Laurentiu Perjeru

Caut o roata de manevra

8 postări în acest subiect de discuţie despre Caut o roata de manevra

Caut o roata de manevra

Laurentiu Perjeru

Buna are cineva in plus de prin bucuresti o roata de protap ? Am facut o ieri praf si am nevoie sa plec cu rulota in weekend.

Meris

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ionescu

gasesti si la Dedeman sau alte magazine de soiul asta. Roti de protap ptr. remorci, sunt identice cu cele pentru rulote.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu Perjeru

@Radu Ionescu : mersi, am intrat la dedeman pe site si vad ca au 2 variante. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Vezi ce diametru ai la țeava roții de sprijin care se prinde în clema cu șurub, dacă vrei s-o cumperi cu totul...dacă vrei doar roata, în general au 50 mm lungimea butucului, sau distanța între brațele furcii. Trebuie să măsori și abia apoi să mergi la magazin...Baftă!  :OK:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dacă nu găsești sau nu te descurci, sună-mă in seara asta și-ți dau eu una completă imprumut ca să-ți faci treaba în weekend!:salutare!:

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu Perjeru
în urmă cu 3 ore, Daniel P a scris:

Dacă nu găsești sau nu te descurci, sună-mă in seara asta și-ți dau eu una completă imprumut ca să-ți faci treaba în weekend!:salutare!:

Multumesc. Am reusit sa rezolv problema am gasit la 30 ron roata de 200mmx50mm cu janta de tabla. A intrat cu ajutorul unui ciocan si ceve gresant  axul inapoi in roata. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

zic si eu cu intarziere acum... anul trecut, printr-un concurs nefericit de imprejurari (am virat cu spatele la un unghi foarte strans astfel incat spatele masinii a apasat pe maneta colierului rotii si l-a slabit), mi-a coborat roata pe asfalt si am plimbat-o cativa km pe autostrada. S-a topit, roata plina din plastic pe janta de tabla. Roata de Dedeman.

Daca tot trebuia s-o schimb, am luat de la Exis roata cu camera.  Diferenta enorma la manevrarea rulotei, mai ales pe pamant/pietris.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim
acum o oră, Radu Ionescu a scris:

zic si eu cu intarziere acum... anul trecut, printr-un concurs nefericit de imprejurari (am virat cu spatele la un unghi foarte strans astfel incat spatele masinii a apasat pe maneta colierului rotii si l-a slabit), mi-a coborat roata pe asfalt si am plimbat-o cativa km pe autostrada. S-a topit, roata plina din plastic pe janta de tabla. Roata de Dedeman.

Daca tot trebuia s-o schimb, am luat de la Exis roata cu camera.  Diferenta enorma la manevrarea rulotei, mai ales pe pamant/pietris.

Subscriu, cea cu camera e alta mâncare de pește! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.