Mihai-Arad

Vacantele propuse pentru anul 2020

108 postări în acest subiect de discuţie despre Vacantele propuse pentru anul 2020

Vacantele propuse pentru anul 2020

Mihai-Arad
acum o or─â, Gabriel I a scris:

Deja am stabilit destinatia cand se ridica blocajul! ­čśü

Te salut  @Gabriel I  ... si eu le-am stabilit, demult. Astept cu nerabdare , unda verde spre vest. Se poate si acum, cu o adeverinta medicala (ev in lb. engleza) prin care se adevereste ca esti "sanatos-tun". Nu mai veche de 14 zile. E o practica pentru / printre soferi de TIR ...

Cat despre "blocaj", ... vb unchiului Sam, scapa cine poate, cum poate.

23.04.2020 :) 

IMG_20200423_103402.jpg.620c7679e0546e6a77b7644b05da29a2.jpg

IMG_20200423_103506.jpg.fef873a8c52cf047c865fd08a1d1452f.jpg

IMG_20200423_111234.jpg.92d02fb763c07a987486135287a77d1a.jpg

#stau_cu_minte_acasa!

#stauacasa!

Modificat de Mihai-Arad
smile icon

Distribuie aceast─â postare

Link c─âtre postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel I

Cred ca m-ar opri totusi daca m-ar vedea cu rulota in spate ­čśü.

Link c─âtre postare
Mihai-Arad
în urmă cu 18 ore, Fejer Antal a scris:

Cred ca stam acasa putin mai mult! :default_109:

:) Speranta moare ultima ! 

Peste trei saptamani , la mare ! 

:OK:

• Like 1

Link c─âtre postare
Fejer Antal

Nu stiu, parca prea devreme pentru asa ceva, iti dai seama ce aglomerat vor fi plajele? 

Link c─âtre postare
Dragos M

Aveti idee, oare pe data de 15 Mai se vor deschide campingurile din Romania ? sau vor avea acelasi regim ca si hotelurile....

Link c─âtre postare
Doru Negru

Pe FB , Meduza - Eforie Nord au anuntat ca deschid din 15 Mai .

• Upvote 1

Link c─âtre postare
Anghelescu Anton

:salutare!:Hristos a inviat..Si noi ne gandim la doua locatii.In functie de temperatura, Plaiul Foii sau Leresti cab.Voina.si Dumnezeu cu noi. Ar mai fi si a treia in poienita din fata izvorului Sf.Parinte Arsenie Boca din Sambata de Sus. Speranta moare ultima.5ea5913194f74_2019177.thumb.jpg.cd0e5eeaab8855fe838eed0e13179efa.jpg

• Like 2

Link c─âtre postare
Gabriel I

în urmă cu 6 ore, Dragos M a scris:

Aveti idee, oare pe data de 15 Mai se vor deschide campingurile din Romania ? sau vor avea acelasi regim ca si hotelurile....

Cine poate stii?

Teoretic nu ar trebui sa fie o problema pt ca nu sunt spatii inchise ca in hoteluri si se poate lejer respecta " distanta sociala" :) 

• Like 1
  • Upvote 1

Link c─âtre postare
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna ziua. Am urmarit cu sufletul la gura interviul presedintelui, si ma pus pe ganduri expresia, , , Nu aveti voie sa iesiti din LOCALITATE"""Ce sa mai zic sanatate si luativa gandul de la:autorulota::autorulota:Sa auzim numai de bine.

Modificat de Fejer Antal

Link c─âtre postare
Draghiciu Dumitru

A spus nu aveti voie sa iesiti din localitate decat cu un motiv serios. Ce motiv mai serios poate sa existe ca te duci la padure in izolare. Sant omul padurii pana se termina comedia daca este cazul stau 2 luni si la 2 saptamani ma duc la aprovizionare

Link c─âtre postare
Dragos M

Din pacate asa a spus ÔÇťnu avem voie sa iesim din localitateÔÇŁ... ┬ámotiv serios nu inseamna sa mergi la padure...

Si eu abia asteptam..., dar nu avem ce face..., doar sa asteptam... :default_109:

• Upvote 1

Link c─âtre postare
Mihai-Arad

Mesajul Presedintelui

28 aprilie 2020 - Pre╚Öedintele Rom├óniei, domnul Klaus Iohannis, a sus╚Ťinut mar╚Ťi, 28 aprilie a.c., la Palatul Cotroceni, o conferin╚Ť─â de pres─â.

