Bogdan C.

Vand rulota Avondale Leda Peninne XL, 5 locuri(sau 6 ar zice unii)

11 postări în acest subiect de discuţie despre Vand rulota Avondale Leda Peninne XL, 5 locuri(sau 6 ar zice unii)

Vand rulota Avondale Leda Peninne XL, 5 locuri(sau 6 ar zice unii)

Bogdan C.

  Buna ziua.

Din mai multe motive, in principal in urma unor probleme de sanatate, ne vedem nevoiti sa renuntam la rulota. 

Anul acesta am iesit doar de 4 ori, deci mai mult e nefolosita, si am decis sa mearga la cineva care o foloseste. 

Rulota este o Avondale Leda Peninne XL, fabricata in 98, bine ingrijita si intretinuta, fara infiltratii,   mucegai si alte defecte ascunse. 

Pe langa dotarile clasice, dispune de butelie europeana, baterii gel, panou fotovoltaic semilfexibil de 100w cu regulator de tensiune, jante de aliaj cu cauciucuri C dot 2018, montate in martie 2019, lumini led atat pentru strationare cat si in semnalizare rutiera, baie cu WC rotativ si golire exterioara, toate geamurile cu deschidere, plase de insecte si jaluzele atermice. 

Rulota este inmatriculata in circulatie, si se vinde cu fiscal la zi si perfectarea documentelor in momentul instrainarii.

 

In sectiunea "Rulota mea" puteti vedea poze si detalii ale rulotei. 

Pretul de vanzare este de 4600 de euro cu cort, sau 4400 de euro, fara cort.

Mentionez ca rulota a fost cumparata pentru uz propriu, fiind atent verificata inainte de achizitie si intretinuta pe tot parcursul folosirii, dorindu-ne sa o pastram multi ani. 

Are ITP valabil pana in 30.05.2021.

 

Rulota se poate vedea si proba la Deva,  

Iar pentru detalii pot fii contactat la tel. 0742613809

20190608_061410.jpg

20180909_113457.jpg

20190518_183803.jpg

20190404_202308.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Imi pare rău pentru momentele dificile, 4 ori este chiar un număr de ieșiri rezonabil (eu am ieșit doar de 3 pana cum). Îți urez succes mult la vânzare

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Îmi pare rău, înseamnă că boala ta s-a agravat de la începutul anului, când ai fost internat. În primul rând îți doresc însănătoșire grabnică și baftă la vânzarea căsuței voastre, despre îmbunătățirile căreia i le-ai adus am povestit atât de multe.

Oricum... cine o va cumpăra, își va da seama în scurt timp că banii au fost cheltuiți cu maxim folos.

Sănătate Bogdan ! :noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Ovidiu-Betty multumesc! Din fericire nu s-a agravat, dar a lasat urme, si dupa fiecare iesire, in loc sa ne incarcam cu energie, ma simt obosit. La anul, daca totul e ok, vom incerca viata de ruloteala intr-un campervan, desi sunt adeptul total al avantajelor care le ai cu rulota si care le vom pierde.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Raul G noi am iesit anul trecut mult mai des. Pot spune ca din 20-22 de weekenduri, cat consider ca este sezon de ruloteala, doar doua am stat acasa. Unul am fost la o nunta, si unul n-am avut chef sa iesim. Deci cam asa eram obisnuiti. Din pacate, nu mai putem asa si rulota sta pe dreapta, asteptand oameni dornici de aventura.

Multumesc pentru gandurile bune!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Bafta la vanzare @Bogdan C. sí multe sanatate.:salutare!::noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Spor in vanzarea ei si multa sanatate!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

      Salutare!

Incepand de astazi, rulota noastra are noi proprietari.

O familie de romani din SUA, care au fost foarte incantati de ea, inca de cand au cazut-o intru-un camping din Ungaria, si care dupa ce au cautat vreo doua luni o rulota, m-au sunat, rugandu-ma sa-i ajut in achizitionarea unei rulote bune. Cand au aflat ca a noastra e de vanzare, au venit, au vazut-o si am facut targul pe loc.

Nu am facut mare valva cu vanzarea, deoaree am fost satul de telefoane, plimbari si povesti aiurea, de aceea am preferat sa o public doar pe doua forumuri de specialitate, cu cunoscatori si oameni seriosi, si spunand prin cunostintele avizate in acest "sport", intentie de a o vinde, evitand astfel speculantii si atotstiutorii din auzite in ale rulotismului, care de cele mai multe ori doar vin pentru a negocia un chilipir sau pentru a vedea pe viu cum e o rulota si a proba ce stiu din auzite.

Drept urmare, al doilea vizitator a si achizitionat-o, primul avand un buget mai mic, pentru care nu am vrut sa ne despartim de ea, desi ai acesta, dupa vizionare si probare, a sunat de cateva ori pentru a negocia.

   

Ne vom auzi si cu unii probabil ne vom si vedea, in viitoarea noastra incursiune in rulotism. Momentan analizam mai multe variante pentru a ramane activi in comunitate.

 

Va multumesc pentru gazduire.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Ca ultima postare in acest topic, atasez cateva din pozele trimise americanilor,   inainte de a venit sa vada, sa verifice si sa testeze rulota pe viu. Am verificat totul pe ea, apoi am dus-o eu la noua ei casa, unde am pregatit-o pentru iernat.

