Raul G

Stickere limită de viteză

5 postări în acest subiect de discuţie despre Stickere limită de viteză

Stickere limită de viteză

Raul G

Se vorbește de adezive cu limitele 70 și 80 (100 doar în Germania unde trebuie sa respecți anumite criterii și îl dau birourile TUV sau Dekra și este valid doar pe teritoriul lor).
Se pot pune și jos deasupra stopurilor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Mihaila
acum o oră, Raul G a scris:

Se vorbește de adezive cu limitele 70 și 80 (100 doar în Germania unde trebuie sa respecți anumite criterii și îl dau birourile TUV sau Dekra și este valid doar pe teritoriul lor).
Se pot pune și jos deasupra stopurilor.

Whaaaat??? Adică ce abtibilduri trebuie sa pun pe rulotă dacă merg in Germania? Plec in 3 zile... Si unde trebuie montate mai exact?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Astea unde vezi scris 70 și 80, eu am fost atenționat anul trecut în Germania, băieți de treaba care mi-au spus ca data viitoare nu voi mai fi iertat.
PS nu este a mea rulota din poză ci a unui alt membru. IMG_20190708_144507.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
în urmă cu 1 oră, Raul G a scris:

Astea unde vezi scris 70 și 80, eu am fost atenționat anul trecut în Germania, băieți de treaba care mi-au spus ca data viitoare nu voi mai fi iertat.
PS nu este a mea rulota din poză ci a unui alt membru. IMG_20190708_144507.jpg

Pfuuuu... Mersi. O sa le montez și eu... Încă o întrebare! Știți ceva despre vreo interdicție referitoare la transportul bicicletelor pe suport de biciclete atașat pe bare transversale (plafon auto)?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Pfuuuu... Mersi. O sa le montez și eu... Încă o întrebare! Știți ceva despre vreo interdicție referitoare la transportul bicicletelor pe suport de biciclete atașat pe bare transversale (plafon auto)?
Nu am auzit niciodată de asa ceva, dar sa fiți atenți la înălțime, eu de exemplu nu le pot monta deoarece trec de 3 metri și plătesc tuneluri în Alpi sau autostrada în Italia și Franța mai mult.
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Raul G
      de Raul G
      Pt cei ce călătoresc cu rulota sa nu uite de adezivele cu limitele de viteză. Cu mult amar anul acesta le voi pune și eu după ce anul trecut nemții doar m-au atenționat.
    • Alin Opran
      de Alin Opran

       
      A venit vremea sa deschid si eu un topic pentru vacanta 2019 ce va incepe in cca 3 saptamani 
       
      Chiar daca sunt in Irlanda, plecand prin Europa inseamna ca fac concediul in afara tarii 
       
      Am am reusit sa termin Motorcaravan-ul la timp pentru acest concediu pe care l-am planificat de ceva vreme astfel ca am trecut la a face rezervarile/platile necesare. Anul acesta mi-am propus un traseu (conform titlu) care ca traversa Tara Galilor (Wales), Anglia, Franta si Spania. Cca 5 mii km.
       
      Mare parte din traseu va fi la inspiratie, mai putin vizitarea Londrei si a Parisului.
       
      In acest moment am achizitionat biletele de Ferry pentru trecerea din Irlanda in Wales, plecarea pe 12.07.2019, intoarcerea pe 11.08.2019. Achizitionat si biletele de Ferry Anglia-Franta, trecerea catre Franta in 16.07.2019, intoarcerea in 07.08.2019.
      Am rezervat 2 nopti in camping in Londra, Abbey Wood Caravan Club Camping si 3 nopti in Camping de Paris.
       
      Traseul de pana acum arata astfel:
       
      Tara Galilor si Anglia:

       
      In Franta:

       
      Cca 2 saptamani vom bantui pe coasta de vest a Frantei cu intrare cateva zile in nordul Spaniei.
       
      Voi reveni cu postari si detalii despre locuri de campare si locuri vizitate 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.