Viorel C.

Discutii online

28.877 postări în acest subiect de discuţie despre Discutii online

Discutii online

Calin Andritoiu
în urmă cu 8 ore, Alexandru Sterie PH a scris:

Eu ma am referit și înainte de pandemie dacă ma campam intr un loc neamenajat sau ceva de genul.De exeplu ma campez pe un drum forestier unde îmi place mie lângă un paru și ma vizitează cei de la poliția locala.Ce măsuri se poate aplica in cazul acesta?

Cred ca raspunsul ti-l pot oferi doar duminica seara.

Asta pentru ca in weekend avem de gand sa mergem, (4 persoane cu doua rulote), pe malul Dunarii. Pentru activitati in aer liber! Conform proiectului publicat pe site-ul "mai.gov.ro", sunt permise "activități recreativ-sportive individuale desfășurate în aer liber (ciclism, drumeție, alergare, canotaj, alpinism, vânătoare, pescuit și altele) cu participarea a cel mult 3 persoane".

Stiu ca suntem 4, dar fiind cu doua rulote, nu cred sa fie o problema.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

:neatza!: prieteni și o zi frumoasă! :salutare!:

La Letca Nouă sunt anunțate azi 30°C...:default_sun33:

:coffee:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Sterie PH
în urmă cu 12 ore, Dragos M a scris:


Momentan nimeni nu stie si nu este nimic concret ce se va intampla dupa data de 15 Mai..., mai sunt doar cateva zile si vom vedea...
 

Seara frumoasa :rulotisti:

Eu m am referit pana in pandemia asta.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Bună dimineața dragi :rulotisti:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

:neatza!::rulotisti::coffee:

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

:neatza!:rulotisti si sa aveti o zi de marti excelenta, oriunde va aflati! Aveti grija de voi si de cei dragi!:OK:

PS. Este clar ca guvernantii ne poarta de grija si nu stiu cum s-o coteasca asa incat sa ne mai tina in casa inca vreo luna- doua:amuzat:
@Calin Andritoiu Activitati in aer liber, Hai! Si daca te invarti in cerc cu rulota in jurul casei, nu faci sport in aer liber? Ce motivatie justificata ai sa mergi pe malul Dunarii! Te gaseste organu si te amendeaza.:amuzat:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salutare!Și noi vrem sa plecăm de vineri, chiar daca nu e gata camperul. Sa vedem pe unde pe la munte.O sa fiu doar eu cu soția și o duba in care dormim.(ca și înainte de pandemie).

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin O

Buna dinineata . as vrea sa-mi cumpar o rulota  si am gasit o rulota weinsberg 400lk  din 2018 cere pe ea 10000 e ce ma sfatuiti? multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Florin O Evident ca tot ce e mai nou e si mai bun si mai confortabil. Problema trebuie pusa d.p.v. a ceea ce astepti TU de la o rulota. La 41 de ani ai tai, banuiesc ca ai doi copii si cele 3 locuri de dormit vor fi ideale pentru a te odihni corespunzator. Dar, cand copiii vor avea 15 ani, nu vor mai dori sa vina cu voi si doua paturi vor fi neutilizabile. Atunci, vei constata ca rulota este prea mare, prea grea si ca cei 10000E nu s-au amortizat si ai dori sa o vinzi si sa iei o rulota mai mica, mai usoara si mai ieftina. Este bine ca are boiler pentru apa calda, dar zona de wc + cabina dus este mult prea neincapatoare. Fa o proba, la rece,   sa vezi cum te simti in cabina si daca ai loc sa te misti cand faci dus. Tu hotarasti ce decizie vei lua. Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin O
5 minute în urmă, Mircea a scris:

