2 postări în acest subiect de discuţie despre Telecomanda (aproape) universala

Telecomanda (aproape) universala

NRLaurentiu

Salutare, colegi!

Pentru cei care-si pierd telecomanda originala de la mover, exista cateva telecomenzi alternative, aproape universale, compatibile cu Truma, Carver, Powrtouch, Reich, Rhyno etc. dar nu cu toate odata!

Ca exemplu, pe eBay (UK) exista acest vanzator la acest moment (aprilie 2019). Daca la momentul la care cititi acest aceasta postare, link-ul nu mai este valabil, cuvintele cheie pentru cautare sunt: "Universal Motor Mover Remote Handset" si, strict la modelul care este (era) in link, se adauga si: "Purpleline Enduro Quattro Royal Towsure".

Nu este ieftina, dar o gasiti cam la jumatate din pretul uneia originale.

Arata cam asa:

s-l1600.thumb.jpg.6deb208dff21eeb95ea77f45d2d29d96.jpg

• Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sionut

Don pacate, la mine (Sympark mover) nu merge.

• Upvote 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Vand Rulota LMC Lord Ambassador 560 RBD
      An fabricatie 2007
      Inmatriculata in Romania.
      Panou solar 150W si acumulator de 140Ah.
      Frigider mare si congelator separat, ambele cu functionare 220V, 12V, gaz. 
      Chiuveta si aragaz cu 3 ochiuri, hota.
      Baie cu dus.
      WC cu golire exterioara
      Boiler apa calda 10 litri, 220V si gaz
      Bidon apa curata 100 litri.
      Incalzire in pardoseala.
      Soba Truma cu ventilatie, functionabila pe 220V si gaz
      Aer conditionat montat din fabrica.
      Pat matrimonial, separabil de restul rulotei prin usi culisante , cu spatial depozitare sub el.
      Canapea in forma de U care se poate transforma in pat de 2x2 metri, cu toate pernele retapitate.
      Mover rulota cu telecomanda.
      Iluminat complet cu led, banda de led deasupra canapelei.
      Marchiza Omnistore cu lungime de 4metri si deschidere de 3metri.
      Cupla anti-balans Alko
      Pret: 10.000 Eur

• Tibi Borza
      de Tibi Borza
      Salutare,

Cu apropierea sezonului de pribegie, ma gandeam sa imi schimb boilerul electric Truma de pe rulota cu unul pe gaz. Motivul e destul de simplu. Am iesiri 99% off camping. Din acest motiv am 2 intrebari pentru cei mai avansati/"patiti" din voi, si nu numai

In cautarile mele (atat pe forum cat si in alte medii) am vazut ca cel mai des apar cele 2 modele (cand vine vorba de boiler. am vazut si varianta instant calore 7 dar nu sunt interesant momentan): Carver Cascade 2 si Truma. Asadar intrebarea mea catre voi este: Care este diferenta intre ele? Dincolo de bani. Ar trebui sa ma uit la ceva anume? Deocamdata suntem 2 persoane si vreau sa am linistea unui dus in rulota cand afara nu este inca "vara". De regula avem o sursa de apa in apropiere si pot sa iau cu mine 2 butelii pline. Asadar ce ma sfatuiti sa iau?

Si a 2ua intrebare: Daca tot am boilerul electric Truma. Sa il pastrez cand adaug unul pe gaz (sau dual gaz/electric), fiind din fabrica? Voi ce experiente aveti in situatii de genul?

Multumesc pentru sfaturi,
      Tibi
    • Vana Petre
      de Vana Petre
      Vand mover rulota complet, format din cele 2 motoare, sistem de fixare, controler si telecomanda, marca "Carver". Este in stare perfecta, se preda cu proba! Pozele sunt reale.
      Pret 450€.
      Tel. 0752173334.

• Alexandru Gatlan
      de Alexandru Gatlan
      Salutare, am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat. Am schimbat butelia si nu stiu daca are legatura sau nu dar truma se tot stinge si bubuie foarte tare, probabil se fac acumulari de gaze.
      A mai patit cineva ? Poate avea legatura cu vantul puternic?
      Multumesc in prealabil de ajutor.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.