Mihai-Arad

Spania- Camping Stop & Go La Volta - Peniscola

1 postare în acest subiect de discuţie despre Spania- Camping Stop & Go La Volta - Peniscola

Spania- Camping Stop & Go La Volta - Peniscola

Mihai-Arad

Camping Stop & Go La Volta

 

Adresa: Camino de la Volta ,  12598 Peniscola

GPS:  40.398147 / 0.402774

 

… dupa ce-am vizitat Torrevieja (am campat off pe malul marii) am decis sa plec catre Franta (vacanta se apropia de final), dar nu inainte de-a mai petrece o zi la mare.... Am ales Campingul „Stop & Go La Volta“ din Peniscola / Comunidad Valenciana.

Despre Campingul La Volta ce sa va spun, in cateva cuvinte? Pretul era de 8, 50€/zi (2pers+RV) 01.01. – 31.12.

Un camping mare, utilat, curat si intretinut cu „bun-gust“. Cand spun mare ma refer la suprafata lui si la autorulotele (peste 7m) care sunt campate acolo. Daca au avut loc de manevrat, inseamna ca-i mare, nu?

Umbra la fiecare parcela. Vara n-ar trebui sa fie probleme in aceasta privinta. Curent electric si cablu tv la fiecare parcela. Curentul electric (6A) am platit 4€/zi.

Grupul sanitar (wc si dus) foarte curate, piscina era curata (nu-s adeptul bailor in piscina cand marea e la doi pasi), la fel și zona de la bar și zona de spalare vase. Inclusiv aleele. Chiar era un nene care tundea arbusti / gardul viu.

In acea zi cand am fost campat, campingul era plin de belgieni/olandezi/englezi/nemti, …toti trecuti de a doua tinerete… Stateau peste iarna acolo. Au o zona exclusiva pentru cei care-si lasa rulota peste iarna acolo, si revin in primavara.

 

La-Volta-2019-11-03.jpg

 

La-Volta-20191103.jpg

 

La-Volta-Spania.jpg

 

Peniscola-strand-Spania.jpg

 

 

Peniscola-Spania.jpg

 

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.