• Conţinut similar

    • Raul G
      de Raul G
      Pt cei ce călătoresc cu rulota sa nu uite de adezivele cu limitele de viteză. Cu mult amar anul acesta le voi pune și eu după ce anul trecut nemții doar m-au atenționat.
    • Alin Opran
      de Alin Opran

       
      A venit vremea sa deschid si eu un topic pentru vacanta 2019 ce va incepe in cca 3 saptamani 
       
      Chiar daca sunt in Irlanda, plecand prin Europa inseamna ca fac concediul in afara tarii 
       
      Am am reusit sa termin Motorcaravan-ul la timp pentru acest concediu pe care l-am planificat de ceva vreme astfel ca am trecut la a face rezervarile/platile necesare. Anul acesta mi-am propus un traseu (conform titlu) care ca traversa Tara Galilor (Wales), Anglia, Franta si Spania. Cca 5 mii km.
       
      Mare parte din traseu va fi la inspiratie, mai putin vizitarea Londrei si a Parisului.
       
      In acest moment am achizitionat biletele de Ferry pentru trecerea din Irlanda in Wales, plecarea pe 12.07.2019, intoarcerea pe 11.08.2019. Achizitionat si biletele de Ferry Anglia-Franta, trecerea catre Franta in 16.07.2019, intoarcerea in 07.08.2019.
      Am rezervat 2 nopti in camping in Londra, Abbey Wood Caravan Club Camping si 3 nopti in Camping de Paris.
       
      Traseul de pana acum arata astfel:
       
      Tara Galilor si Anglia:

       
      In Franta:

       
      Cca 2 saptamani vom bantui pe coasta de vest a Frantei cu intrare cateva zile in nordul Spaniei.
       
      Voi reveni cu postari si detalii despre locuri de campare si locuri vizitate 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.