Gigi Gavrila

Frigider pe gaz probleme aprindere

3 postări în acest subiect de discuţie despre Frigider pe gaz probleme aprindere

Frigider pe gaz probleme aprindere

Gigi Gavrila

Salutare, de cateva zile incerc sa inteleg cum este cu rulota achizitionata...le iau pe rand si sper sa nu va plictisesc cu intrebarile, frigiderul merge pe 220...am incercat pe gaz dar ma lovesc de ceva electric, am vizionat un filmulet cu acelsi tip de frigider care-si zice cu aprindere electronica....numai ca acel buton rosu din stanga nu se aprinde, la rulota am baterie.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Eu îți recomand să răsfoiești cu încredere topicurile din sectiunea Totul despre frigider rulota și sigur vei găsi răspunsuri la întrebările tale, ba chiar mai multe informații legate de frigidere. Spor la lecturat! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Gavrila

Multumesc ptr recomandare, am rasfoit si nu am inteles mai nimic legat de problema mea, banuiesc ca ptr fiecare situatie in parte exista si o rezolvare...important este sa existe bunavointa, sunt colegi ca mine care au fost incepatori...acum sunt vechi, vreau sa cred ca nu au uitat cum s-a inceput...cum au inceput, deci! ptr cei care nu sunt inca plictisiti de intrebari am si eu cateva cateva cu niste poze atasate, am masurat niste valori la acele contacte....12 v exista dar in schimb nu se produce nimic, adica nu scanteieste nimic, trebuie neaparat conducata de gaz sa fie racordata sau merge verificarea si fara ea, adica scoasa...?

 

Telefonul meu este 0726580942, si multumesc.

20190901_130003.jpg

20190901_130013.jpg

20190901_130208.jpg

20190901_130259.jpg

20190901_130305.jpg

20190901_130309.jpg

20190901_130315.jpg

20190901_130546.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.