Mihai Bradu

Carlig remorcare

8 postări în acest subiect de discuţie despre Carlig remorcare

Carlig remorcare

Mihai Bradu

Salutare comunitate.

Sunt extrem de hotărât să încep viața de rulotist.

Am văzut în 2 saptamani in jur de 20 de rulote. Unele impecabile unele la care iti cadea părul din nas. Am rămas în momentul de față axat pe 2 din ele. Dar bineinteles..... E nevoie de carlig, care mie imi lipseste cu desăvârșire.

Va rog frumos daca ati putea sa imi dati ceva sfaturi si îndrumări.

1. Trebuie să pun carlig nou sau e ok si SH? Datorita faptului ca rulotele sunt cam over budget as vrea sa ies relativ ieftin.

2. Cunoaște cineva un loc in TM care sa vândă carlige si sa faca si montajul?

 

Masina e BMW E46 combi an 2004

 

Va multumesc frumos 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut @Mihai Bradu

 Parerea mea este sa cumperi unul nou, nu sti niciodata cel sh, cat a fost folosit. Eu sunt fan Bmw si nu-asi pune unul folosit niciodata.:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

@Mihai Bradu salutare,

eu mi-am luat de pe ebay.de un carlig din dezmembrari si merge fantastic. Motivul a fost ca am vrut unul original, nu after-market.

am tot vazut pe olx carlige poloneze cu 100-150 euro si instalatie electrica cu cateva zeci. Teoretic sunt noi si mai bune insa in realitate nu se ridica la standardul celor originale care au costat 800-1000 euro initial.

in final toate isi vor face treaba, sunt sigur de asta.

Spor la cumparaturi sa ai

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males

Dacă ajungi cumva pe la Brașov, există o firmă care pune cârlige noi, instalație electrică adecvată, echipa de profesioniști. Totul se face in cateva ore, Preturi decente 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Eu as merge tot pe un OEM chiar daca ar fi second hand.

Eu am montat carlige second pe 2 din cele 3 masini ale mele si sunt functionale 100% , integrate in calculatorul masini....

Evident ca si pretul este pe masura dar totul este original.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 17 ore, Florin Males a scris:

Dacă ajungi cumva pe la Brașov, există o firmă care pune cârlige noi, instalație electrică adecvată, echipa de profesioniști. Totul se face in cateva ore, Preturi decente 

 

Dacă tot ai pomenit, n-ar fi rău să ne spui cum se numeste firma și un nr. de telefon pentru contact...:multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Daca un carlig a tractat o rulota sau alceva cu stabilizator din acela cu placute care se freaca de el, nu se cheama ca nuca e mai tocita? In concluzie, daca iei un carlig sh, nu trebuie sa tii cont de asta, si sa te asiguri ca nu iei unul foarte uzat,  masurand diametrul nucii cu sublerul in mai multe locuri? Presupunand ca au marimi standard si stii cat are unul nou. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai F

Eu am montat unul nou in Timisoara pe calea Buziasului, la 50m inainte de semaforul de la Optica. Este magazin si service pentru remorci.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.