Ionut Airinei

Capac lateral rulou

12 postări în acest subiect de discuţie despre Capac lateral rulou

Capac lateral rulou

Ionut Airinei

Salutare,

 

Aveti idee de unde pot cumpara capacele laterale de la rulou? La mine are urechile rupte.

 

M-am uitat pe la exis dar nu am găsit.

 

Am atasat și 2 poze relevante.

 

Multumesc frumos!

8FCCB0B5-BB3B-4E31-AF15-37C1B54A94D5.jpeg

F20AF6AE-14AF-4B71-9CD2-DBCEAFCB9607.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan C.

Salut.

Eu am contactat un baiat care detine o imprimanta 3d. Am avut si o piesa buna. A facut desenul 3d dupa aceasta si a printat piesele lipsa. Au iesit mai bine decat ma astepatam, la un pret destul de rezonabil, dupa ce am cerut oferte la mai multe firme si persoane fizice. Voi reveni cu poze.

Modificat de Fejer Antal
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

In primele doua poze se pot vedea atat piesele vechi cat si cele noi.

In urmatoarele, piesele noi, montate.

20200511_191052.jpg

20200511_191112.jpg

20200511_193932.jpg

20200511_193945.jpg

Modificat de Fejer Antal
  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Am mai scris pe forum - in general pentru Remis gasiti aici, iar pe alte pagini de pe acelasi site gasiti si alte componente pentru alte modele/firme.

 

Autorul postarii (@Ionut Airinei) din 2019, probabil a gasit o sursa, insa nu ne-a impartasit si noua solutia gasita. Stau si ma intreb daca mai are rost sa-mi bat capul/pierd timpul furnizand informatii, daca putini din cei aflati la ananghie cauta si si mai putini impartasesc din experienta... :(

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut Airinei

Salut, Multumesc mult @Bogdan C.. Îmi poți da, te rog, in privat datele persoanei care ți-a făcut piesele?

 

@NRLaurentiu, nu știu de unde ai tras concluzia ca am rezolvat și nu am împărtășit? Nu am rezolvat nimic, am făcut doar o cârpeală (un holsurub in plus și niște banda dublu adezivă) dar nu am rezolvat problema. Multumesc frumos pentru, dar nu par la fel cu cele pe care le caut eu.

 

O zi buna!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Ionut Airinei iti las datele de contact aici. poate mai au si alti colegi nevoie.

Baiatul, desi destul de ocupat, a fost prompt si serios. preturile practicate au fost cam la 50-60% fata de alte oferte primite.

 

Contact:  Vlad Morgovan - Tel: 0755135377

 

Il gasiti si pe facebook sub acelasi nume.

Ideal e sa ai macar o piesa buna din ceea ce vrei sa o reconstruiasca. Aceasta nu va avea de suferit si o vei primi inapoi cu piesele noi.

 

@NRLaurentiu Acelasi sentiment il am si eu, insa nu de fiecare data ne racim gura de pomana sau "solicitantul" a rezolvat ceva.

In tradevar, ies putin din subiect si ma gandesc la acea rulota pentru care ne-am racit cu totii gura cu sfaturi, si a fost refacuta intr-um mare fel cu lambriu de lemn, care nici macar nu a fost montat corect.

Trist, dar nu te necaji. Nu avem toti aceeasi mama.

 

  • Like 5
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos Alexandrescu
acum o oră, Bogdan C. a scris:

poate mai au si alti colegi nevoie.

Baiatul, desi destul de ocupat, a fost prompt si serios. preturile practicate au fost cam la 50-60% fata de alte oferte primite.

 

Contact:  Vlad Morgovan - Tel: 0755135377

 

Il gasiti si pe facebook sub acelasi nume.

Ideal e sa ai macar o piesa buna din ceea ce vrei sa o reconstruiasca. Aceasta nu va avea de suferit si o vei primi inapoi cu piesele noi.

Eu unul iti multumesc. Foarte util contactul. :salutare!: 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Dragos Alexandrescu Cu drag!

Ajut cu tot ce pot de cele mai multe ori de la distanta si gratuit, doar membrii acestei comunitati.

Asta ne ajuta sa fim oameni frumosi, mai legati si mai priceputi.

Am tinut legatura cu cativa care au rulotele in reparatii capitale, astfel reusind sa-si repare rulotele cu probleme destul de costisitoare, sau fiind in curs de reparatie.

Recomand de fiecare data cele mai bune materiale. Uneori acestea por fi mai ieftine, dar nu in totdeauna este loc de compromisuri. Nu o data, au venit la reparat rulote de la 3 service-uri cunoscute(nu conteaza care), remasticare cu silicon sanitar, cu strustura sau izolatie noua ne lipita pe tabla, cu fel de fel de solutii ieftine si inproprii. Pacat ca pretul platit acelor service-uri nu a fost proportional cu calitatea lucrarilor.

Cum zicea mai sus @NRLaurentiu uneori, dupa ce dam cate un sfat (ca ne este cerut), nu suntem bagati in seama, sau nu primim si un feed back dupa remediere. Nu pentru noi, ca oricum putem dormi si fara asta, dar pentru intreaga comunitate. pentru a vedea si ceilalti colegi, mai noi sau mai vechi, care sunt mai pasivi, ca lucrurile se pot rezolva. Din punctul meu de vedere, cam asta e rulotismul si rostul acestui forum.

 

Scuze de Off Topic, dar m-am racorit putin. :noroc:

  • Like 7
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut Airinei

Multumesc mult!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

 

Un mic filmulet cu prelucrearea uneia dintre piesele replicate de fciorul asta fain. :OK::noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Bogdan C. Asta este topicul, am luat și eu legătura cu un prieten ce are la serviciu o imprimanta 3d poate mă ajută el.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.