Sanduleasa Mihai Victor

Achizitie rulota SH, Hobby vs Abi, 2 axe

54 postări în acest subiect de discuţie despre Achizitie rulota SH, Hobby vs Abi, 2 axe

Achizitie rulota SH, Hobby vs Abi, 2 axe

Viorel K
La 9/4/2020 la 5:59, Raul G a scris:

M-am uitat un pic la rulotele ce cunosc, au luat-o razna și în Olanda prețurile.
Dacă acum 2-3 ani îți cumpărai o 450 Knaus ori Hobby cu 16-17 mii, acum 22-23 de abia ajung.

 

N-am studiat preturile dar este foarte posibil ce spui, o posibila cauza putand fi o cerere crescuta de rulote,   cumparand si cei care au vrut sa plece totusi in vacante dar in izolare cat de cat. Implicit au crescut si preturile. Dintre acestia, unii vor descoperi rulotismul si le vor pastra, ceilalti le vor vinde indata ce vor putea reveni la vacantele cum erau ei obisnuiti. Iar preturile se vor duce in jos, o scurta perioada poate chiar ceva mai jos decat inainte de pandemie. Estimez nu mai devreme de inceputul verii 2021. Va fi deci o perioada buna de cumparat/schimbat rulota, atat ca pret cat si ca diversitate de oferte. Cred eu.

Scuze de off topic. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sanduleasa Mihai Victor

Mai am o intrebare:

Daca iau o rulota de 4 persoane și modific/adaug un pat suprapus îmi trebuie autorizații ceva gen rar, sau pot sa o modific? 

Am văzut unele cu doua zone de dormit. O zona cu 2 paturi de o persoana sau unul de 2 persoane și zona de luat masa care se face pat mare. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Sunt modele ce îți spuneam eu, 450 FU, 460 FU, sau un 490UE.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 6 ore, Sanduleasa Mihai Victor a scris:

Mai am o intrebare:

Daca iau o rulota de 4 persoane și modific/adaug un pat suprapus îmi trebuie autorizații ceva gen rar, sau pot sa o modific? 

Am văzut unele cu doua zone de dormit. O zona cu 2 paturi de o persoana sau unul de 2 persoane și zona de luat masa care se face pat mare. 

Rulotele au 0 (zero) locuri in talon! Deci, daca incap 10 persoane la dormit, nu are importanta ce crede RAR-ul! :)

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.