Viorel C.

Discutii online

28.879 postări în acest subiect de discuţie despre Discutii online

Discutii online

Mircea

Dorim sa ne exprimam compasiunea pentru eventualii prieteni si rude care au avut de suferit in zonele afectate de furtuna. :salutare!:

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea
în urmă cu 10 ore, Florea Mihai-Micki a scris:

Vreau sa mentionez ca port barba de ceva timp ?

Semnul intrebarii ne duce in ambiguitate. Ai sau nu barba si daca ai, de ce nu pui poza ta cu barba pe status? Crezi ca se va gasi un moderator care sa te critice? :laughing: Mie, personal, imi plac oamenii cu barba. Barba este un semn al distinctiei, mai ales daca este in consonanta cu ce are omul in creier. In ceea ce priveste modul de editare a ideilor, eu as pune accent pe continut si nu pe forma. Totusi, in societate exista o serie de reguli si daca nu ne plac, nu suntem obligati sa stam in locul unde ele trebuie aplicate, cum e si normal. Cu stima.:salutare!:

  • Like 3
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea
în urmă cu 11 ore, Radu Adrian a scris:

nu știu de cate ori are dreptate Mircea

Cu tot respectul, Adrian, te rog sa te hotarasti ce semn pui dupa aceasta afirmatie (!) sau (?) , semn care schimba la 180 grade sensul ei.:laughing: :salutare!:

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Ziua buna si o saptamana frumoasa!

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
acum o oră, Mircea a scris:

Semnul intrebarii ne duce in ambiguitate. Ai sau nu barba si daca ai, de ce nu pui poza ta cu barba pe status? Crezi ca se va gasi un moderator care sa te critice? :laughing: Mie, personal, imi plac oamenii cu barba. Barba este un semn al distinctiei, mai ales daca este in consonanta cu ce are omul in creier. In ceea ce priveste modul de editare a ideilor, eu as pune accent pe continut si nu pe forma. Totusi, in societate exista o serie de reguli si daca nu ne plac, nu suntem obligati sa stam in locul unde ele trebuie aplicate, cum e si normal. Cu stima.:salutare!:

 

'neata forumisti ! :noroc:

Mea culpa ! Rectific (corectez) textul la care se refera @Mircea ; este semnul " !"  .

<< De fiecare data cand ne exprimam gresit in vorba sau in scris putem sa conchidem ca avem de-a face cu o tulburare cauzata de procese psihice in afara perimetrului intentiei noastre, dar trebuie sa admitem ca eroarea de vorbire si de scriere urmeaza adesea legile similitudinii, ale comoditatii sau ale tendintei de accelerare...>>

Citat din Sigmund Freud

La mine-i vorba de : vorbesc curent 3 limbi straine.  :) . Iata, ai reusit s-afli un mic detaliu .

 

Deci, referitor la sintagma din comentariul de mai sus"" eu as pune accent pe continut si nu pe forma"" ; as vrea sa te pot vedea cand intr-un SuperMarket iti alegi din raft un produs "sifonat" in detrimetriul unui frumos /aspectuos  ambalat ! [ Stiu, primesc o bila neagra, sau mai multe pentru faptul ca despic firul in "24" cum ii place romanasului,  :) ]

Mda, port barba de ceva timp. N-are a face cu IQ-ul la care te referi tu.

Sa spun din trairi personale; La o institutie bancara eram in "toale de lucru" , cu barba , fara servieta sau mapa in mana. Transpirat si murdar pe maini de  dragul job-ului am fost servit prompt si fara observati. La fel si la doctorul de familie. Tot la fel si la Primarie... Si pot continua cu exemple.

Haina-l face pe OM ? Sau ?
 

Citesc cu sete din Dalai Lama si-L recomand cu caldura !

Recunosc, uneori "vuietul " vietii cotidiene ne face sa gresim(vezi mai sus S. Freud) . Greseala recunoscuta NU-I pe juma' iertata ! Pentru mine-i greseala ! PUNCT !

 

Gata cu filosofia ! :)

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

@Florea Mihai-Micki hai ca esti simpatic!

