Adi Aloman

Achizitie rulota in functie de tipul acoperisului

3 postări în acest subiect de discuţie despre Achizitie rulota in functie de tipul acoperisului

Achizitie rulota in functie de tipul acoperisului

Adi Aloman

Salutare!

Inca ne cautam o rulota englezeasca (atat ne permitem deocamdata) si ma intereseaza daca ar trebui sa conteze asa mult tipul acoperisului. Am vazut ca la Elddis e ca un coif  si pare din doua bucati, la Avondale pare o singura foaie, am vazut si acoperis din trei bucati care arata ca o singura bucata turnata. La prima vedere as opta pentru una cu acoperisul dintr.o bucata dar nu vreau sa ratez o rulota buna doar din cauza acoperisului.

Cunoasteti sau ati avut experiente neplacute cu acoperisul? Sunt si din alt material decat aluminiu?

Mumltumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu Cica

Salut Adi!

Ai sesizat corect ca la un acoperis  din mai mult de o foaie pot aparea infiltratii.

Am avut 6 ani o englezoica facuta pt Europa cu usa pe partea dreapta cu acoperis dintr-o bucata fara nici o infiltratie sau alta problema.

Succes in gasirea rulotei dorite.

ps:cauta pe forum un topic de-al meu cu titlul ceva de genul: comparatie rulote anglia vs europa

• Like 1

Link către postare
Adi Aloman

@Ovidiu Cica , am citit deja postarea ta:default_big_grin:

Multumesc!

Link către postare

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Adrian Rada
      de Adrian Rada
      Desi mi-ati zis sa nu imi iau englezeasca ca au probleme, am fost insistent si mi-am luat. Dupa prima ploaie m-am trezit ca am mocheta si plafonul ude de la trapa . Asa ca am demontat-o si am schimbat masticul la ambele trape desi la cea din dus nu s-au vazut infiltratii. Dupa cum se vede si in poza nu am facut economie. Materialul folosit a fos sika special pentru imbinare intre plastic si metal.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.