@Florin O Evident ca tot ce e mai nou e si mai bun si mai confortabil. Problema trebuie pusa d.p.v. a ceea ce astepti TU de la o rulota. La 41 de ani ai tai, banuiesc ca ai doi copii si cele 3 locuri de dormit vor fi ideale pentru a te odihni corespunzator. Dar, cand copiii vor avea 15 ani, nu vor mai dori sa vina cu voi si doua paturi vor fi neutilizabile. Atunci, vei constata ca rulota este prea mare, prea grea si ca cei 10000E nu s-au amortizat si ai dori sa o vinzi si sa iei o rulota mai mica, mai usoara si mai ieftina. Este bine ca are boiler pentru apa calda, dar zona de wc + cabina dus este mult prea neincapatoare. Fa o proba, la rece,   sa vezi cum te simti in cabina si daca ai loc sa te misti cand faci dus. Tu hotarasti ce decizie vei lua. Succes!

multumesc pentru implicare ! .si atunci ce sa fac sa iau una de afara? pe la 4000-, 5000e?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Florin O La o asemenea achizitie, primul lucru de care trebuie sa tii cont este bugetul pe care iti permiti sa il aloci. Apoi, cauti rulota care corespunde cerintelor tale si se incadreaza in buget. Al treilea pas si foarte important, este sa gasesti un prieten rulotist cu experienta care sa te insoteasca la vizionare. Vei beneficia de expertiza unui cunoscator si nu vei lua plasa.:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

:salutare!::rulotisti:

La 5/11/2020 la 18:34, Adam Adrian a scris:

Salut, @Mircea ! Zice că avem libertate de circulație, dar trebuie sa avem un motiv foarte întemeiat să părăsim localitatea. Păi atunci unde e libertatea?

 

 

La 5/11/2020 la 20:47, Dragos M a scris:

Momentan nimeni nu stie si nu este nimic concret ce se va intampla dupa data de 15 Mai..., mai sunt doar cateva zile si vom vedea...

 

Acum, stim ! :default_109:

 

UPDATE: 17:00 | 12 mai 2020

Președintele României, domnul Klaus Iohannis, a susținut marți, 12 mai a.c., la Palatul Cotroceni, o declarație de presă.

O seara placuta !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian
în urmă cu 3 ore, Mihai-Arad a scris:

Aceste excepții vor fi enumerate în decizia Comitetului Național pentru Situații de Urgență

Deci sigur nu știm! Sau poate nu am văzut eu decizia...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna dimineata:coffee: O zi de miercuri excelenta va doresc.:salutare!:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:neatza!: oameni buni! :salutare!:

:coffee:

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Buna dimineata ! :coffee:

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

:neatza!:rulotisti si sa aveti o zi de miercuri excelenta, oriunde va aflati! Aveti grija de voi si de cei dragi! :OK:

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

https://campaniamea.declic.ro/petitions/fara-restrictii-la-campare?bucket=&source=whatsapp-share-button&utm_campaign=&utm_source=whatsapp&share=047e925f-55ab-4d11-844c-cec47537012f

Cu cat vom fi mai multi cei ce vom semna petitia, cu atat avem sansa sa fim luati in considerare. 

Rog si moderatorii si administratorii Forumului sa promoveze aceasta petitie pe Forum. O zi buna tuturor.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Mircea Acest turism in Romania deocamdata este infim..., nu ne baga nimeni in seama..., s-au facut tot felul de petitii cu zeci de mii de semnaturi care nu au fost luate in seama..., ma rog nu sunt contra acestei petitii, dar mi-e greu sa cred ca cineva o sa citeasca macar o petitie facuta de rulotisti...

Totusi am sa semnez si eu..., sa nu zica cineva ca nu am semnat :default_big_grin:

 

Seara frumoasa :rulotisti:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Merita incercat.  Semnez sí eu!

:OK:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Am semnat si eu. Deja semnasem si petitia colegilor de la Club RV, s-au strans mai mult de 750 semnaturi si acolo, toti rulotisti. Parerea mea este ca merita  orice incercare, stiti cum este cu picatura chinezeasca.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Seara bună prieteni ! :salutare!:

Fără să stau prea mult pe gânduri, am semnat și eu petiția... :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Și eu!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna dimineata :coffee: O zi de joi minunata va doresc tuturor oriunde va aflati :salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:neatza!: prieteni :rulotisti: ! :salutare!:

O zi minunată și s-auzim de bine! :OK:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.