Fejer Antal

Revelion 2020 pe Valea Cerbului-off topic

6 postări în acest subiect de discuţie despre Revelion 2020 pe Valea Cerbului-off topic

Revelion 2020 pe Valea Cerbului-off topic

Fejer Antal
în urmă cu 6 ore, Draghiciu Dumitru a scris:

Am tot asteptat sa ninga si astept sa ninga dar daca nu ninge Vineri sau Sambata sa acopere noroiul eu nu mai vin. Imi cer scuze dar nu imi place sa stau in noroi.Am stat odata la 1 Decembrie la Gura Raului si a fost si ultima data.

 

Cineva dintre cei de pe forum a fost la Vama Buzaului si imi poate da amanunte sa un loc de campare

 Salutare @Draghiciu Dumitru  . Credeti ca la Vama Buzaului va fi zapada?  Aveti prezentarea  Camping Oliver pe forum. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Campingul Oliver este închis dar am telefonat pe la pensiuni și sânt 10 cm de zăpadă și o să mai ningă. De asemeni am găsit harta primăriei unde sânt locurile de campare.Daca va interesează eu pot sa ajung de 28 sau 29

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
acum o oră, Draghiciu Dumitru a scris:

Campingul Oliver este închis dar am telefonat pe la pensiuni și sânt 10 cm de zăpadă și o să mai ningă. De asemeni am găsit harta primăriei unde sânt locurile de campare.Daca va interesează eu pot sa ajung de 28 sau 29

Sa tineti cont ca nu puteti merge cu rulota pe drumul Buzau - Brasov. Dupa barajul de la Siriu exista un pod unde s-au pus parapeti de beton cu spatiu de trecere de fix 2, 30 metri. Criminalii astia de la CNAIR confunda limitarea de tonaj existenta pe acest drum national cu limitarea de latime. Nu sunt indicatoare pe drum care sa presemnalizeze aceasta ingustare, te trezesti in fata faptului implinit. Mie mi-au trebuit 10 minute sa trec, pentru ca intrarea este in curba, nu doresc nimanui sa treaca prin aceasta experienta. Podul nu are nici o problema, nu este in lucru, pur si simplu i-au ingustat ambele capete. https://goo.gl/maps/T9n15u2dU4Dhsy5D7

Despre Busteni nu stiu ce sa zic, eu am acolo un apartament care sta gol, nu merg doar de greata pe care mi-o provoaca Valea Prahovei in perioada sarbatorilor. Eu va doresc sa va distrati cat mai bine, insa mi se pare ca ati cazut in capcana celor de la stiri, care (in intelegere cu autoritatile locale pagubite de lipsa zapezii) sustin ca va ninge. Va spun ca va fulgui cat sa transforme totul intr-un amestec de noroi cu zapada, deci sfatul meu este sa alegeti cu grija locul de campare. S-au dus vremurile cand in aceasta perioada te bazai pe minim 20 cm de nea. In rest ce sa zic, rabdare in trafic si Sarbatori Fericite pentru toata lumea. Eu imi doresc sa existe acelasi entuziasm organizatoric si in sezonul cald, cand este de iesit cu rulota. Ori mi-a scapat mie, insa nu retin sa fi fost ceva de genul asta in perioada aprilie - septembrie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am mutat postările off aici și vă rog să nu mai postați pe lângă subiect ! 

:multumesc!: pentru înțelegere! :salutare!:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Domnule administrator Daniel P, ma deranjeaza profund faptul ca nici n-am apucat sa scriu 2 vorbe, ca le-ati si aruncat in zona off-topic, denumire mai eleganta pt cosul de gunoi. Nu consider ca vorbeam despre libelule sau albine, nici eu, nici domnul de la Constanta.

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

D-le @Vlad Iliescu îmi pare rău că vă deranjează faptul că am corectat ceva, ce mie mi se pare absolut normal și sunt obligat să fac în calitate de administrator!

Nu v-a acuzat nimeni ca scrieți despre albine sau libelule, ci doar că cele câteva postări pe care le-am mutat la off-topic, făceau referire la cu totul altă locație decât cea legată de întâlnirea respectivă. Cum ar fi fost să se discute în continuare despre Vama Buzăului și campingul "Oliver" într-un topic despre o întâlnire pe Valea Cerbului?

Să readuc liniștea pe acest forum și să-l mențin curat și bine structurat au fost unele dintre prioritătile mele pe care mi le-am asumat acum 4 ani în urmă, când mi-am asumat această responsabilitate.

Mai mult decât atât, v-am rugat să fiți mai atent pe viitor unde postați, deși conform regulamentului (pe care bănuiesc că nu l-ați citit), puteam să aplic o sancțiune, ceea ce ar fi ultimul lucru pe care mi-l doresc.

Vă mulțumesc incă o dată pentru ințelegere! :salutare!:

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.