Florin Stoica

Salut

19 postări în acest subiect de discuţie despre Salut

Salut

Florin Stoica

Salut,

 

Ma numesc Florin Stoica si locuiesc in Sibiu (Selimbar). Anul trecut am iesit prima data cu rulota. Era inchiriata. A fost o super experienta, atat mersul, cat  si locuitul in rulota sau mai degraba faptul ca stateam mai mult afara in natura. Dar poate cel mai mult mi-a placut caldura, prietenia si respectul pe care l-am intalnit la oamenii din campinguri. 

 

Tot anul trecut am remarcat ca e destul de greu sa gasesti o rulota de inchiriat. Am gasit pana la urma una in judetul Cluj la cineva si am avut un concediu superb. Am vrut sa repet experienta si anul acesta. Cu o mica schimbare.  Am cumparat o rulota Weinsberg 450FU atat pentru mine si familia mea, cat si ca sa o inchiriez.

 

E prima rulota, sunt nou in zona asta si am multe de invatat. Am intrat pe forum pentru a afla cat mai multe despre rulote, camping-uri si a cunoaste oameni noi. Multumesc pentru ca m-ati acceptat pe forum.

 

Seara frumoasa,

Florin Stoica

IMG_20181228_104539.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Sorin  Leitoiu

:noroc::default_bun_venit:@Florin Stoica!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

@Florin Stoica ar fi benefic pentru noi toti de pe acest forum , sa ne prezinti si noua rulota ....cu poze ar fi cel mai elocvent . Studiaza regulamentul acestui forum si vei gasi usor topicul privitor la prezentarea rulotei :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Stoica
3 minute în urmă, Sorin Leitoiu a scris:

:noroc::default_bun_venit:@Florin Stoica!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !

Multumesc.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian A

Salut si cat ma multe iesiri. E prima rulota Weinsberg cu geam in fata, pe care o vad.

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit în această comunitate @Florin Stoica ! :salutare!: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate frumoasa.  Frumoasa rulota sa o stapanesti sanatos si sa ai parte ea !:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Stoica

Salut,

 

Multumesc pentru urari. Am adaugat si prezentarea rulotei in sectiunea "Rulota mea". 

 

Seara faina tuturor!

Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Stoica
în urmă cu 16 ore, Cristian A a scris:

Salut si cat ma multe iesiri. E prima rulota Weinsberg cu geam in fata, pe care o vad.

 

Salut Cristian,

 

Multumesc. Rulota are un pachet care include geam fata, un rezervor de apa de 75L, dus exterior si iesire cu mufa rapida pentru gaz.

 

Inteleg ca ai tot Weinsberg 450FU. Esti multumit de ea?

 

Seara faina,

Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian A
în urmă cu 7 ore, Florin Stoica a scris:

 

Salut Cristian,

 

Multumesc. Rulota are un pachet care include geam fata, un rezervor de apa de 75L, dus exterior si iesire cu mufa rapida pentru gaz.

 

Inteleg ca ai tot Weinsberg 450FU. Esti multumit de ea?

 

Seara faina,

Florin

In aprilie Weinsberg-ul meu face 2 ani si 40 iesiri. Sunt foarte multumit de rulota. Am si facut o gramada de modificari la ea (panouri, acumulator, boiler pe gaz, marchiza cu laterale , modificat circuitul electric, de apa si vent, inaltat garda la sol cu 7 cm,  modificari pt iarna etc etc)

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad
La 17.2.2019 la 22:17, Florin Stoica a scris:

Salut,

 

Ma numesc Florin Stoica si locuiesc in Sibiu (Selimbar). Anul trecut am iesit prima data cu rulota. Era inchiriata. A fost o super experienta, atat mersul, cat  si locuitul in rulota sau mai degraba faptul ca stateam mai mult afara in natura. Dar poate cel mai mult mi-a placut caldura, prietenia si respectul pe care l-am intalnit la oamenii din campinguri. 

 

Tot anul trecut am remarcat ca e destul de greu sa gasesti o rulota de inchiriat. Am gasit pana la urma una in judetul Cluj la cineva si am avut un concediu superb. Am vrut sa repet experienta si anul acesta. Cu o mica schimbare.  Am cumparat o rulota Weinsberg 450FU atat pentru mine si familia mea, cat si ca sa o inchiriez.

 

E prima rulota, sunt nou in zona asta si am multe de invatat.

Am intrat pe forum pentru a afla cat mai multe despre rulote, camping-uri si a cunoaste oameni noi. Multumesc pentru ca m-ati acceptat pe forum.

 

Seara frumoasa,

Florin Stoica

 

 

Salut Florin ... 

Un calduros " BUN VENIT" in aceasta MINUNATA comunitate ....  :default_bun_venit:

Cat de nou esti in "zona asta" , ne-ai aratat in pagina web , unde prezinti rulota de mai sus  incl. preturile pentru inchiriere. Apare chiar si pe OLX

Nimic rau in asta , .... reclama, bat-o vina. :bravo:

Vezi sectiunea  "INCHIRIERI RULOTE"  !

 

O zi buna ! :noroc:

 

P.S.

E OK site-ul  web ! --> https://www.freespiritliving.ro/

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Stoica
în urmă cu 13 ore, Cristian A a scris:

In aprilie Weinsberg-ul meu face 2 ani si 40 iesiri. Sunt foarte multumit de rulota. Am si facut o gramada de modificari la ea (panouri, acumulator, boiler pe gaz, marchiza cu laterale , modificat circuitul electric, de apa si vent, inaltat garda la sol cu 7 cm,  modificari pt iarna etc etc)

 

Modificarile mi se par foarte faine. Am pus si noi panouri si acumulator. Urmeaza marchiza. Ar trebui sa vina saptamana asta si sa o montez in weekend. Apoi as vrea sa montez mover pentru ca nu reusesc sa o misc nici macar daca ma ajuta sotia. De asta nici nu am iesit pana acum.

 

As fi curios cum se face schimbarea boiler-ului existent pe 220V cu unul pe gaz sau combinat. E complicat? 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Stoica

@Mihai-Arad Salut Mihai,

 

Multumesc de urari.

 

E facut de mine site-ul. L-am inceput in decembrie. Ma bucur daca iti place. E facut pe Wix. 

 

Seara faina,

Florin

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.