Valentin Busca

Tasnad

14 postări în acest subiect de discuţie despre Tasnad

Tasnad

Valentin Busca

Frig si ploaie , GATA m-am saturat in noaptea de 29.04 orele19-20 plec catre Baile Tasnad.

Tarifele de campare sunt aceleasi ca in 2011 , am sa atasez raspunsul celor de acolo.

Ma scuzati pentru intarziere, preturi pt camp sunt urmatoarele:

- pt rulata 10 lei/zi

- curent: 10lei/zi

- intrare 15 lei/ zi pentru adulti.

Mai multe informatii gasiti pe site-ul nostru de web

Strand Termal

resp. nr de tel: 0769005471; 0261871240

Daca mai este vreun doritor de o prima balaceala pe 2014 il astept acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Salut

Pare fain tot ce am vazut si citit despre baile Tasnad .

App, ai mai fost acolo ptg ? Are vreun efect o cura de bai termale ? Sau este ca o "frectie cu apa rece la un picior de lemn "?

Dupa o cura de bai termale la Felix , chiar " am pace o perioada buna de vreme " superok.

Culmea, in Tasnad am facut o parte de armata, destul de mica, dar nu avea asa de mare amploare statiunea.

Oricum preturile sunt rezonabile , fata de alte locatii !

Imi pare rau ca nu pot onora invitatia  )(|, poate mai tarziu, pana in vara inca sunt singur, dar locatia ramane de actualitate !

O seara faina la toata lumea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

ptg Din ce se vede aici    Strand Mihaieni    nu prea pare a fi asa de " jalnic " raportat si la pret : strand, 15 lei adulti , 10 lei pensionari iar camparea pentru rulota tot 10 lei, nu stiu daca montezi cortul langa rulota ? |}) , iar curent tot 10 lei .

N-o fi "Laguna Albastra " s-au mai stiu eu ce alta locatie , dar nici chiar de lepadat n-as zice !

Chiar cu toate drumurile " praf " tot este mai bine zic eu, decat la un off camping unde se ajunge mult mai greu pe drumuri desfundate si mult mai "praf" si mai si pretinde o "taxa modica "de pana la 25- 35 de lei dar nu primesti in schimb nimic , decat campare .

Cel putin aici faci o " cura de apa termala ", ca pentru ce-o fi buna ? nu stiu , pe aici am gasit mai multe indicatii , reuma etc...poi mai ai si curent in cei 35 de lei, nu e cazul meu doar 25 de lei daca-o fi asa ?

Umbra n-o fi ea , se vede din poze  qx  , oricum stai la soare si in apa , iar seara se mai racoreste ! br

Apoi nici prea mare aglomeratie n-ar cam fi nevoie ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

  bsb !

Pentru a vedea cateva poze cu locul de campare dati click pe Poze strand Tasnad

rtr

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Frig si ploaie , GATA m-am saturat in noaptea de 29.04 orele19-20 plec catre Baile Tasnad.

Tarifele de campare sunt aceleasi ca in 2011 , am sa atasez raspunsul celor de acolo.

Ma scuzati pentru intarziere, preturi pt camp sunt urmatoarele:

- pt rulata 10 lei/zi

- curent: 10lei/zi

- intrare 15 lei/ zi pentru adulti.

Mai multe informatii gasiti pe site-ul nostru de web

Strand Termal

resp. nr de tel: 0769005471; 0261871240

Daca mai este vreun doritor de o prima balaceala pe 2014 il astept acolo.

:* ! Ai dreptate , dar l-am citat pe colegul Walkof , unde scie "strand Termal "iar antetul este "Tasnad ".

Daca era facuta observatia/atentionarea la momentul potrivit la postarea colegului nu greseam nici eu

Adevarat scrie Mihaileni dar scrie si Tasnad.

Probabil a avut in vedere ambele locatii, sunt si 2 nr de tel dar sunt de la Mihaileni, oricum sunt aproape cele 2 locatii !

Dar in cea de-a doua parte am postat " strand Termal " si "popas turistic Tasnad ", numai ca una din ele a fost stearsa !

