Ciprian Mogosanu Marius

Sfaturi achizitie rulota

11 postări în acest subiect de discuţie despre Sfaturi achizitie rulota

Sfaturi achizitie rulota

Ciprian Mogosanu Marius

Buna ziua.

Numele meu este Ciprian de putin timp membru al acestui forum.Apelez la colegii cu experinta in domeniu pentru a ma indruma ce sa cumpar, eventual la vizionarea rulotei considerate oportuna.

Suntem o familie de doi adulti si un copil, autoturismul care va tracta rulota este o TOYOTA RAV4, MMA 2190KG  ce poate tracta o rulota cu MMA2000kg.

Desi suntem trei personae ne dorim o rulota spatioasa de 4-5 persoane.

Ca si marca ne intereseaza  Fendt, Knaus, Tabbert, Dethleffs, Tec, Lmc cu an de fabricatie peste 2002.

Ar fi binevenit ca rulota sa fie independenta energetic pentru offcamping.

Bugetul alocat undeva intre 6000-8000 euro.

Multumesc anticipat pentru sfaturi si ajutor.

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ghita

@Ciprian Mogosanu Marius  Bine ai venit printre noi!

 Daca ai nevoie de o mana de ajutor in imprejurimile Ploiestiului, atat cat ma pricep, iti stau la dispozitie!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Pe forumul italian din care fac parte este în vânzăre una LMC 520 cu pat suprapus la un preț foarte bun, părerea mea ar putea fii interesantă.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mogosanu Marius

Multumesc pentru promptitudinea raspunsurilor primate , am sa reflectez asupra lor.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mogosanu Marius
42 minute în urmă, Raul G a scris:

Pe forumul italian din care fac parte este în vânzăre una LMC 520 cu pat suprapus la un preț foarte bun, părerea mea ar putea fii interesantă.

Va rog frumos sa mi faceti o adresa catre forumul respectiv.

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

  Salutare @Ciprian Mogosanu MariusIn jud. Covasna pot sa te ajut si eu. La Tg. Secuiesc sunt cateva parcuri de rulote.:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

@Ciprian Mogosanu Marius Salutare și bine ai venit !

Cred că pentru a căuta rulota pe care ți-o dorești, trebuie să stabilești clar niște lucruri de la bun inceput. Eu aș începe cu configurația. Sunt rulote cu  un pat fix ( franțuzesc sau transversal) și colțar, cu două colțare, paturi supraetajate șamd. Trebuie să te hotărăști cu privire la baie ( cu duș, fără, cu chiuvetă pliabilă sau nu, etc).

În funcție de locul de parcare trebuie să ai în vedere dacă ți-ar trebui o rulotă cu mover sau nu.

De asemenea trebuie să știi ca trecerea de la o rulotă de 4 la una de 5 persoane cam schimbă destul de mult datele problemei. Părerea mea e că pentru o familie de 3 membri o rulotă de 4 persoane e suficientă. Dar e doar părerea mea.

Ca și concluzie eu m-aș hotărî la una două configurații și apoi aș începe căutarea. Pentru documentare îți recomand site-ul caravans.nl pentru ca opțiunile de căutare îți permit alegerea pretului, configuratiei, greutatii, numarului de persoane..

Spor la căutare !:salutare!:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Ch

Salut @Ciprian Mogosanu Marius ! Daca te intereseaza, am un amic in Ploiesti care are un Weinsberg 450, an fabricatie 2014, panou solar, mover, etc...Daca te intereseaza sau pentru mai multe informatii, iti pot da coordonatele lui.

Spor la cautare!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mogosanu Marius

Buna dimineata la toti colegii si mi cer scuze pentru lipsa de activitate.Am avut ceva probleme care in mare parte le am rezolvat.Am rugamintea ca in coleg cu experinta daca poate sa ma ajute sa vizionam o rulota Hobby in zona Snagov.Va multumesc.o zi buna tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.