Damian Bogdan

Vand Rulota LMC Lord Ambassador 560 RBD

5 postări în acest subiect de discuţie despre Vand Rulota LMC Lord Ambassador 560 RBD

Damian Bogdan

An fabricatie 2007
Inmatriculata in Romania.
Panou solar 150W si acumulator de 140Ah.
Frigider mare si congelator separat, ambele cu functionare 220V, 12V, gaz. 
Chiuveta si aragaz cu 3 ochiuri, hota.
Baie cu dus.
WC cu golire exterioara
Boiler apa calda 10 litri, 220V si gaz
Bidon apa curata 100 litri.
Incalzire in pardoseala.
Soba Truma cu ventilatie, functionabila pe 220V si gaz
Aer conditionat montat din fabrica.
Pat matrimonial, separabil de restul rulotei prin usi culisante , cu spatial depozitare sub el.
Canapea in forma de U care se poate transforma in pat de 2x2 metri, cu toate pernele retapitate.
Mover rulota cu telecomanda.
Iluminat complet cu led, banda de led deasupra canapelei.
Marchiza Omnistore cu lungime de 4metri si deschidere de 3metri.
Cupla anti-balans Alko
Pret: 10.000 Eur

LMC1.jpeg

LMC2.jpeg

LMC3.jpeg

LMC4.jpeg

LMC5.jpeg

LMC6.jpeg

LMC7.jpeg

LMC8.jpeg

LMC10.jpeg

LMC12.jpeg

LMC13.jpeg

LMC14.jpeg

LMC15.jpeg

LMC16.jpeg

LMC17.jpeg

• Like 3

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu Cica

Puteti spune ce este in poza cu acel mic recipient cu lichid colorat din care pleaca 2 furtune?

NU cumva aveti centrala cu calorifere?

Iar langa este si o supapa de presiune?

Link către postare
Fejer Antal

Arata foarte frumos si e bine dotat. Sigur se va bucura noul proprietar de ea. Mult scucces la vanzare:noroc:

• Upvote 1

Link către postare
Damian Bogdan
La 2/24/2019 la 10:56, Ovidiu Cica a scris:

Puteti spune ce este in poza cu acel mic recipient cu lichid colorat din care pleaca 2 furtune?

NU cumva aveti centrala cu calorifere?

Iar langa este si o supapa de presiune?

Recipientul este vasul cu antigel de la încălzirea in pardoseala. Are si supapa de presiune.

• Like 1

Link către postare
Damian Bogdan

Vândută!

Mulțumesc frumos pentru găzduire. 

• Like 1

Link către postare

Anunt !
S-a deschis oficial platforma de vanzare accesorii Rulote si Autorulote www.xgocamping.ro, iar pentru membrii acestui forum oferim un discount de 5% de la preturile de pe site. Pentru comenzi mai mari, discountul poate fi chiar mai mare.
Pentru validare, transmiteti user-name de inregistrare pe xgocamping.ro si adresa de mail la contact@xgoautorulote.ro
Va multumim !
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare colegi rulotisti,
      Zilele urmatoare planuiesc sa ma duc la Vadu. Nu am mai fost de ceva timp si as avea întrebări ptr cei care au fost anul acesta. 

1. Se mai poate campa in spatele dunei fara amenda? 
      2. Semnalul vodafone/orange 4g este bun? Te poti uita la un film?
      3. Am vazut cateva locuri interesante in zona vadu. As vrea sa aflu si parerea voastra despre aceste locuri. 
      4. Exista vreun loc unde sa fie sursa de apa aproape? izvor, fantana, pompa? 
      5. Se poate lua apa din Satul Vadu? Stiu izvorul din Corbu, dar este cam departe
      6. Este permisa camparea pe portiunea dintre lacul sinoe si mare? 
    • Alin P.
      de Alin P.
      Buna Dimineata.
      Am un cort de vanzare dimensiuni 5, 50 lungime snur , total 7, 5 ca si nou. Am cumparat rulota impreuna cu el , dar nu se potriveste.Este complet inclusiv perdelute.
      Culoare maro -gri. 
      Eventual schimb cu unul mai mare.
    • Vasile Oae
      de Vasile Oae
      Desi am cumparat-o la câteva zile după Paste, abia acum pot spune că am oficial rulota. Și asta pt că de doua zile mi-au venit numerele.  Până nu am văzut-o cu numere, din superstiție nu am vorbit de ea, desi pe forum activez de ceva vreme.
      In Arges e o întreagă nebunie cu programările la RAR și serviciul înmatriculări. Durează de te saturi, si nu am fost inspirat când am făcut programrea la RAR sa o fac și pe cea la numere. Am așteptat să trec RAR-ul, sa îmi vina cartea de identitate și abia apoi am făcut programare la numere.
      Nu mai contează, acum o am valida. Mi-am făcut pt siguranță și permisul pe categoria B96 (4250 kg), desi cu mașina mea nu depășesc 3500.
      Abia am avut timp pt verificarea instalațiilor, modificat lampi de pe tub pe LED, pt o curățenie....din astea casnice. 
      Este un Swift Sandymere din 1997. Se prezintă destul de bine pentru vârsta ei.
      Dotările tipic englezești. Baie cu cabina de dus separata (asta a fost ideea mea fixa, vom vedea cat este de utila așa).
      Mover, cort.

• Daniel P
      de Daniel P
      Pentru ca pe 8 martie a.c. imi expira asigurarea RCA la rulota, a trebuit s-o reinnoiesc si cea mai ieftina polita pe RCA ieftin , site de pe care am comandat mereu pentru masina si rulota,  am platit pentru 12 luni, 148 lei la ASIROM...
      Aproape dublu fata de anul trecut cand am achitat pentru aceiasi rulota, MMA 1350 Kg,  in jur de 80 lei...
      De aceea am considerat util sa deschid acest topic si sa vedem care ar fi cele mai bune variante pentru polita RCA, dar si cele pe care ar trebui sa le evitam...
      Deasemenea, tot aici sa discutam si despre impozitul pe care trebuie sa-l achitam pentru rulotele noastre...

• Felician
      de Felician

Posesorii de drept ai rulotei (rude) s-au cam mutat "la Anglia" asa ca m-am gandit ca e pacat sa o las asa...in conservare.
      Asa ca initiez si eu prezentarea rulotei...chiar daca la "FISC" nu apare numele meu pe actele de proprietate.

Avantajul este clar: vedem cat de bine ne acomodam cu acest gen de campare si, cand vom simti ca este momentul, o sa cumparam una doar a noastra (sau poate chiar pe aceasta).

Imi place la aceasta rulota ca are cabina de dus amplasata separat fata de toaleta.

Weekendul trecut am reusit sa montez la automobil ansamblul bara-carlig si sper ca in timpul cel mai scurt sa rezolv si instalatia electrica cu tot cu modul.

Prima campare este din ce in ce mai aproape...undeva dupa 17.06.2019. Multumesc acestei comunitati pentru informatiile utile de care deja tin cont in planificarea acestei drumetii.
      Cam atat. Mai multe detalii și impresii voi avea după prima escapada.

P.S.: Cred ca at fi mai util daca la rubrica in care ne prezentam am putea sa adaugam si detaliile despre rulota, masina, familie...purcel. Integrarea informatiilor utilizatorului sub un singur topic ar avea sens in cadrul a ceea ce se cheama "comunitate". Oricum ar fi, decizia moderatorilor este cea mai buna!

Spor!

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.