(vezi AICI)

"" Eu sunt foarte con╚Ötient c─â oamenilor le-a fost greu s─â stea acas─â, le-a fost greu s─â ├«╚Öi reduc─â via╚Ťa ├«ntr-un fel total nea╚Öteptat. Eu sunt foarte con╚Ötient c─â medicilor le-a fost extrem de greu, c─â personalului medical i-a fost extrem de greu ╚Öi ├«i este ├«n continuare, dar ├«mpreun─â am ob╚Ťinut aceste rezultate. ╚śi, repet: pericolul nu a trecut. Pericolul nu a trecut ╚Öi este nevoie ├«n continuare de maxim─â aten╚Ťie.

Faptul c─â din 15 mai este posibil s─â relax─âm anumite m─âsuri nu ├«nseamn─â ├«n niciun caz c─â revenim la via╚Ťa noastr─â normal─â pe care am avut-o ├«nainte de epidemie. Deci 15 mai, dragii mei, nu ├«nseamn─â o revenire brusc─â la normalitatea pe care am cunoscut-o.

├Än realitate, exper╚Ťii ne spun c─â nici nu ╚Ötim c├ónd vom reveni la o via╚Ť─â normal─â, a╚Öa cum o ╚Ötim noi de dinainte de pandemie. Vor r─âm├óne foarte multe restric╚Ťii ├«n vigoare, nu vom putea s─â ne ├«nt├ólnim dec├ót maximum c├óte trei, nu vom putea, o vreme destul de bun─â, s─â ie╚Öim, de exemplu, la restaurant sau la mall. Nu vom putea, imediat dup─â 15 mai, nici m─âcar s─â plec─âm din localitate, dec├ót dac─â avem un motiv foarte serios. Aceste lucruri, sigur, vor fi ├«nc─â detaliate.""

Asadar, cum spunea si @Dragos M , nu avem ce face, asteptam ! Rabdare !

Masurile de restrictie se vor relaxa, treptat, totul depinde de mine, de tine, de NOI !

:salutare!:

• Like 1

Link c─âtre postare
Adam Adrian

Cel mai scump lucru pentru oameni nu e s─ân─âtatea, cum cred majoritatea. C─â nu mai consumau alcool, m├óncare proasta, ╚Öi to╚Ťi f─âceau sport...etc.

Eu cred c─â libertatea e!

• Like 2

Link c─âtre postare
Alin Opran

Well-well-well

La noi in Irlanda asteptam cu interes sa vedem daca vor ridica restrictiile de circulatie intre orase, pana acum avem voie 2km in jurul domiciliului. Sper sa fiu gata cu noul camper pana la inceput de iunie ca sa pot sa plec in concediul planificat in Scotia de la la sfarsit de iunie :default_big_grin:

• Like 2
  • Upvote 1

Link c─âtre postare
Anghelescu Anton
în urmă cu 21 ore, Draghiciu Dumitru a scris:

A spus nu aveti voie sa iesiti din localitate decat cu un motiv serios. Ce motiv mai serios poate sa existe ca te duci la padure in izolare. Sant omul padurii pana se termina comedia daca este cazul stau 2 luni si la 2 saptamani ma duc la aprovizionare

Oare s_ar putea așa ceva?

Link c─âtre postare
Dragos M

Nu se poate asa ceva...

Va rog sa nu postati pe forum ceva ilegal pentru ca momentan nu putem iesi sub nicio forma !

• Like 1

Link c─âtre postare
Klaudiu B

Premierul Ludovic Orban a declarat c─â ├«ntr-o prim─â faz─â, dup─â data de 15 mai, autorit─â┼úile vor ridica ÔÇ×acele restric┼úii pentru care exist─â cel mai mic risc epidemiologicÔÇŁ, punct├ónd c─â acest lucru se va face gradual ╚Öi subliniind c─â deplas─ârile ├«n scop turistic nu o s─â fie interzise.

Am luat stirea de pe g4media.ro

• Like 1

Link c─âtre postare
Anghelescu Anton

:salutare!:Incep sa nu mai inteleg nimic.Unul zice ca numai in localitate, altul ca ete permis in scop turistic.Vizitez orasul?:autorulota:Va trebui sa parchez in Centru.

