Tomescu Stefan

Va rog un sfat Rulota Lunar Clubman

14 postări în acest subiect de discuţie despre Va rog un sfat Rulota Lunar Clubman

Va rog un sfat Rulota Lunar Clubman

Tomescu Stefan

Salut! As avea nevoie de niste păreri de la voi. Am gasit in apropriere de mine o rulota cu următoarele: 


"Pret in euro, rulota este în stare bună, fără Infiltratii sau mirosuri neplăcute
      Toate dotările funcționale atât pe gaz cat și pe curent, boiler apa caldă, chiuvete, pompă apă, aragaz, cuptor, grill, dus.
       Cort mare aproape nou, anvelope aproape noi, panou solar, baterie gel, iluminat led
      Butelie gaz plina, reductie butelie, sine remasticate și sigilate, roata rezervă, rezervoare ape, geamurile și trapele sunt în stare buna, și sunt dotate cu plase de insecte și jaluzele termice
      Masa proprie 630 kg, masa maximă 900 kg
      In rulotă nu se baga bani, este servisata,  nu trebuie decât să o legați de mașină și să vă bucurați de natura.
     Telefon [informaţii ascunse] - pret 2700 euro negociabil" 

 

Acum ce am observat eu la fața locului: Rulota este din anul 91, arată foarte bine, si in interior nu am descoperit mirosuri sau urme de apa. Pentru infiltrații ar fi cam greu de descoperit pentru ca interiorul este captusit cu un material de plastic prin care sigur nu trece apa dar ce ar putea fi dedesupt nu pot sti. Am verificat chedere, posibile urme de apa, mirosuri geamuri sparte si nu am gasit nimic anormal. Rulote are toate imbinarile exterioare chituite si arata bine, omul mi-a spus că a muncit mult la rulota. Intrebarea mea este cum vi se pare pretul de 2500e fix in conditiile in care rulota este din 91, dar ca dotari suplimentare fata de cele pe care le gasesc in orice anunt si de care sunt interesat: cortul exterior pe toată lungimea rulotei, si panoul solar plus bateria de 100a. Merita sau e cam exagerat? 

 

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Adam

Eu zic, avand in vedere  și cele spuse  de tine in urma vizionării ca merită banii dacă e înscrisă în Romania. Un panou solar și o baterie de 100 Ah nouă te duc cel mai ieftin la 1000-1200 lei și asta fără montaj. Un cort cel puțin 250 de euro, dar decizia finală îți aparține...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Ce marca este? Poze? Daca este intr-o stare foarte buna merita banii respectivi. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan
9 minute în urmă, Fejer Antal a scris:

Ce marca este? Poze  Daca este intr-o stare foarte buna  merita bani respectiv. 

 

20190701_211044.jpg

20190701_211011.jpg

Screenshot_20190701-210933_Facebook.jpg

Screenshot_20190701-210853_Facebook.jpg

Screenshot_20190701-210840_Facebook.jpg

Screenshot_20190701-210834_Facebook.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan

Lunar Clubman 390

Modificat de Tomescu Stefan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Parerea mea doar a mea!  Mai cauta, si inainte sa cumperi sa te duci cu cineva, cine se pricepe la rulote. Mult succes:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Are cel mai complicat si expus la infiltratii acoperis!!!!!

Facut din 4 bucati !!!

Garda mica la sol !

Daca nu stii unde sa te uiti la infiltratii e riscant !

Orice pata de alta culoare(la imbinari !!!) pe tavan la interior este un semn ca trebuie sa spui , , la revedere, , !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan
în urmă cu 9 ore, Ovidiu Cica a scris:

Are cel mai complicat si expus la infiltratii acoperis!!!!!

Facut din 4 bucati !!!

Garda mica la sol !

Daca nu stii unde sa te uiti la infiltratii e riscant !

Orice pata de alta culoare(la imbinari !!!) pe tavan la interior este un semn ca trebuie sa spui , , la revedere, , !