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am fost la Tasnad anul trecut in vara, si in ceea ce ma priveste este "varza" de la un capat la celalat .

Cai de acces facute "praf" , statiunea la limita dintre un catun si un sfert de cartier .

Jalnic .

In spatele strandului unde sunt locurile de campare, nu stiu daca erau una sa doua salcii ceva mi groase ca mana .

Probabil o fi buna vreo cura pe acolo , ca altfel nu m-as duce nici platit.

:*

Nu am inteles ce inseamna " cai de acces facute praf "?

In schimb cand am vazut cum au fost " caile de acces la Tantava " am inteles cum ar " trebuii sa fie ".

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Monica

Salut, a mai fost cineva de curând la Tasnad???

Saptamana viitoare copiii au vacanța si am merge la bălăceală (daca tot e apa termala). Ce-mi recomandați?????

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

O balaceala in apa termala este oricand binevenita...superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Buna tuturor colegilor,

Eu ma duc frecvent la Tasnad fiind aproape, chiar acum ma pregatesc pt maine

dimineata la o tura , dar ce vreau sa spun este ca drumul a fost reparat si asfaltat

nou in statiune iar pentru campare este un loc linga strand foarte bine amenajat cu grupuri sanitare

si dusuri ca in strainatate , curent si spatiu de grill amenajat si de servit masa unde poti sa-l folosesti 

dupa bunul plac .

Singurul inconvenient la acest spatiu nou amenajat NU ESTE UMBRA, copacii plantati 

fiind mici. 

Altfel Tasnadul este o balaceala buna unde-ti incarci bateriile si te simti bine !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Asteptam daca se poate cateva poze si impresii de la iesire!

Va doresc distractie placuta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Monica
On 21 aprilie 2016 at 16:44, Monica a scris:

 

 

On 21 aprilie 2016 at 16:44, Monica a scris:

Salut, a mai fost cineva de curând la Tasnad???

Saptamana viitoare copiii au vacanța si am merge la bălăceală (daca tot e apa termala). Ce-mi recomandați?????

Buna, am petrecut 4 zile superbe la Tasnad. Drumul este foarte bun, a fost reparat recent. Vis-a-vis de ștrand s-a amenajat un camping, zona este îngrădită, iar la poarta exista paza in permanenta. Fiecare parcela este prevăzută cu panou electric, pentru branșare la electricitate. Grupurile sanitare curate, dușuri cu apa calda in permanenta. Pergole cu grătare si locuri pentru ceaun. Intrarea la stand costa: 15 lei/adult, 10 lei/elevi, studenți,  pensionari. Ce mi-a plăcut a fost faptul ca o data achitat costul pentru ștrand primesti o brățara cu care ai acces toată ziua in ștrand, adică poti sa ieși si sa reintri in ștrand de câte ori dorești. In primele zile temperatura a fost de 16 grade, ideală pentru bălăceală in apa termala. Au fost trei bazine funcționale  din cele 6 existente in ștrand, temperatura apei 39  grade. Este captata de la o adâncime de 1500 m, iar temperatura acestei la sursa are 70 de grade. Ultima zi a fost o zi însorita cu 21 grade si n-am prea stat in apa, a fost prea cald.

Minusuri: campingul nu-ți oferă posibilitatea de a branșa rulota la apa si la canalizare.

Cu siguranța ca vom mai face încă o ieșire la Tasnad, probabil in toamna. Am făcut si fotografii, însă încă nu am reușit sa le încarc de pe telefon. Revin curand cu foto.

Va doresc o seara frumoasa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Felicitari pentru ieseala si distractie @Monica si multumim pentru postare! :clapping:

Asteptam cu interes si pozele, ca sa fie treaba - treaba...superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Monica

neattza!

 

Cateva fotografii...

 

 

Drumul.jpg

 

 

o panorama.jpg

 

                                                        

 

Pergola.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

seara la Tasnad.jpg

 

La strand.jpg

 

Baietii.jpg

 

 

 

 

Intrare.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Foarte frumos! superok

Felicitari @Monica si multumim pentru fotografii! :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.