Alin Mihaila

Camping Altinkum - Hisaronu (Marmaris)

2 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Altinkum - Hisaronu (Marmaris)

Camping Altinkum - Hisaronu (Marmaris)

Alin Mihaila

In camping Altinkum am stat 5 nopti. Zona este de o frumusete rara, campingul asa si asa... Dotari invechite, curatenie aproximativa, gazdele in schimb era dragute. Pe plaja au si un restaurant unde se poate manca. In camping pot fi inchiriate frigidere... Asa cum am spus zona compenseaza aceste neajunsuri, dar ca pont, langa este camping Evcan pe care "l-am inspectat" si arata mult mai bine. De fapt intentia a fost sa stam la Evcan, dar in martie, cand am facut rezervarile, mi-au spus ca nu mai au locuri si m-au indrumat catre Altinkum. Pret: 17, 5 euro (curentul se plateste separat dar e derizoriu). Link: Camping Altinkum

DSC09313.JPG

DSC09314.JPG

DSC09667.JPG

DSC09364.JPG

DSC09367.JPG

DSC09383.JPG

DSC09384.JPG

DSC09659.JPG

DSC09660.JPG

DSC09662.JPG

DSC09663.JPG

DSC09664.JPG

DSC09665.JPG

DSC09666.JPG

  • Like 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Mulțumim frumos! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Camping Tepe e situat pe dealul (muntele) din spatele travertinelor, distanta intre cele doua fiind de vreo 4 km. Daca nu aveti o masina puternica eu zic sa va reorientati, cei 4 km sunt numai rampa (5-10%). Cu 500 m a trebuit sa tragem pe dreapta si sa asteptam sa se raceasca motorul si am auzit ca marea majoritate pateste la fel. Campingul e dotat cu piscina, privelistea de la piscina este intradevar spectaculoasa. Se poate si manca aici si am mai observat o chestie faina aici, poti inchiria gratarul si poti sa-ti aduci tu ce pui pe el. Curatenia cam lasa de dorit, iar toate dotarile campingului sunt cam neingrijite. Una peste alta n-am lasat aceste inconveniente sa ne strice vacanta, ceea ce va recomand si voua. Pret: 14 euro. Link: Camping Tepe












    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      La Kaya Camping ne-am simtit cel mai bine. E un camping dotat cu tot ce-ti trebuie, dusuri curate, bucatarie functionala, masini de spalat, piscina, toaleta chimica, tot ce-ti trebuie. Despre privelistea din camping n-am ce sa va povestesc. E incredibil sa-ti bei cafeaua de dimineata admirand baloanele... Pretul platit: 20 euro. Din pacate campingul nu are un site, dar am aflat "pe surse" o adresa de e-mail unde am putut face rezervarea kayacamping@gmail.com. 












    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      In Ankara am stat la Camping Ulasan. Campingul este de fapt o extensie a hotelului cu acelasi nume. Campingul este in zona Golbasi, ceva mai departe de centrul Ankarei, dar cu masina se poate ajunge foarte usor in centru. Noi am stat in "campingul mic" sa-i spun asa, deoarece campingul propriu-zis era inchis, dar ne-am simtit foarte bine, iar privelistea asupra lacului Mogan este surprinzatoare. Campingul dispune si de piscina, astfel incat in zilele calduroase va mai puteti racori. Curatenia la grupurile sanitare este de 6 din 10, dar deh, e singurul camping din Ankara. Pretul platit: 17, 5 euro. Link: Camping Ulasan










    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Camping Rumelifeneri este situat in zona Marii Negre, in apropierea podului Yavuz Sultan Selim, deci ceva mai departe de zona agitata a Istanbulului. In apropiere gasiti o statie de autobuz de unde puteti pleca spre centrul Istanbulului fara probleme. In camping sunt campate o gramada de rulote ale turcilor din zona, dar cu rezervare se pot gasi locuri si pentru ceilalti. Este un camping destul de bine organizat, o mica problema fiind grupurile sanitare amenajate in casa din camping, acestea fiind practic baile casei. N-am avut probleme cu aglomeratia la dusuri, dar cred ca un singur dus si un wc pentru fiecare sex sunt insuficiente pentru un camping destul de generos. Pretul platit: 25euro/zi. Link: Camping Rumelifeneri



    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Buna ziua,
      Imi puteti recomanda un camping in Turcia in apropierea granitei cu Bulgaria? Multumesc anticipat!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.