G.Janos

Mutare rulota

6 postări în acest subiect de discuţie despre Mutare rulota

Mutare rulota

G.Janos

Buna ziua. Sunt relativ nou si am nevoie de un sfat. S-a intamplat o situatie neprevazuta, s-a vandut curtea in care este depozitata rulota mea pentru iernat. Este acoperita cu o husa de la exis, identica cu poza atasata. Se poate muta rulota cu husa pe ea, sau mai bine despachetez. Este vorba de aproximativ 2 km, 1 chinga de legatura este langa roata, ar trebui blocata sa nu ajunga la roata, restul nu prezinta pericol de agatare undeva.

husa rulota.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

Cred ca daca vei ridica husa putin in sus, mai ales in dreptul rotilor, nu vor fi probleme..., chingile sa nu cumva sa ajunga la roti ca le rupe..., le poti rula si lega sus de unde incepe cusatura lor cu un nod...

Spor ! :salutare!:

(stiu ca nu e prea usor de pus husa mai ales daca nu ai cu cine...) :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Si ar mai fi o problemă dacă iesi cu ea pe un drum public. Cum mergi fară lumini, semnalizare si stop-frână? 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salut. @Gerzsi Janos . Parerea mea  este sa dai jos prelata, oricum trebuie sa ridici in sus ca sa se vada lampile sí numarul de inmatriculare. Sí poti sa sí aerisesti rulota cu ocazia asta. Succes.:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
G.Janos

Va multumesc pentru raspuns @Dragos M @Daniel P  si @Fejer Antal  . Planul era sa descopar doar in spate ptr nr inmatriculare si lumini, dar voi aduna husa si remonta la urmatorul loc. Nici nu am vazut pe nimeni niciodata pe strada publica cu husa montata :default_big_grin:

O zi buna.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Bună ziua, oricât de puțin și încet ai merge aerul intra și umfla prelata care poate zgâria urat geamurile prin efectul acela de nici, nu știu dacă m-am exprimat corect. Nu as merge cu prelata pe ea.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.