Angelo

Plasa țânțari + întrebare suplimentară!

3 postări în acest subiect de discuţie despre Plasa țânțari + întrebare suplimentară!

Plasa țânțari + întrebare suplimentară!

Angelo

Salutare, prieteni!

Am cumpărat rulota cu plasele de țânțari tăiate, așa a considerat englezoiul de cuviință să se comporte cu ele! Am cumpărat plasă de țânțari de la un magazin specializat pentru termopane, am dat jos bucata din plasa veche și am montat noua plasă, dar nu am partea de jos, șină cred că-i zice, nici nu știu cum se numește exact, aceea de la capătul plasei ( am pus foto ca să vedeți exact ce-mi trebuie ). Veniți vă rog cu o idee, un link ceva de unde să pot comanda sau ce pot pune în locul acelei șine ca să-mi țină plasa lipită de geam!

Suplimentar am o întrebare legată de încuietoarele de la ferestre! Geamul se închide pe ambele canale de pe toc, cel exterior și cel interior ( am pus foto ca să înțelegeți ). Pe canalul interior geamul stă mai etanș închis, cel exterior oferă geamului o oarecare marjă de aerisire cred! Are și alt rol? Cum trebuie ținut geamul când stă rulota parcată mai mult timp în parcare, cu geamurile închise etanș sau lăsate pe canalul de aerisire? Risc să mă trezesc cu apă de la ploaie în interiorul rulotei dacă nu le închid etanș?

Mersi frumos și scuze pentru deranj!

IMG_20190429_145957.jpg

IMG_20190429_150037.jpg

IMG_20190429_150204.jpg

IMG_20190429_150310.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Pentru partea de jos încearcă pe campingsportmagenta.it.
Geamurile le țin închise, praful și insectele nu sunt bine venite.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Felician

Mergi la cei care fac rulouri (jaluzele) interioare pentru termopane. Pentru blocare in partea inferioara, fie confectionezi din aluminiu/plastic acele stope...fie renunti la ele si faci prinderea pe scaiuri (arici) exact ca la rulourile pentru termopane.......sau, ar ma fi o solutie, legi o sfoara de mijlocul baghetei, cu un inel in celalalt capat, si "plantezi" sub geam o agatatoare de baie, doar ca o montezi cu capu'n jos. Cand pui inelul pe agatatoare, ruloul sta coborat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.