O intrebare am la tine si sper sa-mi raspunzi sincer. Pe tine te lasa sa bei la munca?

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
15 minute în urmă, George B a scris:

@Florea Mihai-Micki hai ca esti simpatic!

O intrebare am la tine si sper sa-mi raspunzi sincer. Pe tine te lasa sa bei la munca?

 Sincer !

Altfel  [nici] NU STIU sa raspund ...

Ce anume sa beau ? La alcool te referi ? Cafea ? RedBull ?

La bauturi alcoolice nu le cunosc  (am pierdut) gustul de cca. 25 ani ; cafea, ...foarte rar , cat despre RedBull , DA . 'vreo 3-5 dose zilnic.

De ce , vei intreba cu siguranta ? Vreau sa-mi iau zborul (vezi spot-ul publicitar de la RedBull . Sunt fan Dietrich Mateschitz ; chimia & bussines i-au incununat succesul.

Formula 1 , Sport  si bautura energizanta = SUCCES !

 

V-am pupat , dulce si apasat !

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Normal ca la acest gen de bauturi ma refeream,  altfel de unde atata energie?  :noroc:

 

Acum revenind la semnatura ta: "Fac ce vreau , cand vrea si cat vreau !", eu cred ca te cam lauzi :default_big_grin:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@George B mi se pare mie sau vrei sa provoci niste discutii inutile ?

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Departe de mine acest gand.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Ok atunci...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:salutari:

In ultima vreme, am fost cam ocupat cu diferite probleme, de serviciu sau personale...motiv pentru care prezenta mea pe forum, n-a fost cea cu care ati fost obisnuiti ...

Asta nu inseamna ca n-am citit absolut toate postarile si ca nu sunt la curent cu ultimele discutii in contradictoriu, mai mult sau mai putin benefice forumului nostru...

De aceea, v-as ruga sa le temperam,  sa ne limitam  numai la discutii care aduc +valoare comunitatii noastre si sa respectam regulamentul acestui forum asa cum este el, bun sau mai putin bun ! 

Va doresc tuturor numai bine, vacante frumoase, drumuri bune si vant din spate! :noroc:

  • Like 5
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Prefatand un pic urmatorul articol (zilele acestea il traduc si vi-l impartasesc), am citit o chestie frumoasa:

 

Ascultatii pe cei mai in varsta.

Nu doar faptul ca generatia mai veche de rulotisti poate da o multime de sfaturi si ajutor, dar ei de spus din experienta lor, povesti minunate.

 

 

  • Like 3
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Azi dupa 3 ore de asteptat la rand am reusit in final sa ii fac autenticitatea rulotei la RAR Voluntari. Mare birocratie. Se munceste in ritmul mersului de  melc si vrem sa mearga tara bine. Maine merg sa iau CIV si certificatul de autenticitate ca nu am mai avut rabdare sa mai stau pe canicula aia inca 2 ore. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
3 minute în urmă, Stefan P a scris:

Azi dupa 3 ore de asteptat la rand am reusit in final sa ii fac autenticitatea rulotei la RAR Voluntari. Mare birocratie. Se munceste in ritmul mersului de  melc si vrem sa mearga tara bine. Maine merg sa iau CIV si certificatul de autenticitate ca nu am mai avut rabdare sa mai stau pe canicula aia inca 2 ore. 

 

Asta este ritmul la stat! Nu se poate iesi din acest ritm .... :default_big_grin:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Stat-ul degeaba!:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Din Ploiesti va doresc o seara buna tuturor :OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din Letca Noua, va spun si eu  :noapte-buna::la-somn:

  • Like 1
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Buna dimineata !:coffee:si :fug:la munca !

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Buna dimineata!

  • Like 2
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Buna dimineata tuturor ! :coffee: O zi frumoasa sa aveti :rulotisti: :default_sun33:

  • Like 1
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

"Vantule, vant nebun / Stai! Un cuvant sa-ti mai spun" : Buna dimineata, rulotisti!:OK:

  • Like 1
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Adrian

:neatza!:și din partea mea, o zi bună tuturor. :OK:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.