Achim

Mi-am luat mover, cum il aduc acasa?

1 postare în acest subiect de discuţie despre Mi-am luat mover, cum il aduc acasa?

Mi-am luat mover, cum il aduc acasa?

Achim

Va salut si va anunt ca mi-am luat un mover (sau macar cea mai mare parte din el) din Marea Britanie, de pe Ebay.

1eudc4.jpg

Fabricat 2007, pret 212 Euro.

Nu ma invidiati pentru ca nu e complet. Mai am nevoie de cutia electronica si telecomanda.
Am preferat sa-mi complic viata in felul acesta pentru ca pretul s-ar putea sa iasa mai bun. Vom vedea...

Oricum am doua intrebari pentru dvs:

Cutia electronica cu releele aferente se potriveste de la orice alt mover? Dupa parerea mea doar amperajul la care rezista releele  ce dau comanda catre motoare ar putea fi problema. Gresesc cumva?

A doua intrebare si mai importanta ar fi: Cum aduc eu fieratania de acolo? Am sa-i scriu separat lui @mario, doar poate ma poate indruma si altcineva.

Multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Vlad Tocae
      de Vlad Tocae
      Caut mover pt o rulota MMA 1050 (Bayerland Spinter 430)
      Evident ca pretul este important dar cel mai improtant este sa fie in stare perfecta de functionare
      De preferat cu role de aluminiu, dar nu este o conditie eliminatorie
      multumesc
    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, colegi!

Pentru cei care-si pierd telecomanda originala de la mover, exista cateva telecomenzi alternative, aproape universale, compatibile cu Truma, Carver, Powrtouch, Reich, Rhyno etc. dar nu cu toate odata!
      Ca exemplu, pe eBay (UK) exista acest vanzator la acest moment (aprilie 2019). Daca la momentul la care cititi acest aceasta postare, link-ul nu mai este valabil, cuvintele cheie pentru cautare sunt: "Universal Motor Mover Remote Handset" si, strict la modelul care este (era) in link, se adauga si: "Purpleline Enduro Quattro Royal Towsure".
      Nu este ieftina, dar o gasiti cam la jumatate din pretul uneia originale.
      Arata cam asa:

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Vand Rulota LMC Lord Ambassador 560 RBD
      An fabricatie 2007
      Inmatriculata in Romania.
      Panou solar 150W si acumulator de 140Ah.
      Frigider mare si congelator separat, ambele cu functionare 220V, 12V, gaz. 
      Chiuveta si aragaz cu 3 ochiuri, hota.
      Baie cu dus.
      WC cu golire exterioara
      Boiler apa calda 10 litri, 220V si gaz
      Bidon apa curata 100 litri.
      Incalzire in pardoseala.
      Soba Truma cu ventilatie, functionabila pe 220V si gaz
      Aer conditionat montat din fabrica.
      Pat matrimonial, separabil de restul rulotei prin usi culisante , cu spatial depozitare sub el.
      Canapea in forma de U care se poate transforma in pat de 2x2 metri, cu toate pernele retapitate.
      Mover rulota cu telecomanda.
      Iluminat complet cu led, banda de led deasupra canapelei.
      Marchiza Omnistore cu lungime de 4metri si deschidere de 3metri.
      Cupla anti-balans Alko
      Pret: 10.000 Eur

• Vana Petre
      de Vana Petre
      Vand mover rulota complet, format din cele 2 motoare, sistem de fixare, controler si telecomanda, marca "Carver". Este in stare perfecta, se preda cu proba! Pozele sunt reale.
      Pret 450€.
      Tel. 0752173334.

• Tibi Borza
      de Tibi Borza
      Salut si bine v-am gasit,

Dupa ce am pus rulota la iernat. Pot spune ca varianta 3 insi cu dai si trage si impinge nu imi este la indemana si as vrea sa pun un mover pe casuta. Avand in vedere ca avem de gand sa iesim cu ea la primavara am vreo 3 luni de cautat si facut teme de casa "cu si despre mover'e". Asa ca va intreb pe voi:

- Stiti/recomandati vre-un model anume de mover? Am citit discutiile deschise pe acest forum (la sectiunea mover)
      - Am inteles ca un sh ar fi in jur de 500-600 si unul nou 750+ eur + montaj. Aveti vreo parere pro/contra despre cele sh vs unul nou? Ar trebui sa ma uit/orientez dupa ceva anume? Desi nu este o diferenta mare, as vrea sa stiu ce optiuni am si in ce investesc.
      Daca am omis ceva, hai cu cartoful fierbinte

Multam fain,
      Tibi
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.