• Like 1
  • Upvote 1

Link c─âtre postare
Klaudiu B

cred ca nici ei nu stiu clar ce va fi. 

eu inclin sa cred ca noi cei cu rv am avea un avantaj. si ma refer la faptul ca nu trebuie sa folosim hotel, restaurant, toalete, bucatarii, etc. avem totul la un loc, cu noi. ne trebuie un loc de unde sa luam apa(o data la 2 zile, in cazul meu) sa deversam apa gri si rezervorul de la toaleta(tot cam la 2 zile). daca eventual stai in camping , masurile de distantare fizica pot fi si ele indeplinite. 

am discutat acest subiect cu cineva din olanda si cam asa vad el lucrurile acolo. om vedea daca la noi le vom putea aplica.

• Like 1
  • Upvote 1

Link c─âtre postare
Vlad Iliescu

Suntem cantitate neglijabila, nu cred ca stau ei sa faca articol de lege pentru cativa rulotisti. Aceeasi filozofie se aplica in cazul plimbarilor moto (sunt implicat si in asa ceva). Nu vad cum as crea riscuri daca plec de acasa, ma plimb 4 ore fara sa opresc si revin la domiciliu. Ei prefera sa ne tina pe toti incuiati in case, de parca se rezolva ceva in felul asta. Fiecare stie cum si daca e cazul sa se pazeasca.

O sa ne dea drumul sa plecam cu rulotele doar atunci cand vor deschide hotelurile, chiar daca e cu totul alta mancare de peste.

• Like 3

Link c─âtre postare
Klaudiu B

A  spus primul ministru   ca vor da drumul la călătoriile în scop turistic. Dacă legi rulota  la masina sau pleci cu camperul, care ar fi problema ? Nu cred ca vor lega asta de hoteluri.

Da, fiecare trebuie să ne păzim  asta e clar. 

Suna ur├ót┬á " cantitate neglijabil─â " ­čÖâ­čśő­čśÇ

Iar ideea┬á ┬ácu avantajul celor cu rv┬á vad ca are adep╚Ťi, ┬á cred si altii┬á ca e ok.

Link c─âtre postare
Mihai-Arad

Update: 04.05.2020

:salutare!:

Pe intelesul tuturor....

Vezi aici sursa:

"""Am finalizat ├«nt├ólnirea pe care am avut-o cu Premierul ╚Öi mai mul╚Ťi mini╚Ötri ╚Öi consilieri. Am analizat situa╚Ťia ├«n care ne afl─âm din punct de vedere epidemiologic ╚Öi al situa╚Ťiei st─ârii de urgen╚Ť─â.

Da╚Ťi-mi voi s─â ├«ncep cu ceva legat de zilele care au trecut, weekendul de 1 mai. Am v─âzut cu to╚Ťii c─â lucrurile au stat destul de bine ╚Öi trebuie s─â spun: sunt foarte mul╚Ťumit de felul ├«n care oamenii au reac╚Ťionat la apelul autorit─â╚Ťilor. Au stat acas─â ╚Öi, chiar dac─â a fost 1 mai, nu am avut ├«nc─âlc─âri semnificative ale regulilor, deci lucrurile au decurs bine.

Astăzi am analizat mai multe chestiuni și unele dintre deciziile pe care le-am luat cred că sunt de mare interes pentru publicul general.

├Än primul r├ónd, starea de urgen╚Ť─â nu va fi prelungit─â. Nu voi emite un nou decret pentru a prelungi starea de urgen╚Ť─â ╚Öi, ├«n acest fel, data de 14 mai este ultima zi ├«n care mai avem stare de urgen╚Ť─â.

├Äncep├ónd din 15 mai, pentru a ╚Ťine, evident, epidemia sub control, vom intra ├«ntr-o a╚Öa-numit─â stare de alert─â. Deci starea de urgen╚Ť─â va fi ├«nlocuit─â prin starea de alert─â.

Aceast─â stare de alert─â este prev─âzut─â de legisla╚Ťia specific─â care clarific─â cum se ac╚Ťioneaz─â ├«n situa╚Ťia unei epidemii ╚Öi noi clar suntem, din p─âcate, ├«nc─â ├«ntr-o epidemie de COVID-19.

