Mihai Bradu

Sfaturi..... Necesare.

4 postări în acest subiect de discuţie despre Sfaturi..... Necesare.

Sfaturi..... Necesare.

Mihai Bradu

Salutare comunitate.

 

Maine voi merge sa vad o noua rulota Coachman VIP in Lugoj.

 

Va rog frumos sa imi spuneti dupa ce ar trebuii sa ma uit in primul rand cand intru in ea. Mi se pare putin scumpa comparativ cu altele de pe net (peste buget).

Modelul spune proprietarul ca este din 1999.

Zilele urmatoare cu toate ca am fost atentionat de cei din comunitate @Claudiu Muresan si @Vana Petre voi merge la Arad sa vad ceva (probabil doar ca Window shopping) si in Sebis sa vad un swift challenger 2002.

 

In rest din pacate nu prea gasesc in bugetul de 3000 - maxim 3500 euro oferte pe internet. (cel putin cele cu cabina de dus separata)

 

Credeti ca ar trebuii sa extind cautarea peste hotare? 

 

 

Va multumesc frumos.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin  Leitoiu

Parerea mea este sa le vezi pe cele de la noi din tara si  vei simti cand vei intalni aleasa :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Nu te du la  Arad , mai ales la Pecica.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
La 17.03.2019 la 22:20, Mihai Bradu a scris:

Salutare comunitate.

 

Maine voi merge sa vad o noua rulota Coachman VIP in Lugoj.

 

Va rog frumos sa imi spuneti dupa ce ar trebuii sa ma uit in primul rand cand intru in ea. Mi se pare putin scumpa comparativ cu altele de pe net (peste buget).

Modelul spune proprietarul ca este din 1999.

Zilele urmatoare cu toate ca am fost atentionat de cei din comunitate @Claudiu Muresan si @Vana Petre voi merge la Arad sa vad ceva (probabil doar ca Window shopping) si in Sebis sa vad un swift challenger 2002.

 

In rest din pacate nu prea gasesc in bugetul de 3000 - maxim 3500 euro oferte pe internet. (cel putin cele cu cabina de dus separata)

 

Credeti ca ar trebuii sa extind cautarea peste hotare? 

 

 

Va multumesc frumos.

 

Din bugetul de 3000 - 3500 euro scazi 350-400 e combustibil, cheltuiala de drum ( vignete, cafele, toalete , etc ). Poate vreo noapte sau doua nopti de cazare la un hotel, numere temporare pentru a tracta rulota pana acasa ( daca nu le ai in pretul rulotei ). 

Spre sfarsit ramai cu 2000 - 2800 euro pentru rulota.

Parerea mea este ca merita sa mergi pe afara dupa rulota daca ai un buget mai mare, la bugetul tau cred ca o sa gasesti o rulota oK si in tara.

Cand am cumparat prima rulota din Olanda pe langa coaturile rulotei am cheltuit 1000 euro pe cele mentionate mai sus.

Bafta!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.