Aidu

Se poate instala rulota in tiganie?

11 postări în acest subiect de discuţie despre Se poate instala rulota in tiganie?

Se poate instala rulota in tiganie?

Aidu

Vreau sa formulez 1 solicitare usor neobisnuita.
Am dat search dupa 'tigan' si am gasit doar bancuri.
Vreau sa deschid subiectul legat de instalat caravana alaturi de satra din localitate (adica un parc din Nantes).
Au ocupat o pozitie magnifica, langa rau (Loire), aproape central... si le-a mai ramas putin loc. 
Ma gandeam sa ma instalez si eu la marginea 'satului' 
Are cineva experienta cu asemenea asezaminte de rromi? 
Sunt pasnici, vor fi binevoitori cu mine? Vor fi de acord? Va fi posibila vecinatatea?
Am trecut pe acolo si pare ordonat... plin de BMWuri si Audiuri nu mai zic :) Cred ca as fi unul dintre cei mai saraci...
Nici in Romania nu aveam la cunostinta despre obiceiurile rrome... mi-ar fi de folos orice sfat mi-ati putea oferi.
In cel mai rau caz, daca ma taie, sa fi ramas un indiciu despre ultima mea locatie cunoscuta :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Ifrim

Tare asta..... m-ai blocat. Cred ca merge.... dacă stai numai încuiat în rulota, cu spray-ul la îndemână. 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aidu

Bine, deblocheaza'te apoi si comenteaza☺

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Pe bune !?

Am citit și nu-mi vine să cred că ai deschis un topic pe o temă atât de... STUPIDĂ. 

Dar dacă răsfoim și vedem antecedentele și facem "anamneza" postărilor tale, ne dăm seama de o simptomatologie care se înscrie într-o anume direcție pe care ar fi bine să ți-o stabilești singurel. Dacă poți... și-atunci mai ai scăpare.

Mi-e îmi face impresia că tu ori ai prea mult timp liber și ești extrem de odihnit, ori nu, ca să mă rezum doar la a fi extrem de concis cu cea de-a doua variantă. Mi se pare că abuzezi într-un anume fel de răbdarea și bunăvoința noastră. 

La un moment dat, când aveai sarja de întrebări stupide, chiar după ce ai întrat pe forum, mi-am spus "las-o așa"' că se plictisește omul să facă caterincă dacă nu-l bagă nimeni în seamă. Dar ai fost băgat în seamă, ți s-a răspuns cu bun simț, uneori ți s-a și atras atenția la ce postezi, sau mai degrabă la modul de a pune problema și te-ai oprit. Nu imediat e drept. Am spus gata. Normalitate. Dar ai revenit în forță cu cireașa de pe tort și având în vedere antecedentele personale eu îți propun să campezi în curte, dacă au una interioară nu cea cu gard că acela se mai sare, la Spitalul 9 și sunt sigur, vei fi primit cu brațele deschise.

Mă îndoiesc că vreun coleg să fi campat vreodată într-o locație off  lângă vreo șatră aflată în peregrinare sau vreo uliță a țiganilor a vreunui sat, ca să poți primi vreun sfat în acest sens, lucru care în logica omului normal e bine știut.

Cu toate acestea ai lansat stupizenia. 

Oricum dacă o vei face... succesuri și să ne trimiți și poze cu Valea Loarei. 

P.S. Am glumit cu ultima propoziție, nu o lua în seamă. Sănătate multă, multă, multă ! :nedecis:

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Se poate macati-as, parcheaza langa Haudi..

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Sa scoti calili si cupla da la protzap , ie da fer si ramai fara iele .

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
La 13.02.2019 la 20:58, Aidu a scris:

"Se poate instala rulota in tiganie?"

 

Salut,

 

Ca sa raspund direct la intrebare: depinde de culoare! :)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Baetu

Mi-ati facut ziua mai frumoasa :default_big_grin:, mai ales tu @Ovidiu-Betty !!!!! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Salut. De sigur poti sa o lasi linistit, daca faci parte din familie.Nici o problema.:default_big_grin::default_big_grin:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
acum o oră, Anghelescu Anton a scris:

:salutare!:Salut. De sigur poti sa o lasi linistit, daca faci parte din familie.Nici o problema.:default_big_grin::default_big_grin:

Asta da raspuns:bravo::default_big_grin::default_big_grin::default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Întreabă pe:forum căruțe cu coviltir.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.