20191209_161823.jpg

20191209_162922.jpg

20191209_162508.jpg

20191209_161844.jpg

20191209_160406.jpg

20191209_160154.jpg

20191209_161153.jpg

20191209_161541.jpg

20191209_162434.jpg

20191209_161247.jpg

20191209_162843.jpg

FB_IMG_1575907875340.jpg

20191209_160823.jpg

20191209_161357.jpg

20191209_161256.jpg

20191209_161315.jpg

20191209_162453.jpg

20191209_160707.jpg

20191209_161739.jpg

20191209_161123.jpg

20191207_225755.jpg

20191209_162138.jpg

20180424_183121.jpg.1c72b328030d2ba0f263d55cef20a328.jpg

20191209_161713.jpg

20191209_161725.jpg

20191209_160141.jpg

20191209_160059.jpg

20191209_162246.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Conţinut similar

    • Constantin Bogdan
      de Constantin Bogdan
      Buna ziua, am achizitionat rulota Avondale 1997 de la un tip care le aduce din Anglia, destul de bine intretinuta. Recunosc ca m-am cam grabit un pic si puteam sa iau un an mai recent la banii pe care i-am dat. Avand in vedere ca este prima achizitie si ca ceea ce vazusem inaintea ei erau numai porcarii,  ma impac cu ideea ca data viitoare voi lua o decizie mai buna.
      Am testat rulota pe ploaie si nu se infiltreaza apa, totusi peretii, unde se imbina colturile rulotei, sunt moi in unele zone si un pic umflati cu toate ca sunt uscati.
       
    • Ibanescu Marian
      de Ibanescu Marian
      Mulțumesc pentru ca m-ați primit în comunitatea dvs. 
      Mă numesc Marian Ibănescu, sunt din Bîrlad, de curând am achiziționat o rulota Avondale Leda Quantock 2 , an de fabricație 1993.
      Sunt la prima rulota cumpărată. Are numere Uk, am pregatit dosarul pentru nr roșii, am facut programări pentru RAR și nr.negre.
      Abia aștept să ies cu ea. O voi tracta cu opel astra g 2007 hatchback




    • Filip D.
      de Filip D.
      Dragi colegi,  
       
      După ceva vreme, am început din nou căutarea de rulote, de dată această cu un buget de 3000 de euro.
       
      Criterii: 4 locuri de dormit în două zone, panou fotovoltaic, baterie. 
       
      Tot căutând și căutând, am dat peste 
       
      https://www.olx.ro/oferta/rulota-de-vanzare-5-locurii-ID8RSrP.html
       
      Din pozele de pe site și cele trimise, la cerere, de proprietar, arată foarte bine. 
       
      Ce știți de această marcă? Oare voi găsi piese în caz că se defectează?... 
       
      Vă mulțumesc! 
    • Cristian Lepus
      de Cristian Lepus
      Din pacate pentru familia noastra, cred ca a sosit momentul sa ne despartim de frumoasa noastra englezoaica ...
      imi este greu, dar pentru ca timpul alocat iesirilor este din ce in ce mai putin, pentru binele rulotei am decis sa facem si acest pas...
      Anul trecut nu am avut decat o singura iesire doua zile, anul acesta deja suntem in 07 iulie si nu se preconizeaza vreuna in urmatoarele 6-7 saptamani.
      Decat asa, sa ne chinuim reciproc, consider ca e mai bine sa se bucure si altcineva de frumusetile patriei intr-o englezoaica eleganta si frumoasa (zic eu).
      Asadar, o mica descriere generala :
       
        Rulota marca AVONDALE CHILTERN, an fabricatie 1998, inmatriculata RO in 2014, cu urmatoarele dotari :
      - Dormitorul (dispus in partea din fata) format din doua canapele care se extind si formeaza un pat mare 2.10x1.90m,
      - Bucataria (dispusa in partea din spate) e compusa din aragaz cu 4 ochiuri, grill si cuptor, ghiuveta cu apa rece si calda, multiple spatii de depozitare.
      - Baia este prevazuta cu toaleta fixa cu golire exterioara, ghiuveta, dus, cadita dus, perdea, dulapior.

      Rulota are sistem de incalzire centrala in tot habitatul cu ventilatie aer cald si rece (Trumavent), frigider functional pe 12V, 220V si gaz, boiler instant de incalzire a apei pe gaz si electric la 220v (Carver), sistem de iluminare pe leduri, foarte multe dulapuri, sifonier, jaluzele de tantari si parasolare la toate ferestrele, masa pliabila, baterie proprie de 12v, pompa de apa 12v, scarita, cort complet atasabil rulotei in stare ff buna cu instalare usoara si rapida, antena TV.

      Dimensiuni : L = 5.40m , l = 2.15m , h = 2.54m , masa proprie 900kg, masa maxima 1060kg.
      Rulota este foarte curata, fara mirosuri, totul functioneaza normal si poate fi vazuta in sect 4 (sos. Oltenitei - Romprim).

      Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, au fost facute in graba si cu telefonul.
      Pentru mai multe detalii, va rog sa ma contactati la 0722.671.430.
      Pretul  : 2950euro negociabil .
      Rog si ofer seriozitate.
       
      Va multumesc !
      Cristian
       
      PS. nu va speriati de data de pe ultimele poze, din nostalgie, am ales primele poze facute la prima iesire cu ea. 












    • Cla Clara
      de Cla Clara
      Deci... cum v-am promis va prezint rulota mea... Avondale din '95 pe care abia am luat-o acum o saptamana.
      O trag cu un BMW X5 3.0 d.
      Sincer sa va spun dupa ce am citit aici la voi ce treb sa aiba o rulota... am realizat ca a mea este dotata cam cu tot ce ar putea avea o frumusica din asta.... antibalans, incalzire, antena, cd, plase insecte, alarma antiincendiu, ... etc (nu prea le retin eu )
      va pun si cv foto....
      BAFTA BAIETII.... si la mai multe drumetiii! salve




  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.