Stefan Ghelec

Probleme sasiu rulota - zona carlig

1 postare în acest subiect de discuţie despre Probleme sasiu rulota - zona carlig

Probleme sasiu rulota - zona carlig

Stefan Ghelec

Salutare tuturor!

 

Aveti idee de un om priceput, prin Bucuresti,  care sa ne poata ajuta cu o reparatie pe sasiu, in zona protzapului? Este clar nevoie de sudura...

Am descoperit putina rugina si cand am "sapat" am descoperit o gaura de toata frumusetea in zona protzap-ului. Nu pare sa fie afectata grav structura de rezistenta, bara in capaul careia este fixata nuca merge adanc in sasiu. Dar o cu o astfel de probleme nici nu am curaj sa ies cu ea din curte ...

RuginaSasiu-2.jpg

RuginaSasiu-1.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Rares Avram
      de Rares Avram
      Buna ziua, ma confrunt cu o problema in solutionarea careia as avea nevoie de ajutor. Am achizitionat o rulota Adria din 1985, inmatriculata in Romania si cu I.T.P.-ul valabil pana pe 27.02.2023. Cand am fost la reinoirea I.T.P.-ului domnii de acolo nu au gasit seria pansonata pe sasiu si mi-au zis sa revin dupa ce o gasesc ca ai nu au timp s-o caute. Ajuns acasa am cautat-o peste tot si se pare ca nu este. Ce as putea sa fac in acest caz ca eu nu mai stiu? Va multumesc!
    • Catalin Petrescu
      de Catalin Petrescu
      Reparam si vopsim orice fel de elemente din plastic, cu sau fara vopsire.
      Spoilere auto, carene moto, diferite elemente din plastic ale rulotei (cutie accesorii, usi vizitare, etc).
       
      Procedeul de reparatie consta in suduri cu electrod special din acelasi material cu elementul de reparat si insertie de plasa metalica, unde este cazul de rezistenta sporita.
       
      Catalin: telefon 0724399082



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.