Teo Raducanu

Parcare rulote în zona de Vest a Bucureștiului

8 postări în acest subiect de discuţie despre Parcare rulote în zona de Vest a Bucureștiului

Parcare rulote în zona de Vest a Bucureștiului

Teo Raducanu
La 2/21/2019 la 9:56, NLaurentiu a scris:

Buna ziua, dragi colegi!

 

Am rugamintea sa ma ajutati sa tin rulota in curte, contra cost si pe termen lung.

Lungimea rulotei este de 553 cm, iar latimea este de 210 cm.

In prezent o tin prea departe de domiciliu, la 28 Km, din care 19 Km in diagonala prin Bucuresti...

Astept propuneri doar din zona de Vest a Bucurestiului --> Militari, Chiajna, Rosu, Dragomiresti, Domnesti, Bragadiru, Bîcu etc.

Ofertele va rog frumos sa le trimiteti doar prin SMS cu nume, zona, conditii si pret la numarul de telefon 0728.096.478 si revin eu cu un apel.

 

Multumesc frumos,

Laurentiu

 

Sall Laurentiu.

Ce zici sa vorbesti, sau daca cunosti pe cineva la primaria sector 6.

Un teren pentru inchiriat, bineinteles contra cost la o suma acceptabila.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin Ionescu
în urmă cu 12 ore, Teo Raducanu a scris:

 

sall Laurentiu, ce zici sa vb.sau daca cunosti pe cineva la primaria sector 6.un teren pentru inchiriat, bine inteles contra cost cu o suma acceptabila.

Va salut domnilor ! Eu personal ma ocup de mai bine de 10 ani de de tranzactii imobiliare in sect 6 zona Dr Taberei, Prel Ghencea, Bragadiru ! Si eu am rulota la 60 km de Bucuresti si intentionez sa o aduc aproape  !

Astfel daca ne-am strange mai multi poate reusesc sa gasesc un teren de inchiriat la un pret modic, ceva imprejmuit poate chiar cu ceva verdeata, SI DE CE NU CU ELECTRICITATE sa putem beneficia si de weekend cand nu suntem plecati !!!

Astept propuneri si pareri !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Vă rog să continuați aici discutia despre locuri de parcare in București sau zona de Vest :multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Buna dimineata!

 

@Alin Ifrim, multumesc, am vazut anuntul, insa terenul este pus la vanzare de mult timp, amenajarea este zero (noroi cat cuprinde), iar in caz de incendiu la una dintre rulote, a ta devine victima sigura. In plus, este departe din punctul meu de vedere.

 

@Teo Raducanu si @Catalin Ionescu, interesante propunerile! Ramane sa facem o lista cu doritorii din sectorul 6, sa vedem cam cati sunt dispusi sa se asocieze. Intre timp am vazut un anunt cu parcare in zona de pe partea stanga cum intri in Domnesti, insa nu am ajuns sa vad care sunt conditiile. Ar mai fi ceva terenuri pe str. Prelungirea Ghencea, pe partea dreapta inainte de a iesi pe centura. Dar cred ca sunt vanate pentru imobiliare si pretul ar fi prohibitiv. Dar daca am gasi totusi in zona, ar fi super pentru ca ar fi facila plecarea cu rulota spre Vest pe A1, spre Nord pe A3,  dar si spre Est pe A2, folosind portiunea modernizata a centurii.

 

Asadar, cine doreste sa parcheze mai aproape rulota si sa ne asociem pentru inchiriere/vanzare teren, sa dea un semn de viata aici, sa facem un studiu de prefezabilitate! :)

 

Trebuie sa ne gandim bine inainte. Terenul ar trebui sa fie ingradit, sa existe curent electric pentru a putea asigura iluminatul pe timpul noptii. In plus, trebuie sa ne gandim si la paza permanenta. Ar trebui sa vedem daca un teren mai mare sau unul mai mic ne-ar fi util. Insa totul depinde de cati se vor inscrie pe lista, de cat sunt dispusi sa investeasca etc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
în urmă cu 1 oră, NLaurentiu a scris:

Buna dimineata!

 

@Alin Ifrim, multumesc, am vazut anuntul, insa terenul este pus la vanzare de mult timp, amenajarea este zero (noroi cat cuprinde), iar in caz de incendiu la una dintre rulote, a ta devine victima sigura. In plus, este departe din punctul meu de vedere.

