Dani M

San Marino Camping Resort - Rab

7 postări în acest subiect de discuţie despre San Marino Camping Resort - Rab

San Marino Camping Resort - Rab

Dani M

Anul trecut am stat o saptamana in campingul San Marino din insula Rab.

Il recomand daca aveti daca sunteti cu copii mici in special pentru plaja cu nisisp si apa de adancime mica,  pot sa exploreze linistiti marea.

Ca si dotari are tot ce trebuie, alei asfaltate pentru accesul la locurile de campare, umbra, locuri separate ptr rulote, ptr corturi, casute de inchiriat, rulote de inchiriat au inclusiv un mini-disco in genul celor de la resorturile all-inclusive din Turcia/Grecia.

Se trece cu bac-ul de pe continent.

20190910_090232.jpg

20190910_092643.jpg

20190910_092654.jpg

20190910_122605.jpg

20190911_104802.jpg

20190911_104932.jpg

20190911_105039.jpg

20190914_173615.jpg

20190915_101504.jpg

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

San Marino este singurul loc unde se poate găsi nisip în Croația, loc de vis.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim frumos @Dani M pentru prezentare si poze. :OK: Multe iesiri reusite si drumuri bune va dorim ín continuare.:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Multumim frumos @Dani M . 

:OK:

P.S. Pentru cei cu copii < 6 ani, recomand zona Nin !

 

@Raul G , te salut

... da-mi voie sa te contrazic ! Am calcat (sic!) Croatia de la Nord la Sud si de la Est la Vest... De mai multe ori.

Harta plaje cu nisip Croatia !

https://www.google.com/mymaps/viewer?mid=1mN6MZqfY0vTAV_RiENjUapjlBBA&amp;hl=ro

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Nu cunosc Privlaka, Zlanot di încă una pare din sud, dar celelalte da și a le chema plaje cu nisip este nevoie de curaj. Au doar o parte din plaja amenajată cu nisip adus. Atunci Koversada care are plaja interna amenajată cu nisip lunga vreo 500 metri ar trebui sa facă parte, pietrișul fin nu este nisip.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

Salutare @Raul G si @Mihai-Arad

 

In opinia mea sunteti cei mai avizati pt un sfat despre campinguri/zone din Croatia care sa se fie ok pt familii cu copii (in cazul meu 6 si 8 ani) sau in general despre aceasta tara.

Caut o zona cat mai apropiata de Zagreb cu plaja ok pt copii chiar daca nu cu cel mai fin nisip dar si cu ceva obiective turistice pt explorat dupa-amiezele. Incerc sa exclud traversarea cu feribotul si in general caut sa tin bugetul cat mai jos.

 

Merci anticipat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Salutare [mention=3832]Raul G[/mention] si [mention=3064]Mihai-Arad[/mention]
 
In opinia mea sunteti cei mai avizati pt un sfat despre campinguri/zone din Croatia care sa se fie ok pt familii cu copii (in cazul meu 6 si 8 ani) sau in general despre aceasta tara.
Caut o zona cat mai apropiata de Zagreb cu plaja ok pt copii chiar daca nu cu cel mai fin nisip dar si cu ceva obiective turistice pt explorat dupa-amiezele. Incerc sa exclud traversarea cu feribotul si in general caut sa tin bugetul cat mai jos.
 
Merci anticipat.
Poți alege între insula Krk și Istria, ambele legate cu autostrada de Zagreb. In nord nu găsesti nisip, tocmai de aceea este foarte vizitată, e ca și cum ai face baie în acvariu, dar pentru cei mai mici găsești cam peste tot locuri amenajate cu nisip. Pentru prima vizita recomand Istria, găsești camping pe toate gusturile și preturile, parcuri de distracții și istorice în orașul P ula.
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.