• Conţinut similar

    • Raul G
      de Raul G
      Se vorbește de adezive cu limitele 70 și 80 (100 doar în Germania unde trebuie sa respecți anumite criterii și îl dau birourile TUV sau Dekra și este valid doar pe teritoriul lor).
      Se pot pune și jos deasupra stopurilor.
    • Alin Opran
      de Alin Opran

       
      A venit vremea sa deschid si eu un topic pentru vacanta 2019 ce va incepe in cca 3 saptamani 
       
      Chiar daca sunt in Irlanda, plecand prin Europa inseamna ca fac concediul in afara tarii 
       
      Am am reusit sa termin Motorcaravan-ul la timp pentru acest concediu pe care l-am planificat de ceva vreme astfel ca am trecut la a face rezervarile/platile necesare. Anul acesta mi-am propus un traseu (conform titlu) care ca traversa Tara Galilor (Wales), Anglia, Franta si Spania. Cca 5 mii km.
       
      Mare parte din traseu va fi la inspiratie, mai putin vizitarea Londrei si a Parisului.
       
      In acest moment am achizitionat biletele de Ferry pentru trecerea din Irlanda in Wales, plecarea pe 12.07.2019, intoarcerea pe 11.08.2019. Achizitionat si biletele de Ferry Anglia-Franta, trecerea catre Franta in 16.07.2019, intoarcerea in 07.08.2019.
      Am rezervat 2 nopti in camping in Londra, Abbey Wood Caravan Club Camping si 3 nopti in Camping de Paris.
       
      Traseul de pana acum arata astfel:
       
      Tara Galilor si Anglia:

       
      In Franta:

       
      Cca 2 saptamani vom bantui pe coasta de vest a Frantei cu intrare cateva zile in nordul Spaniei.
       
      Voi reveni cu postari si detalii despre locuri de campare si locuri vizitate 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.