 

@Teo Raducanu si @Catalin Ionescu, interesante propunerile! Ramane sa facem o lista cu doritorii din sectorul 6, sa vedem cam cati sunt dispusi sa se asocieze. Intre timp am vazut un anunt cu parcare in zona de pe partea stanga cum intri in Domnesti, insa nu am ajuns sa vad care sunt conditiile. Ar mai fi ceva terenuri pe str. Prelungirea Ghencea, pe partea dreapta inainte de a iesi pe centura. Dar cred ca sunt vanate pentru imobiliare si pretul ar fi prohibitiv. Dar daca am gasi totusi in zona, ar fi super pentru ca ar fi facila plecarea cu rulota spre Vest pe A1, spre Nord pe A3,  dar si spre Est pe A2, folosind portiunea modernizata a centurii.

 

Asadar, cine doreste sa parcheze mai aproape rulota si sa ne asociem pentru inchiriere/vanzare teren, sa dea un semn de viata aici, sa facem un studiu de prefezabilitate! :)

 

Trebuie sa ne gandim bine inainte. Terenul ar trebui sa fie ingradit, sa existe curent electric pentru a putea asigura iluminatul pe timpul noptii. In plus, trebuie sa ne gandim si la paza permanenta. Ar trebui sa vedem daca un teren mai mare sau unul mai mic ne-ar fi util. Insa totul depinde de cati se vor inscrie pe lista, de cat sunt dispusi sa investeasca etc.

Pentru a obtine un pret f bun as merge pe o suprafata mai mare , acestea sunt mai greu de inchiriat ! Referitor la terenurile situate stradal pe Prelungirea Ghencea aceste sunt de vanzare pentru dezvolare imobiliara, pretul pe masura 200 euro/mp deci pica.

Pe centura apropae de intersectia cu Domnesti este un teren de 10000 mp dar nu stiu daca o sa l parceleze !

Ma gandesc din ce in ce mai serios la o investitie pe domeniul nostru, si de parcare rulote, service, spalatorie, poate si un magazin de accesorii pe viitor ! 

Referitor la paza , atata timp cat exista curent cred ca un sistem de supravegehere video accesibil din telefon reprezinta o varianta ! Dublata de un echipaj de la o firma de securitate care sunt non stop pe zona !

Dupa bariera Domnesti preturile sunt mult mai accesibile ! Poate reusesc in zilele urmatoare sa fac un drum in zona !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Buna dimineata, @Catalin Ionescu !

 

Banuiesc ca terenul este de tip fasie. Nu e fezabil dpdv al pazei. Tot referitor la paza, indiferent ce sistem de supraveghere electronic am pune, paza umana descurajeaza tentativele. Asadar, trebuie sa fie si usor de supravegheat fizic. Cand paznicul isi face rondul, nu trebuie sa mearga pana se plictiseste pana in fundu' terenului. Avand in vedere ca pot fi cateva zeci de rulote in acea parcare, tentatia este mare pentru hoti.

 

Foarte buna ideea cu diversificarea serviciilor oferite! Eu as renunta la serviciul actual daca as putea munci de placere!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
în urmă cu 9 ore, NLaurentiu a scris:

Buna dimineata, @Catalin Ionescu !

 

Banuiesc ca terenul este de tip fasie. Nu e fezabil dpdv al pazei. Tot referitor la paza, indiferent ce sistem de supraveghere electronic am pune, paza umana descurajeaza tentativele. Asadar, trebuie sa fie si usor de supravegheat fizic. Cand paznicul isi face rondul, nu trebuie sa mearga pana se plictiseste pana in fundu' terenului. Avand in vedere ca pot fi cateva zeci de rulote in acea parcare, tentatia este mare pentru hoti.

 

Foarte buna ideea cu diversificarea serviciilor oferite! Eu as renunta la serviciul actual daca as putea munci de placere!

Buna seara, terenul este ok, are o deschidere la centura de 200 ml, doar ca este fff mare, referitor la diversificarea serviciilor eu o vadca o oportunitate de a face exact ce ne place, mare dreptate ai !

Poate avem ocazia sa ne intalnim prin plimbarile noastre si dezbatem pe larg subiectul !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.