Situa╚Ťia nu s-a ├«mbun─ât─â╚Ťit ├«nc─â. Deci, nu vreau s─â apar─â impresia c─â epidemia a trecut ╚Öi suntem ├«ntr-o normalitate. Din p─âcate, epidemia nu a trecut. A╚Ťi observat, cu siguran╚Ť─â, din comunic─ârile publice c─â am avut ╚Öi ast─âzi iar─â╚Öi peste 300 de persoane care au fost testate pozitiv ╚Öi, ├«n acest fel, nu putem s─â spunem c─â boala a trecut. ├Äns─â, la un moment dat, trebuie s─â mergem mai departe ╚Öi acest mai departe se concretizeaz─â ├«n forma de organizat─â, trec├ónd de la starea de urgen╚Ť─â la stare de alert─â.

Acum, câteva lucruri totuși se schimbă, dar, înainte să spun ce se relaxează, repet: epidemia nu a trecut! Trebuie să fim foarte responsabili și trebuie să avem foarte mare grijă în continuare!

├Än realitate, indiferent ce auzi╚Ťi la televizor, nu ╚Ötie nimeni p├ón─â c├ónd dureaz─â aceast─â epidemie ╚Öi depinde de noi dac─â aici, la noi, ├«n Rom├ónia, o control─âm mai bine sau mai pu╚Ťin bine.

Eu ├«mi doresc foarte mult s─â o control─âm bine, cu to╚Ťii ├«mpreun─â, asta ├«nsemn├ónd s─â respect─âm indica╚Ťiile autorit─â╚Ťilor!

├Än primul r├ónd, dup─â 15 mai putem, ├«n principiu, s─â ne mi╚Öc─âm ├«n interiorul localit─â╚Ťii unde avem treab─â (!!!), dar este clar: nu e bine s─â exager─âm. Deplas─ârile s─â se fac─â atunci c├ónd sunt necesare, dar nu va mai fi nevoie s─â declar─âm ├«n prealabil unde mergem.

Este un prim pas important. Mul╚Ťi m─â ├«ntreab─â, ╚Öi se ├«ntreab─â: ÔÇ×bun, ╚Öi ce se ├«nt├ómpl─â mai departe?ÔÇŁ, ╚Öi vreau s─â spun din capul locului c─â a╚Öa-numita relaxare se va face pas cu pas. Un astfel de pas fiind, de regul─â, cam de dou─â s─âpt─âm├óni. Deci, unele m─âsuri le vom lua ├«ncep├ónd din 15 mai, dar urm─âtorul calup de m─âsuri de relaxare va veni probabil la ├«nceputul la iunie, pe urm─â la mijlocul lui iunie, ╚Öi a╚Öa mai departe.

Acum, din 15 mai, vom avea, de exemplu, la dispozi╚Ťie iar─â╚Öi saloanele de ├«ngrijire personal─â, deci se vor redeschide saloanele de coafur─â, frizerie, ╚Öi a╚Öa mai departe. De asemenea, din 15 mai, se vor redeschide cabinetele stomatologice. Tot din 15 mai se vor redeschide muzeele.

Dar toate, ├«n condi╚Ťii speciale de distan╚Ťare, ├«n condi╚Ťii de igien─â, cu to╚Ťii, repet, ╚Öi o s─â o mai repet de c├óteva ori ÔÇô cu to╚Ťii vom purta masc─â de protec╚Ťie c├ónd suntem ├«n spa╚Ťii publice ├«nchise. De asemenea, c├ónd ne deplas─âm cu transportul public ├«n comun. Aceste lucruri r─âm├ón obligatorii.

M─âsurile de relaxare de mi╚Öcare mai liber─â, aten╚Ťie, nu se aplic─â ├«n localit─â╚Ťile care sunt ├«n carantin─â!

Deci, acolo unde localitatea este declarat─â ├«n carantin─â, aceast─â relaxare nu va avea loc dec├ót atunci c├ónd ni se spune de la exper╚Ťi c─â pericolul este diminuat.

(!!!!) --> Deplas─ârile, ├«n esen╚Ť─â, vor fi restric╚Ťionate pentru a pleca din localitate. ├Äns─â ╚Öi aici sunt c├óteva excep╚Ťii. Este voie s─â se plece din localitate, de exemplu, ├«n interes de serviciu, pentru probleme medicale. Este posibil s─â se ias─â, de exemplu, pentru sport individual, pentru mers cu bicicleta ├«n afara localit─â╚Ťii sau altele. Deci, sporturile individuale vor fi permise - aten╚Ťie, individuale!

