Raduvasil

Dubă frigorifica

7 postări în acest subiect de discuţie despre Dubă frigorifica

Dubă frigorifica

Raduvasil

Ce credeti, izolatia unei dube frigorifice si-ar face treaba cat de cat daca o transform în autorulota? Mai scutesc niste munca...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Salut, Radu! (ca stapanul n-are gura)

 

Noi nu credem nimic! Dar daca te descurci cu mirosul, atunci raspunsul este da.

 

Succes!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S
52 minute în urmă, NLaurentiu a scris:

Salut, Radu! (ca stapanul n-are gura)

 

 

Salut , nu știu exact ce vrea să facă dar nici nu vrea să înțeleagă .

Vad că deschide multe topicuri cu exact același problema , când putea sa scrie tot în primul topic deschis .

O frigorifica pe 3.5 tone este mica deoarece este grea daca depășește o lungime anume și mai mult că sigur este pe axa dubla .

Am scris și în primul topic ce este de făcut și mi sa atras atenția că nu vrea să scoată peretele , adică vrea sa facă o cacealma o dubă care nu este duba , este camper care nu este camper , nu înțeleg.

Fiecare face ce vrea .

 

 

P.S  Bună asta cu stăpânul.....:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raduvasil

Ma faceti sa ma simt foarte nedorit aici...

Pe scurt:

-Incerc sa gasesc o solutie cat mai ieftina de a imi putea duce fiul pasionat de cele doua razboaie mondiale într-o excursie prin locurile semnificative, excursie despre care sper sa fie cea mai frumoasă din viața lui de până acum.

-Am crezut ca e un forum si pentru novici, pentru sfaturi utile chiar si pentru cei care nu au absolut nicio idee despre lumea (auto)rulotelor. Mi-am si scuzat ideile nastrusnice intr-o alta postare. M-am înșelat? Daca e doar pentru inițiați, ma scuzati si ma retrag.

-Am deschis mai multe topicuri dorind să scriu la subiect si sa nu încalc regulamentul.

-Tehnic vorbind, se poate si cu perete, si cu frigorifica, si cu axa simpla, mai ales atât timp cât părerea celor lângă care parchez nu ma intereseaza absolut deloc. Am facut excursii in țară aruncând o saltea într-un Vito total neamenajat pe care îl aveam la dispoziție și ne-am simtit minunat.

-Cat despre salut, nu am multa experienta pe forumuri, am crezut ca odata intrat si salutat in sectiunea de prezentare, s-au făcut prezentările si putem sa trecem la subiect, fără să salut la fiecare nou subiect. Dacă am ofensat pe cineva cu asta, imi cer scuze!

-Despre soluția pe care o voi folosi in cele din urma, va fi cea mai nonconformistă pe care ati vazut-o vreodată, va promit! Va voi anunța la momentul respectiv. 

PS: va rog mutați, daca e cazul, subiectul acesta in sectiunea corespunzătoare. Multumesc?!

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Raduvasil

Cred ca exagerezi, nu are nimeni nimic cu tine, chiar în toate topicurile ti-au răspuns colegii! Acum daca raspunsul lor nu te mulțumește e problema ta!

App, vad ca tu esti destul de documentat in ceea ce vrei sa faci si n-aș zice ca, conteaza foarte mult parerea noastră!

Apreciez cand spui ca vei folosii solutii ce crezi ca merită, "cea mai nonconformistă", solutie nemaivăzută de noi rulotisti, chiar astept sa vad "ce poti face"!!!

Dacă urmareai posturile colegilor care au facut conversii erai mai edificat! Fac referire la conversia colegilor: @Alin Opran, @Ionut C. si nu in ultimul rand @Gabriel Schuster

Dar sunt convins ca n-ai urmărit postările lor! Ai mizat pe faptul că ti se oferă totul "pe tava"! Te-ai amăgit doar, zic eu!

Vezi  efectiv faci ceva mai primești sfaturi/îndrumări dar asa de-a gata "pe tava nu-ți iese pasența! 

Ma-ntreb unde este "eul nostru" cand facem ceva pentru noi la indicația altora?

Să nu uităm că trăim în vremuri in care nu prea se oferă nimic moka!

App, eu cand am cumpărat si prima si ce-am de-a doua ruletă n-am cerut sfatul nimănui in schimb am ajutat diverși colegi pentru a-și cumpăra rulote: satisfacția "0"! Atunci de ce sa mai dau sfaturi/ajutor???

Oricum bafta in proiectul tau! 

Ține aproape!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Izolația unei dube frigorifice este superioară multor autorulote. Poți transforma liniștit o frigorifică din acest punct de vedere.

Nu te descuraja de reacții negative, se întâmplă ca în scris sa nu fii întotdeauna înțeles de ceilalți. Ai răbdare sau nu lua în seamă decât ceea ce-ți folosește. 

Succes în proiect! 

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu R.

In cea ce priveste izolatie este ok, acum depinde de tine daca vei fi multumit de spatiu, confortul si utilitatile pe care le vei investi in proiect.

Incearca sa-ti faci ceva schite si ceva costuri pt utilare sa vezi daca se merita. Baftă!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.