Chestia este ca interiorul fiind din plastic si căldura de afara daca o sterge cu 5 minute inainte nu prea ai cum sa iti dai seama. Omul mi-a zis ca in fata a avut infiltrații si am văzut că a rechituit tot exteriorul, deasupra aragazului  la hota am reusit sa ajung la lemn si e uscat, uscat si fara carii. Dar am vazut doar un coltulet deasupra aragazului pe fata rulotei. D-asta am zis ca la ce a văzut începătorul din mine pare ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan
în urmă cu 10 ore, Stefan Adam a scris:

Eu zic, avand in vedere  și cele spuse  de tine in urma vizionării ca merită banii dacă e înscrisă în Romania. Un panou solar și o baterie de 100 Ah nouă te duc cel mai ieftin la 1000-1200 lei și asta fără montaj. Un cort cel puțin 250 de euro, dar decizia finală îți aparține...

Mersi! La asta mă gândeam și eu ca doar ceea ce imi doresc dar nu neapărat necesare acum costa vreo 500e. Deci pret final vreo 2000, dar totusi am gasit cu cort neinmatriculata la 2000 si nu prea stiu ce sa fac sa frec ceva benzina sa vad cum arată altele sau ar fi ok asta. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

My 2 cents:

 

Rulota de Anglia de 28 ani fara infiltratii nu exista. Garantat.

Daca nu poate cineva cu experienta la rulote sa mearga cu tine, verifica podeaua dedesubt in special imbinarea podelei cu peretii, acolo este locul de unde incepe sa putrezeasca lemnul.  Podeaua dedesubt trebuie sa fie curata, fara umflaturi/exfolieri.

Deasemenea pare ca linoleumul/mocheta de pe jos este schimbata, incearca sa o ridici sa vezi starea ei. Calca podeaua marunt si vezi daca simti zone moi. Uite-te sub ferestre, pe interior si exterior sa vezi daca se simte mai moale comparativ cu alte zone ale peretelui.

 

Spor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan
în urmă cu 8 ore, Alin Opran a scris:

My 2 cents:

 

Rulota de Anglia de 28 ani fara infiltratii nu exista. Garantat.

Daca nu poate cineva cu experienta la rulote sa mearga cu tine, verifica podeaua dedesubt in special imbinarea podelei cu peretii, acolo este locul de unde incepe sa putrezeasca lemnul.  Podeaua dedesubt trebuie sa fie curata, fara umflaturi/exfolieri.

Deasemenea pare ca linoleumul/mocheta de pe jos este schimbata, incearca sa o ridici sa vezi starea ei. Calca podeaua marunt si vezi daca simti zone moi. Uite-te sub ferestre, pe interior si exterior sa vezi daca se simte mai moale comparativ cu alte zone ale peretelui.

 

Spor!

Mersi! Uite ca nu m-am gândit! Omul a zis ca a refăcut si podeaua numai ca atunci cand am pășit la usa se cam lasa. Între paturi nu am simtit acelasi lucru!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Mc! Uite ca nu m-am gândit! Omul a zis ca a refăcut si podeaua numai ca atunci cand am pășit la usa se cam lasa. Între paturi nu am simtit acelasi lucru!
Nu bun, podeaua care se lasă nu este un semn bun.
As fugi ca hăl rău de tămâie de acel acoperiș din mai 4 bucăți.
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut,  @Tomescu Stefan!

 

Pret/lipsa infiltratii = too good to be true! :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Se pare ca vrei arunci niste bani !!!!

Si podea cu probleme si acoperis cu probleme !!!!

Am uitat sa te intreb daca va fi o rulota pt familie sau una pt muncitori ca organizare de santier sau la stana !!!!!

Mi se pare ca esti o, , victima, , sigura !

Recunosti ca nu te pricepi dar nici de sfaturi nu tii cont !

Succesuri nebunuite !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.