pro si contra

32 postări în acest subiect de discuţie despre Rulote - Argumente pro si contra

Rulote - Argumente pro si contra

Ovidiu Cica

Mario!

Ceva de genul:am luat o rulota cu dotarile a, b, c, are greut asta, anul, si pret d , pe urma comparam cu alta

Desi eu vroiam sa compar rulota fabricata in/pt Anglia cu alta fabricata in/pt Europa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Intotdeauna este cineva care urmareste toate postarile, asa ca aviz celor care incearca sa iasa din normal.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Bune si dotate rulotele englezești.

Au câteva minusuri :

- nu poți pune pe ele suport de biciclete;

- nu sunt prevăzute cu telescoape;

- sunt ceva mai grele si mai joase decât cele de pe continent;

- au tavanul mai subțire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Au proÈ›apul scurt si trebuie sa dai jos plasticul de pe el.Fiind scurt proÈ›apul si daca mai pui biciclete pe el riÈ™ti sa atingi rulota sau maÈ™ină la un sens giratoriu mai mic.Eu mi-am  cumparat biciclete pliabile pe care le pun in portbagajul maÈ™inii.

Mario, poate ai vazut prin perigrinarile tale prin Anglia, unde pun aia bicicletele când merg cu rulotele?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Suportul de bicle se poate pune si pe spate! Multi fac up-grade-uri!

A mea are amortizoare!

Garda la sol este peste 35cm(roti 195R15C - original!)

Tavan subtire?Ciudat , trebuie masurat!

Mai grele ?Fals!La aceleasi dotari(pat 200cmx200cm, frigider 90 l, baterie proprie, boiler gaz, aragaz 3-4 ochiuri, cuptor, etc) o europeana este mai grea!

Putem exemplifica !Comparand 2 rulote!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Suportul pentru biciclete la rulota mea , englezeasca, nu l-am montat pe caroseria rulotei deoarece am ascultat sfaturile date de către Nicu de la Camperland si de Niky Radu. Primul repara rulote de multi ani si mi- a spus ca daca montez suportul o fac pe răspunderea mea.Al doilea aduce rulote de ceva ani din Anglia si mi-a spus ca nu a văzut rulote cu suport de biciclete montate pe caroseria rulotei.Pe urma am intrat si eu pe ebay.co.uk si nu am văzut la vânzare rulote cu suport de biciclete .

Nedumerirea legata de acest suport mi-a fost confirmata de către mărio, vezi mai sus in topic.

In legătură cu greutatea rulotei :un prieten are Hobby având acelaÈ™i lungime cu rulota mea si aproape aceleaÈ™i dotări , a lui are1300 de kg MMA pe când a mea are 1450  kg MMA.

Hobby nu are cabina de dus si boiler pe gaz.

Cuptor la aragaz nu am văzut la cele de pe continent.Cristina nu concepe rulota fara cuptor, aproape la orice ieÈ™ire face cate o prajitura si de aceea a spus care nu  cumva sa cumpăr o rulota fara acest accesoriu.

Găsisem un Knaus nou nouț, mai avea folia pe chiuveta si frigider, si nu a vrut sa-l cumparam deoarece nu avea cuptor.

Despre telescoape vezi ca a răspuns mario tot in acest topic, eu le-am montat după ce am cumpărat rulota.

O poza cu rezultatele cuptorului de la rulota.

post-108-14355620916063_thumb.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Adrian !

E clar ca dotarile amintite de mine sunt pt englezoaice!

Si totusi nimeni nu incepe cu o comparatie?

Pt comparatie rog a se tine cont de primul post al acestui topic!

ps:intr-adevar fiecare e liber sa aiba parerea lui , dar atunci cand intra in discutie cu altcineva trebuie sa si-o sustina cu argumente!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.