R─âm├óne restric╚Ťia c─â sunt interzise ├«nt├ólnirile cu mai mult de 3 persoane. Asta se aplic─â, evident, ╚Öi atunci c├ónd mergem s─â facem mi╚Öcare ├«n aer liber.

Este ├«nc─â un aspect destul de important pe care l-a╚Ö men╚Ťiona pe scurt, care se refer─â la sportivi. Sportivii de performan╚Ť─â vor putea, ├«n condi╚Ťii foarte speciale, care vor fi detaliate de speciali╚Öti, s─â ├«nceap─â cantonamentele, dar nu vor ├«ncepe competi╚Ťiile sportive dec├ót dup─â o perioad─â suficient de lung─â de preg─âtire - deci, pentru, aten╚Ťie, sportivii de performan╚Ť─â. Bazele sportive nu se redeschid pentru amatori ÔÇô aten╚Ťie, ca s─â nu fim gre╚Öit ├«n╚Ťele╚Öi. Deci, cantonamentele, dar numai ├«n condi╚Ťii speciale, pentru profesioni╚Öti."""

... pina pe 15.05.2020  RABDARE !

:noroc:

• Like 2

Link c─âtre postare
Mihai-Arad

Atentionari de calatorie - Europa

Germania - Data ultimei actualiz─âri: 02.05.2020

".....Restric╚Ťiile de c─âl─âtorie existente ├«n traficul interna╚Ťional au fost prelungite p├ón─â la data de 15 mai 2020.

Conexiunile directe de tren din Germania spre Italia sunt suspendate, ┬áprecum ╚Öi cursele de transport (trenuri regionale, locale) cu Polonia, Cehia, respectiv cursele IC, EC cu Austria, Elve╚Ťia, Danemarca, Luxemburg. Sunt anulate, de asemenea, trenurile de lung─â distan╚Ť─â c─âtre toate destina╚Ťiile."

Austria - 23.04.2020

Update: 01.05.2020 Relaxarea restrictiilor privind deplasarea /functionarea magazinelor "

"......

Cet─â╚Ťenii austrieci, cet─â╚Ťenii din ╚Ť─ârile UE/SEE sau din Elve╚Ťia nu trebuie s─â se supun─â carantinei la domiciliu, dac─â de╚Ťin un certificat medical ├«n limba german─â sau englez─â, nu mai vechi de 4 zile, care atest─â faptul c─â testul biologic molecular pentru COVID-19 este negativ.""

"""...├Äncep├ónd cu data de 4 mai, aeroportul din Viena pune la dispozi╚Ťie c─âl─âtorilor care intr─â sau ies din Austria efectuarea contra-cost a unui test PCR de detectare a coronavirusului. Informa╚Ťii complete g─âsi╚Ťi pe┬ásiteul aeroportului. 190ÔéČ /testul""┬á:default_109:

- Facilit─â╚Ťile de agrement ╚Öi obiectivele turistice se pot redeschide pe 29 mai, parcurile ├«n aer liber dedicate animalelor ╚Öi gr─âdinile zoologice deja pe 15 mai. Pentru zonele interioare, este obligatorie purtarea unei m─â╚Öti de protec╚Ťie a gurii / nasului, precum ╚Öi asigurarea unui spa╚Ťiu minim de 10m┬▓ pentru fiecare vizitator.

- Piscinele se pot deschide pe 29 mai. ├Än prezent sunt elaborate alte detalii cu privire la posibile restric╚Ťii sau cerin╚Ťe suplimentare.

-┬áDe pe data de 1 mai, toate magazinele, dar ╚Öi frizeriile se pot redeschide, dar ├«n condi╚Ťii stricte de igien─â.

-  ......"""

Italia - Data ultimei actualizări: 04.05.2020

02.05.2020 "┬áÔÇťFase 2ÔÇŁ - Domande frequenti sulle misure adottate dal Governo"┬á

