Alin Mihaila

Camping Zlate Piesky, Bratislava, Slovacia

6 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Zlate Piesky, Bratislava, Slovacia

Camping Zlate Piesky, Bratislava, Slovacia

Alin Mihaila

Pentru vizitarea Bratislavei am optat pentru Zlate Piesky, singurul camping de altfel din proximitatea capitalei slovace. Cu entuziasmul specific descoperirii unor noi locuri, Bratislava fiind un oras extrem de ofertant din ceea ce am citit, am intrat in capitala slovacă, aflată la numai 15 km de granița cu Austria. Orașul este foarte primitor, la prima vedere, infrastructură civilizată (autostrada urbana), cladiri reabilitate, multa vegetație, Dunărea... DAR...Odată ajunși în apropierea campingului lucrurile se cam schimbă, locurile mai neîngrijite, mizeria răsare, oamenii sunt mai dubioși și ceva mai „bronzați”... La intrarea în camping, pe post de Recepție, un fel de căbănuță... În timp ce așteptam la coadă ca să pot face check-in-ul arunc o privire către rulotă. Doi indivizi își dădeau coate privind către bicicletele mele. Am zis că poate mi se pare. In timp ce pășesc în Recepție, din camping tocmai ieșea o mașină de poliție... Asta e de bine, îmi zic... Oare?! Intru în Recepție. Pe toți pereții mesaje cât casa să-ti legi strașnic bicicletele sau să le aduci la Recepție unde se pot depozita gratuit. Mi s-a părut puțin „nesigur”, ca să fiu sincer. Cer câteva explicații, iar angajata îmi spune că mesajul este cât se poate de explicit și că nu am nevoie de detalii suplimentare. În fine, fac check-in-ul și intru în camping... cateva rulote, multe corturi, locuri decât la soare. Dau o tură să caut un loc mai bun de campare întrucât haosul domnea în camping. Pe la corturi lumea era într-o atmosferă bahică prelungită, păreau că se distrează de câteva zile... Ne-am dat jos din mașină și am facut câțiva pași, când... Trec pe lângă noi alergând, un domn și o doamnă pe la 50 de ani transfigurați... Fugeau după un localnic ce le subtilizase bicicleta. Ne-am urcat în mașină și am tăiat-o către Ungaria chiar dacă deja condusesem vreo 450 km. La recepție am anunțat că nu m-ai rămânem, povestind și cele întâmplate. Reacția recepționerei a fost uluitoare. Ne-a înmânat pur și simplu actele spunându-ne impasibilă că nu știe ea despre ce e vorba...

Așadar, pentru cei ce sunt în căutarea senzațiilor tari Zlate Piesky e locul pe care-l căutați. Pentru ceilalți NU RECOMAND sub nicio formă acest camping. Având în vedere timpul petrecut în camping n-am reușit să fac poze.
 

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

Multumim,  @Alin Mihaila 

Si, ce-ai facut ?  Unde te-ai oprit/campat in Ungaria ?

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
La 06.08.2019 la 20:29, Mihai-Arad a scris:

Multumim,  @Alin Mihaila 

Si, ce-ai facut ?  Unde te-ai oprit/campat in Ungaria ?

 

Am campat in cel mai apropiat camping termal, în Komarom.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Ați făcut foarte bine, îmi aduc aminte ca spusesem ca toți care ii cunosc și au fost în Bratislava au campat în Viena, într-un fel am încercat sa te previn.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
13 minute în urmă, Raul G a scris:

Ați făcut foarte bine, îmi aduc aminte ca spusesem ca toți care ii cunosc și au fost în Bratislava au campat în Viena, într-un fel am încercat sa te previn.

Am mai auzit pareri destul de rele despre anumite campinguri si s-au dovedit a fi neadevarate. Review-urile la Bratislava erau destul de bulversante. Unii spuneau ca e super, altii ca e groaznic... Pana la urma a fost o experienta, n-am pus-o la suflet :default_109:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.