Claudiu Emilian

Cumpăr rulota

10 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpăr rulota

Cumpăr rulota

Claudiu Emilian

Bună seara. M-ar interesa o rulota bună fără mirosuri. Specific următoarele sa 

fie maxim 1500 euro, WC cu cu golire exterioara și 2 zone dormit ca am 2 copii mici. Nu ma interesează anul cât starea. O tratez cu un Renault symbol 1.5 diesel de 68 cp. Nu știu exact cât ar putea fi MMA rulote. Dar pe talon scrie masa mașinii de 1087 kg masa maxima admisa de 1505 kg și masa tehnica ansamblu de 2350 kg. Cred ca trebuie o rulota cu un mma de 900 kg. Dacă cineva are de vânzare sau aude va rog un mesaj. 

Modificat de Ursu Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

@Claudiu Emilian, din ce ai scris mai sus reiese ca MMA maxim al rulotei nu trebuie sa depaseasca 845kg. Pune daca doresti o poza cu CI autovehicul sa vedem exact de scrie acolo.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Claudiu Emilian

Atașez o poza cu talonul. În carte scrie ca pot tracta 1100 kg. Însă din păcate în talon e definita masa maxima tractabila a ansamblului asa ca mma rulote trebui sa fie 845 kg

 

image.webp

 

Deci ce mma sa aleg la o rulota? Ca nu inteleg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu poti tracta o rulota cu MMA mai mare de 845kg.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Claudiu Emilian

În concluzie as vrea sa cumpăr o rulota de maxim 845 kg mma. Cine are de vânzare ceva bun la un preț de maxim 7000 lei dau nr de tel. 0721063241

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Claudiu Emilian sfatul meu este sa astepti si sa mai strangi ceva banuti. 7000 lei sunt destul de putini bani pentru o rulota buna.

Investitiile ulterioare intr-o rulota cu defecte sunt mult mai mari decat daca ai lua una asa cum trebuie de la inceput. :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Claudiu Emilian

Salut. Uite îți dau un exemplu. Un coleg de servici a cumpărat o rulota veche din 89.o trage cu un sandero de 0.9.a dat 1000 euro pe ea. Fără mucegai fără nimic. O are de 4 ani și după 3 ani i s-a stricat frigiderul. E super mulțumit de ea. Are wc fără dus. Și la 7000 lei nu găsesc ceva? 

Și scuze copiii mici ii spăl vara la lighean. Nu îmi trebuie dus. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Claudiu Emilian

Bună seara. Reiterez anunțul dat anterior. Cumpăr rulota mma 900 kg 950 maxim preț 7000 lei. Sa fie in stare buna. Nu ma pricep dar dacă vreun membru dorește un upgrade și are o rulota bună as cumpăra. Ma bazez pe buna credință ca eu oricum nu ma pricep. Va saluta cu multa stima. Claudiu din Brăila. Tel contact 0721063241

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Daca vrei sa cumperi rulota pe care sa o agati de masina si sa pleci in concediu nu gasesti la 7000 lei. Daca vrei sa iei o rabla si sa lucrezi vreo 2 ani la ea poate gasesti. Un exemplu de rulota care indeplineste din conditiile tale este acesta. Rulota apartine sau a apartinut uni membru de pe forum.

 

 

 

Daca vrei sa avem o discutie despre rulote suna-ma pe Whatapp 0721930633 sau pe skype Dumitru-draghiciu

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Claudiu Emilian, o sa continuam un singur topic pe aceasta tema, pe care poti sa il reinnoiesti din cand in cand.

Esti sigur ca poti tracta o rulota cu MMA 950kg cu masina ta?

@Draghiciu Dumitru rulota lui Flavius s-a vandut.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.