"...posibilitatea vizitelor rudelor lor care locuiesc ├«n aceea╚Öi regiune ╚Öi redeschiderea parcurilor ╚Öi gr─âdinilor publice, ├«n conformitate cu cerin╚Ťele de s─ân─âtate ╚Öi securitate. evit├ónd oricum adun─ârile (primarii pot decide s─â ├«nchid─â din nou parcurile temporar), dac─â interzicerea adun─ârii nu ar putea fi garantat─â.
Utilizarea m─â╚Ötii ├«n locuri ├«nchise accesibile publicului (precum transporturile publice ╚Öi unit─â╚Ťile comerciale) devine obligatorie.
Noul Dpcm stabile╚Öte, de asemenea, obliga╚Ťia de a r─âm├óne ├«n interiorul locuin╚Ťei pentru to╚Ťi cei care au simptome legate de sindroamele respiratorii ╚Öi o temperatur─â corporal─â de peste 37, 5 grade.
De asemenea, ├«ncep├ónd cu 4 mai, v─â pute╚Ťi ├«ntoarce la activit─â╚Ťi cu motor ╚Öi sport, individual, chiar departe de cas─â.
O alt─â noutate important─â vizeaz─â posibilitatea organiz─ârii de s─ârb─âtori funerare, cu un num─âr maxim de participan╚Ťi la 15 persoane, purt├ónd m─â╚Öti de protec╚Ťie ╚Öi, eventual, ├«n aer liber.
Dpcm, începând de asemenea din 4 mai, permite mâncare pentru a lua pentru baruri, restaurante și altele asemenea, care se adaugă la activitatea deja acceptată de livrare la domiciliu.
Re├«ncepe diverse activit─â╚Ťi de produc╚Ťie ╚Öi industrie, activit─â╚Ťile pentru sectoarele de fabrica╚Ťie ╚Öi construc╚Ťii, ├«mpreun─â cu toate activit─â╚Ťile en-gros aferente acestora, cu obliga╚Ťia de a respecta reglement─ârile ├«n vigoare privind siguran╚Ťa ├«n munc─â. """

***Lb. italiana- Quali sono le novità previste dal Dpcm 26 aprile 2020?Il Dpcm 26 aprile 2020 introduce, a partire dal 4 maggio, diverse novità, tra le quali, per esempio, la possibilità delle visite ai propri congiunti che vivono nella stessa Regione e la riapertura di parchi e giardini pubblici, nel rispetto delle prescrizioni sanitarie ed evitando comunque gli assembramenti (i sindaci potranno decidere di chiudere nuovamente e in via temporanea i parchi, qualora il divieto di assembramento non potesse essere garantito).
Diventa obbligatorio lÔÇÖuso della mascherina nei luoghi chiusi accessibili al pubblico (quali mezzi di trasporto pubblico ed esercizi commerciali).
Il nuovo Dpcm sancisce anche lÔÇÖobbligo di rimanere allÔÇÖinterno della propria abitazione per tutti coloro che presentano sintomi legati a sindromi respiratorie e una temperatura corporea superiore ai 37, 5 gradi.
Sempre dal 4 maggio, si può tornare a effettuare l'attività motoria e quella sportiva, individualmente, anche distanti da casa.
Altra importante novit├á riguarda la possibilit├á di svolgere celebrazioni funebri, con un numero di partecipanti massimo fissato in 15 persone, indossando le mascherine protettive ┬áe possibilmente allÔÇÖaperto.
Il Dpcm, sempre a partire dal 4 maggio, consente la ristorazione da asporto per bar, ristoranti e simili, che si va ad aggiungere allÔÇÖattivit├á di consegna a domicilio gi├á ammessa.
Ripartono diverse attivit├á produttive e industriali, ┬ále attivit├á per il settore manifatturiero e quello edile, insieme a tutte le attivit├á allÔÇÖingrosso ad essi correlati, con lÔÇÖobbligo di rispetto delle regole vigenti in materia di sicurezza sul lavoro
. """

SPANIA -  Data ultimei actualizări: 29.04.2020

P.S. - Astazi la Murcia, au fost 30°C , frumos, nu ? :) 

Franta - Data ultimei actualizări: 01.05.2020

Rabdare, rabdare, rabdare ... :default_109:

Urmaresc cu mare interes fiecare stire despre situatia din Europa , in special pentru tarile de mai sus mentionate.

Situatia despre trecerea frontierelor, controale medicale la frontiera , timpul de asteptare...etc.

• Like 3
  • Upvote 3

Link c─âtre postare
Dragos M

Deja transformam acest topic in dezbateri despre situatia virusului......, am rugamintea sa discutam de vacante...

Va rog sa nu mai puneti link-uri si alte filmulete privind situatia actuala...nu este cazul sa dezbatem noi aici asa ceva...

Multumesc pentru intelegere !

• Like 3

Link c─âtre postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie s─â detii un cont de membru pentru a ad─âuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte u┼čor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Activi pe aceast─â pagin─â   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.